תואר ראשון במוזיקה ולימודי תרבות - יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון במוזיקה ולימודי תרבות - יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר

תואר ראשון במוזיקה ולימודי תרבות - יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר - מסלול דו חוגי

 

הלימודים ייפתחו בשנת תשפ"ג

 

אורך הלימודים ארבע שנים

 

מקונצרטים, דרך פסטיבלים ועד להופעות רחוב, למוזיקה יש תפקיד מרכזי בעולם התרבות בישראל ובעולם כולו. לאורך ההיסטוריה, המוזיקה לקחה חלק מרכזי בעיצוב התרבות המקומית וסייעה לאנשים להביא לידי ביטוי הן את עולמם הפנימי והן את התהליכים החברתיים שמתחוללים סביבם. לאירועים מוזיקליים יש גם תפקיד חיוני בגיבוש הקהילה וביצירת תחושת אחדות ושיתופיות במסגרתה.


סטודנטים ששואפים להשפיע על זירת התרבות המקומית בדגש על העולם המוזיקלי יכולים ללמוד בתכנית הדו חוגית ללימודי מוזיקה לתואר ראשון ולימודי תרבות - יצירה והפקה של המכללה האקדמית ספיר. זהו מסלול דו חוגי שבמהלכו משלבים בין לימודי תרבות - יצירה והפקה לבין תואר ראשון במוזיקה. הסטודנטים בוחנים לעומק היבטים במוזיקה מוכוונת מטרה לשלל פלטפורמות מדיה חזותית ובמקביל מפתחים עצמם מבחינה מקצועית כיוצרי מוזיקה למדיה וכמנהלים ומפיקים בזירת התרבות.


תכנית הלימודים


סטודנטים במסלול דו חוגי זה לומדים בהרחבה על סוגיות בעולם המוזיקה ועל תהליכים וגישות בענף ניהול התרבות. הם מפתחים את הכישורים המוזיקליים והכלים המעשיים שלהם בהפקה של פסקול ובעיבוד מוזיקלי, ובמקביל רוכשים ידע תיאורטי נרחב על התיאוריה של המוזיקה, הרקע הסוציולוגי וההיסטוריה שלה וכך דנים בקשר שלה לעולם התרבות ולמגוון אופני הביטוי שלו. נוסף על כך, הם מקבלים הכשרה כמנהלים ומפיקים של אירועי תרבות משלל סוגים. הם לומדים כיצד לתכנן, ליזום ולהוציא לפועל מיזמים קהילתיים וחברתיים ובוחנים את השיקולים וההחלטות שנמצאים "מאחורי הקלעים" של תחום התרבות היום.


מתכונת הלימוד


הלימודים בתכנית הדו חוגית נפרשים על פני כארבע שנים. הסטודנטים לומדים במגוון קורסים בשני ענפי הידע, בהם קורסי חובה ובחירה של התואר הראשון במוזיקה וקורסים של לימודי תרבות - יצירה והפקה. הלימודים כוללים גם פרויקט גמר בתחום המוזיקה וכן התנסות מסכמת בתחום התרבות דרך השתתפות בפסטיבל באזור דרום הארץ.


הסטודנטים יכולים לקחת חלק במגוון העשיר את הפעילות שמתקיימת במכללה בה מופקים מדי שנה סרטים, מופעים, משחקי מחשב ואפליקציות משלל סוגים. בכל אלה יש צורך להפקה של סאונד וכך הסטודנטים במסלול יכולים להתנסות באופן מעשי ביצירה דרך אותם פרויקטים וכך לבנות לעצמם תיק עבודות שיכול לסייע להם עם צאתם לתעשייה.


נושאי הלימוד

 

 • תזמור וירטואלי וסינתזה
 • תיאוריות במחקר תרבות
 • הרמוניה של מוזיקה קלה
 • תכנון וייזום אירועי תרבות
 • אסטרטגיות בסאונד ומוזיקה
 • מסורות מוזיקליות ברחבי העולם
 • היסטוריה ואסתטיקה במוזיקה פופולרית    
 • תרבות ישראלית
 • אסתטיקה ומוזיקה
 • מיקס למוזיקת אולפן
 • בניית תכנית שיווקית
 • תרבויות המזרח התיכון
 • הרמוניה פרה היסטורית    
 • ועוד


סגל הוראה


בראש התכנית ללימודי מוזיקה למדיה עומדים שני מוזיקאים ותיקים, האחד הוא פסנתרן, מלחין ומעבד שיצר פסקול לסרטי וסדרות רבים במדיה הישראלית. יחד איתו עומד בראש התכנית מוזיקאי ומלחין עצמאי שאחראי על יצירת מגוון פסקולים לסרטי קולנוע ולממשקים שונים. בראש המחלקה לתרבות - יצירה והפקה ניצב חוקר תרבות בעל תואר דוקטור, שמתמקד במחקריו בתרבות פופולריות ובתחום הספרות.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית ספיר אפשר למצוא עוד שלל תכניות אקדמיות לתואר ראשון ושני. בין המסלולים המוצעים בה אפשר למצוא תואר ראשון בתקשורת, לימודי שיווק טכנולוגי, לימודי ניהול תעשייתי, לימודי לוגיסטיקה לתואר ראשון, לימודי אמנות הקול והמסך וכן תכנית דו חוגית המשלבת בין לימודי מדעי המחשב ותואר ראשון במוזיקה.


תנאי קבלה


סטודנטים שמעוניינים להתקבל ללימודים בתכנית הדו חוגית נדרשים להיות בעלי בגרות מלאה בממוצע ציונים של 80 ומעלה. כמו כן, יש צורך בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה. המועמדים צריכים לעמוד במבחן התאמה שנמסר לנרשמים על ידי מזכירות בית הספר, למי שעומדים בתנאי הקבלה.

 

אחרי הגשת מבחני ההתאמה הללו, מתאימים מוזמנים לראיון קבלה אישי שמתקיים מול וועדה. נוסף על כך, במסגרת תנאי קבלה למוזיקה, המועמדים צריכים להציג עד תחילת שנת הלימודים ציון במבחן אמי"ר או בפסיכומטרי לצורך סיווג רמת האנגלית. לפי דרישות בית הספר לאמנויות הקול והמסך, יש צורך להציג תיק עבודות שמציג את הרקע והניסיון הקודם של המועמדים. מועמדים מעל גיל 30 שאין ברשותם תעודת בגרות נדרשים לעבור מכינה 30 פלוס.


תעודה


בוגרי התכנית הדו חוגית "מוזיקה למדיה ותרבות - יצירה והפקה" שעומדים בכל חובותיהם זכאים לקבל תואר ראשון BA אשר מוענק על ידי המכללה האקדמית ספיר.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר