ללמוד במכללה האקדמית ספיר
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > לימודי תקשורת > ספיר - טלוויזיה באמנות המסך

לימודי אמנויות הקול והמסך במסלול טלוויזיה במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - המכללה האקדמית ספיר

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

לימודי אמנויות הקול והמסך במסלול טלוויזיה - המכללה האקדמית ספיר


הערוץ להצלחה במדיה


תחילתם של שידורי הטלוויזיה בראשית המאה הקודמת סימנה נקודת מפנה בעולם המדיה. המסך הקטן פתח אפשרויות חדשות ופורצות דרך לספר סיפורים, להעביר מסרים ולתעד אירועים ותהליכים חברתיים. עם השנים הטלוויזיה התפתחה והפכה לאחד מאפיקי הבידור המוכרים והמרכזיים בחברה שלנו, שמשפיעה על עולם האמנות וגם על המציאות החברתית.


כחלק מלימודי אמנויות הקול והמסך של המכללה האקדמית ספיר הסטודנטים יכולים לבחור במסלול לימודי טלוויזיה. זוהי תכנית שכוללת לימוד עיוני ומעשי והיא באה להכשיר יוצרי טלוויזיה חדשניים, מקצועיים ובעלי אמירה. התכנית מכינה את בוגריה להשתלבות במגוון של תפקידים בתעשיית הטלוויזיה בארץ ובעולם.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול הטלוויזיה לומדים על מגוון ז'אנרים וסגנונות בטלוויזיה, כגון סדרות תיעודיות, סדרות עלילתיות, תכניות סאטיריות, תכניות לילדים וכן פורמטים חדשניים למסך. הם מכירים את התפקידים בעולם הטלוויזיה לרבות בימוי, פיתוח, עריכת תוכן, הפקה, עריכת וידאו וצילום. הם גם מעמיקים את הידע בתיאוריות של הטלוויזיה ובהתפתחותה לאורך השנים. כך הם דנים במאפיינים הייחודיים של הטלוויזיה לעומת סוגי מדיה אחרים, כגון סדרתיות ומורכבות של סיפורים, פרוגרמינג, רגולציה ומערכי גופי השידור בישראל ובעולם.

 


מתכונת הלימוד


הלימודים נפרשים על פני ארבע שנים והם מהווים התמחות בלימודי אמנויות הקול והמסך. מסלול זה משלב לימוד עיוני עם התנסות מעשית דרך סדנאות ופרויקטים שונים, שחלקם מתקיימים בשיתוף עם גופי טלוויזיה. לאורך התכנית הסטודנטים מתנסים בתפקידים שונים בעשייה הטלוויזיונית, כגון כתיבה, הפקת פורמטים ובימוי. לקראת סיום הלימודים הם עורכים פרויקט גמר בו הם יכולים להשתמש כתיק עבודות בתעשייה.


נושאי הלימוד

 

  • תיאוריות טלוויזיוניות
  • עריכה בתוכנת AVID
  • בימוי תיעודי לטלוויזיה
  • הפקת תוכן טלוויזיוני לאולפן
  • היסטוריה והתפתחות הטלוויזיה    
  • מבע קולנועי
  • הצילום כמבט
  • כתיבה תסריטאית
  • עריכת תוכן טלוויזיוני    
  • ועוד


סגל הוראה


בראש מסלול הטלוויזיה נמצאת יוצרת ומפיקה אשר עבדה לאורך השנים במחלקות הפקה בארצות הברית בתפקידי מפיקה, עוזרת במאי ותחקירנית במגוון של סדרות ותכניות טלוויזיה. כמו כן, היא מרצה בקורסים במוסדות אקדמיים בתחומי ההפקה לאולפן ודרמות איכות אמריקניות.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית ספיר מציעה תכניות התמחות נוספות בתכנית ללימודי אמנויות הקול והמסך, אלה כוללות מסלול לימודי אנימציה, מסלול לימודי קולנוע, מסלול כוריאוגרפיה ותנועה למסך ולבמה ומסלול מוזיקה וסאונד לקולנוע. נוסף על כך, אפשר ללמוד בתכניות לתואר ראשון בתקשורת, במסלול לימודי תרבות יצירה והפקה, בתכנית ללימודי שיווק טכנולוגי ובעוד מגוון של מסלולים לתואר ראשון ושני.


תנאי קבלה


מועמדים שברצונם להתקבל לתכנית זו צריכים להציג בגרות מלאה בממוצע ציונים 80 ומעלה, כמו כן יש צורך בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד בציון 70 לפחות. מועמדים מעל גיל 30 ללא תעודת בגרות צריכים לעבור מכינת 30+. מי שעומדים בתנאים מוזמנים למבחן התאמה פנימי של המכללה. כמו כן, מסלול הטלוויזיה דורש הצגה של מספר תמונות אותן המועמדים מצלמים לפי הנחיות בית הספר.


תעודה


תואר ראשון באמנות הקול והמסך BFA ניתן לבוגרים של המסלול על ידי המכללה האקדמית ספיר.עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר: 

חוות דעת של סטודנטים: ספיר - טלוויזיה באמנות המסך (2 חוות דעת)
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, ספיר - טלוויזיה באמנות המסך, 19/01/2019

דירוג: 4/5 
מיכל, ספיר - טלוויזיה באמנות המסך
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את רוב השיעורים ולומדת המון, פחות אוהבת את הבירוקרטיה ואת איך שמערכת החינוך להשכלה גבוהה עובדת. לא הגיוני שסטודנטים במצב סוציו אקונומי נמוך ובלי תמיכה יקבלו את אותם תנאים כמו סטודנטים אחרים ממעמד גבוהה יותר או בעלי עורף כלכלי

על הקמפוס
המכללה די מטופחת. יש שם אנשים מכל המגזרים המינים והצבעים. היחס של רוב המרצים הוא מאוד אישי גם אחרי שעות הלימודים. ויש הרבה סדנאות וחוגי העשרה שלא קשורים ללימודים דרך הדיקן והמעורבות החברתית.
, ספיר - טלוויזיה באמנות המסך, 25/10/2018

דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת שברוב הקורסים יש כיתות קטנות וככה הלימוד עם המרצה יותר אפקטיבי ואישי. אנשים חברותיים ורוב המרצים חמים נותני הרגשה בטוחה. מה שאני פחות אוהבת במכללה זה שאין הרבה קורסי העשרה שהם לא קשורים לתחום הנלמד (למשל אני לומדת טלוויזיה ורוב הקורסים החובה והבחירה - מתייחסים לטלוויזיה וקולנוע בלבד. ופחות יש קורסים מעשירים בנושאים אחרים שנורא הייתי רוצה שיהיו).

על הקמפוס
בספיר אני אוהבת מאוד את האווירה שיש בלימודים (מזכיר קצת אווירת דרום אמריקה, שכולם עם כולם מחוץ לבתי ההורים) אני והכיתה שלי עושים הרבה ארוחות יחד יוצאים לפאבים.. ממש יש חוויה סטודנטיאלית בשדרות.

   

המכללה האקדמית ספיר


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English