קורס סטטיסטיקה ומימון במכללת מיטב דש

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי פיננסים לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מיטב דש - קורס סטטיסטיקה ומימון.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס סטטיסטיקה ומימון - מכללת מיטב דש

 

ההכנה היא הכול


רוצים להיות מנהלי תיקים, יועצי השקעות, משווקי השקעות או יועצים פנסיוניים? רבים הם האנשים שמעוניינים לאייש את אחד מן התפקידים הרווחיים והמרתקים האלו, תפקידים אשר מספקים הכנסה נאה ומכובדת כמו גם את היכולת להשתלב במגוון רחב של משרות מעניינות ומאתגרות. יחד עם זאת, הדרך הארוכה להשגת הרישיון המיוחל יכולה להיות מאתגרת ביותר, והיא עוברת דרך מספר מבחנים שאותם עליכם לעבור בהצלחה במטרה לשים את היד על אותו רישיון.


בכדי לעסוק באופן מקצוע באחד ממקצועות העולם הפיננסי דוגמת ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות, ניהול השקעות, סוכן ביטוח ועוד, נדרשים המועמדים לצלוח מספר בחינות חובה המועברות מטעם הרשות לניירות ערך. הבחינות הללו נועדו כדי לוודא כי טרם המועמדים מתחילים בהתמחות שלהם במסגרת אחד ממקצועות אלו, הם יחזיקו במכלול הידע התיאורטי והטכני אשר יאפשר להם ללמוד את המקצוע לאורכו ולרוחבו בצורה הטובה והיעילה ביותר. אחת הבחינות המוכרות בתחום הפיננסים היא בחינת מימון וסטטיסטיקה – מהנושאים החשובים והרלוונטיים עבור כל אחד משלל המקצועות הפיננסיים.


תחומי עיסוק רבים עולים מתוך עולם הניהול הפיננסי. מספר ההזדמנויות למשרות נחשקות הוא גדול ביותר, והוא הולך וגודל בהיקפו ככל שהכלכלה הישראלית הולכת ומתפתחת גם היא. אולם, על מנת לאייש את אחת מן המשרות האלה, ישנו צורך בהשכלה פורמאלית לצד מעבר בחינות ההסמכה.


תכנית הלימודים


מאחר ומדובר בנושאים אשר אינם פשוטים להבנה בדרך כלל, בייחוד לאלו שאינם בעלי חשיבה מתמטית מובהקת, הרי שבקורס סטטיסטיקה ומימון במכללת מיטב דש מוסברים לעומק הנושאים הרבים, הנוסחאות והמונחים היישומיים אשר משמשים לצורך ביצוע חישובים סטטיסטיים. נוסף על כך, קורס סטטיסטיקה משלב תרגול רב, פתרון תרגילים טכניים ושאלות מחשבה אשר נועדו לצורך הבנה לעומק של החומר הנלמד. כמו כן, משתתפי הקורס נחשפים לדרכים שונות המאפשרות ליישם את התיאוריות ואת הטכניקות הסטטיסטיות על מגוון נתונים מתחומי העיסוק העתידיים שלהם (פיננסים, ביטוח, פנסיה וכדומה), ואף לומדים כיצד להשתמש במחשבון בשלל הפונקציות הנדרשות.

 

 • מחפשים כלים ייעודיים בתחום המימון? קראו גם על קורס מימון


מתכונת הלימוד


קורס מימון וסטטיסטיקה מטעם מכללת מיטב דש נלמד בהיקף של כ - 96 שעות לימוד אקדמיות.


נושאי הלימוד

 

 • התפלגות נורמלית
 • שיעורי תשואה פנימי
 • סטטיסטיקה תיאורית
 • חישוב שיעורי תשואה
 • הבנת רגרסיה פשוטה
 • משתנה מקרי - תוחלת
 • שימוש במודל הדומיננטיות   
 • הסתברות
 • סטיית תקן
 • עקום יעילות
 • מודל תוחלת
 • חישובי ריבית
 • שיטת ערך נוכחי   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מכללת מיטב דש מיסוד בית ההשקעות מיטב דש, מתמחה מזה 25 שנה בהכשרתם של סטודנטים לקריירה בשוק ההון ובעולם הביטוח. המכללה מציעה שפע של קורסים, לימודי מסחר והשקעות ובנוסף גם קורסים מתקדמים לאנשי המקצוע בתחום.
הסטודנטים שבמכללה לומדים ממרצים מקצועיים ביותר, ונהנים מהחיבור של המכללה לשוק ההון ולניסיון הקיים באחד מבתי ההשקעות המובילים בישראל. במהלך מסלולי הלימודים השונים והקורסים הרבים שבמכללת מיטב דש, זוכים הסטודנטים ליחס אישי וליווי צמוד מסגל המכללה.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורס סטטיסטיקה ומימון מבית מכללת מיטב דש כוללים דרישה לתעודה של סיום 12 שנות לימוד וכן היכרות עם ענפי שוק ההון.

 


תעודה ואפשרויות תעסוקה


קורס סטטיסטיקה ומימון מהווה הכנה לקראת בחינות הרשות לניירות ערך. בתום הקורס, ובתנאי שהסטודנטים אכן עמדו בשלל דרישות המסלול, יוכלו לגשת אל הבחינות החיצוניות מטעם הרשות לניירות ערך, לעבור אותן ולקבל לידם את רישיון העיסוק באחד מן המקצועות הקשורים בפיננסים, זאת בכפוף להשלמת החובות הנדרשות באותו התחום.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: לימודי שוק ההון במכללת מיטב דש

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp