תואר בתקשורת בהתמחות רדיו ושידורים דיגיטליים במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית ספיר

אהבת? שתף ב:

תואר ראשון בתקשורת בהתמחות רדיו ושידורים דיגיטליים - המכללה האקדמית ספיר


מגיעים לערוץ הנכון


עד לפני כמה עשרות שנים בלבד, היה הרדיו אחד מכלי התקשורת המרכזיים ביותר. אנשים למדו בעזרתו על אירועים אקטואליים בשידור חי, עקבו אחרי ההתפתחויות במשחקי ספורט ושמעו את תכניות המוזיקה האהובות עליהם. גם היום, בעידן התקשורת החדשה והאינטראקטיבית, לרדיו יש תפקיד חשוב בזירת המדיה. השכלולים הטכנולוגיים גם סייעו לפתח את המדיום והיום אפשר להאזין גם לרדיו אינטרנט ולפודקאסטים במגוון נושאים.


מכללת ספיר מציעה תכנית לתואר ראשון בתקשורת בהתמחות רדיו ושידורים דיגיטליים, זוהי אחת ההתמחויות המוצעות במסגרת התואר הראשון בתקשורת במוסד הלימוד. המסלול מעניק לתלמידים כלים יישומיים, הבוגרים יכולים להשתלב בתחנות רדיו ובערוצי התקשורת השונים כמו טלוויזיה ואינטרנט.


תכנית הלימודים


תכנית זו מעניקה לתלמידים ידע לגבי מקצועות הרדיו והשידורים הדיגיטליים שפועלים היום, תוך שהם שמים דגש על הרדיו בעידן הדיגיטלי. הסטודנטים בוחנים את ההתפתחות וההיסטוריה של הרדיו לאורך השנים ואת הזרמים העיקריים שמרכיבים אותו בזמננו. הם בוחנים תכניות מוזיקה, תכניות אקטואליה ומגזינים. בהמשך הם לומדים על קריינות, הגשה באולפן ודיווח מהשטח ומתוודעים לבעלי התפקידים בערוצי רדיו כגון כותבי תוכן, מפיקים, תחקירנים ועורכי מוזיקה.


מתכונת הלימוד


התואר הראשון בתקשורת נמשך כשלוש שנים, הסטודנטים יכולים לבחור בהתמחות בשנה השנייה. מלבד שיעורים עיוניים וסמינריונים, חלק משמעותי מההתמחות מוקדש לתרגולים מעשיים בתחום הרדיו.


הסטודנטים מתנסים בהגשת תכניות, בעריכת ראיונות, ביצירה של פודקאסטים ובעריכת תכניות מוזיקה. הם גם משדרים במסגרת סטאז' שמתקיים בתחנת הרדיו של המכללה. בשנה האחרונה הם מבצעים גם פרויקט גמר קבוצתי בהכנת תכניות שמשודרות ברדיו.


נושאי הלימוד

 

  • רדיו בעידן דיגיטלי
  • תחקיר וראיון ברדיו
  • מהרדיו לפודקאסט
  • מיני סדרה משדרת
  • עריכה והגשת מוזיקה  
  • הגשה ברדיו
  • עיתונות רדיו
  • תפעול אולפן רדיו   
  • ועוד   

 

 

סגל הוראה


בראש ההתמחות עומד דוקטור לתקשורת שחוקר את תחומי תקשורת ההמונים והרטוריקה. כמו כן, הוא משמש קואצ'ר לעמידה בפני קהל ולפרזנטציה לארגונים עסקיים ולחברות הייטק.


על מוסד הלימוד


בית הספר לתקשורת של מכללת ספיר מפעיל מסלולים שונים לתואר ראשון. אלה כוללים תואר ראשון בתקשורת בהתמחות תקשורת שיווקית ומדיה דיגיטלית, ותואר בתקשורת בהתמחות עיתונות. כמו כן, מציעים במכללה מסלולי לימודים כגון לימודי תרבות יצירה והפקה, לימודי שיווק טכנולוגי ולימודי קולנוע וטלוויזיה.


תנאי קבלה


לתכנית מתקבלים מועמדים שלהם בגרות מלאה בממוצע של לפחות 85 וציון של 530 ומעלה בפסיכומטרי. יש צורך בציון של 70 לפחות בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות או ציון 65 ומעלה ברמת 5 יחידות. בעלי ממוצע בגרויות של מעל 95 מתקבלים גם ללא פסיכומטרי. כל המועמדים עוברים בחינות קבלה פנימיות.


מי שלא עומדים בתנאי הסף יכולים להתקבל לפי החלטת וועדת חריגים. מקרים אלה כוללים מועמדים שלהם ניסיון קודם בענפי התקשורת, שמציגים המלצות מגורמים מקצועיים מתאימים.


תעודה


סטודנטים שמשלימים את כל החובות בתכנית ומסיימים אותה בהצלחה מקבלים תואר ראשון BA בתקשורת שמוענק על ידי המכללה האקדמית ספיר.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

מתי מתחיל קורס חשמלאי מוסמך?
פאדי
ללא תגובה
שכר ממוצע במשק לבוגרי תואר בתרבות יצירה והפקה
עדן
ללא תגובה
מתעניין בקשר ללימודי טכנאי מחשבים וסלולר
אמיל אליהו
2 תגובות
מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה למכללת ספיר
נור
ללא תגובה
ממוצע בגרות ופסיכומטרי לחינוך לגיל הרך
אליה רובין
1 תגובות
לימודי משפטים ללא פסיכומטרי
מוריה
1 תגובות
תנאי קבלה והליך רישום ללימודי אגרונומיה
דניאל
1 תגובות
האם פסיכומטרי הוא תנאי הכרחי לקבלה למשפטים?
סיגל
1 תגובות
עלות מכינה להשלמת שעות באומנות
סיטאר גיל
1 תגובות
תנאי קבלה ללימודי חקלאות ומזון
אור גל
2 תגובות
מה תנאי הקבלה ללימודי משפטים?
נוי
1 תגובות
בחינות מהט להנדסאי סאונד
אורנא
1 תגובות
אפשרויות תעסוקה לבוגרי ניהול תעשייתי בספיר
אסתר זרצקי
1 תגובות
מסלול להוראה מתקנת במכללת ספיר
אתי אוחיון
1 תגובות
קורס טכנאי pc בספיר - מועד פתיחה
אביב
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם