קורס ייעוץ השקעות וניהול תיקים במכללת מיטב דש

שירות אישי - צור קשר

מכללת מיטב דש

אהבת? שתף ב:

קורס ייעוץ ושיווק השקעות וניהול תיקי לקוחות - מכללת מיטב דש

 

כיום ניתן למצוא אנשים רבים אשר מבקשים לעצמם קריירה בעולם הפיננסים. קריירה שכזו, מתחילה על פי רוב במסגרות כאלה או אחרות של לימודי שוק ההון. יועצי השקעות ומנהלי תיקי השקעות הם אלו אשר ממליצים לכלל לקוחותיהם לגביי אפיקי השקה במניות, ניירות ערך, אגרות חוב ושאר הכלים הפיננסיים שמתקיימים בשוק ההון. תפקיד זה הוא מאתגר ומרתק כאחד, והוא דורש התמחות ייחודית במסחר המתרחש בשוק ההון, יכולת ניתוח דוחות כספיים וחיזוי התנהגות של שוק ההון וכן יכולת ניתוח טכני של פעילותן הפיננסיות של החברות השונות במשק.


תפקידו של יועץ ההשקעות מסתכם בהמלצה ללקוח אשר עליו לקבל את ההחלטה האם להשקיע את הכסף או לא להשקיע, בעוד שמנהל תיקי הלקוחות מקבל לידיו את הסמכות הרשמית לבצע פעולות בהון שמציב בידו הלקוח שלו, בהתאם לשיקול דעתו ועל פי הקווים המנחים שנקבעו מראש על ידי הלקוח לגביי רמת הסיכון שהוא מוכן לקחת על עצמו במסגרת השקעותיו השונות. תפקידו של מנהל התיקים הוא למקסם את הכנסותיו של הלקוח שלו באמצעות השקעות נבונות ונכונות בשוק ההון.


לכן, אם התברכתם ביכולות אנליטיות ומתמטיות, אם אתם מעוניינים לרכוש השכלה מקיפה בתחום מתגמל ומבוקש ביותר ואם אתם שואפים לשלב את אהבתכם הכנה למספרים לתחום הייעוץ – קורס יעוץ, שיווק השקעות וניהול תיקים של מיטב דש הוא הקורס אשר יפתח בפניכם דלת רחבה אל העולם המרתק של שוק ההון.


תכנית הלימודים


ההשתתפות בקורס מטעם מכללת מיטב דש מקנה עבור הסטודנטים היכרות מעמיקה עם העולם הפיננסי, כאשר כלל המושגים והתחומים המתקשרים לעולם זה נלמדים בתכנית הלימודים שנבנתה בהתאם להתפתחויות השונות המאפיינות את שוק ההון. מטרותיו של הקורס הן לספק את הידע, הכלים והטכניקות הדרושים להצלחתם של הסטודנטים בבחינות ההסמכה של רשות ניירות הערך, לחבר את הסטודנטים לעולם המגוון של שוק ההון וכן לעזור במציאת משרה מתאימה בסיום הלימודים.


מתכונת הלימוד


הקורס נמשך שנה וחצי עד שנתיים. תלמידים המחזיקים בתואר מאושר בתחומים פיננסיים מקבלים פטור משלוש בחינות יסוד (סטטיסטיקה ומימון, כלכלה וחשבונאות) ויכולים לסיים את הקורס תוך שישה חודשים. מסלול זה כולל התמחות מעשית הנמשכת בין שישה לתשעה חודשים.


נושאי הלימוד

 

  • ניהול תיקי השקעות
  • מבנה דוחות כספיים
  • עקרונות ניהול נכסים
  • ביאורים לדוחות כספיים
  • יסודות במיקרו ומקרו לכלכלה   
  • שיטת השווי
  • סטטיסטיקה
  • ניתוח ניירות ערך   
  • ועוד

 


על מוסד הלימודים

 

קרוב לשלושים שנה שמכללת מיטב דש מתמחה בהכשרתם של סטודנטים לתחומי הביטוח ושוק ההון. במכללה קיים מגוון עשיר של קורסים ממוקדים אשר נועדו בכדי להכין את הסטודנטים לבחינות ההסמכה של רשויות ההון, הביטוח וניירות הערך.


מיטב דש מקיימת מסגרת הכשרות מתקדמות לצד השתלמויות ולימודי תעודה שונים הנקשרים לעולם הפיננסי. זוהי מכללה מנוסה בתחומה ובוגריה משתלבים בשוק העבודה כיום במגוון תפקידים בכירים ומתגמלים. למכללה ניסיון עתיר שנים בקיומן של תכניות לימוד חדשניות ושל שפע קורסים בעבור גופים מובילים במשק הישראלי העומדים על איכות ההדרכה וההכשרה שמספקת מכללת מיטב דש עבור בוגריה.


תנאי קבלה


מסלול זה מיועד עבור עובדים בבתי השקעות או בבנקים אשר מעוניינים להתקדם למשרות בכירות יותר. כמו כן, גם לבוגרי תארים פיננסים (לימודי מנהל עסקים, לימודי כלכלה ולימודי חשבונאות) וכן למעוניינים בהכשרה או בהסבה מקצועית לשלל התפקידים בשוק ההון.


תעודה


עם סיום הקורס, הבחינות וההתמחות המעשית, יקבלו הסטודנטים את רישיון העיסוק מטעם הרשות לניירות ערך.


אפשרויות תעסוקה


בתחום ייעוץ ההשקעות אפשרויות התעסוקה של הסטודנטים הן רבות ומגוונות. הבוגרים אשר יענו על דרישות הקורס יוכלו לפתחי קריירה בתור יועצי השקעות ומנהלי תיקים בשוק ההון, בבנקים, בחברות אשראי, בבורסה לניירות ערך, בחברות ביטוח וכדומה. אלו השואפים להעמיק את הכשרתם יוכלו להצטרף לקורס מסחר יומי במניות, קורס אופציות מעו"ף ועוד, או אפילו להמשיך ללימודים אקדמיים בתחומי הכלכלה, החשבונאות ומנהל עסקים. תואר ראשון בבנקאות גם הוא יוכל לענות על דרישות הבוגרים להשכלה נוספת שתסייע בהבטחתה של קריירה מזהירה ונוצצת בעולם הפיננסי.

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם