לימודי ניהול תעשייתי בהתמחות ביוטכנולוגיה במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
לימודי ניהול תעשייתי בהתמחות ביוטכנולוגיה במכללה האקדמית ספיר

לימודי ניהול תעשייתי לתואר ראשון בהתמחות בניהול ביוטכנולוגיה במכללה האקדמית ספיר


מדע בשירותה של התעשייה


לתחום הביוטכנולוגיה יש תפקיד חשוב ביותר בתעשייה הצומחת של היום בשלל ענפים, מענף התרופות ועד לתחום ההייטק. זהו אחד התחומים שנמצאים בחזיתו של המחקר המדעי כיום כאשר החוקרים מגיעים לשלל פריצות דרך משמעותיות לאורך השנים.


במסגרת לימודי ניהול תעשייתי של המכללה האקדמית ספיר, הסטודנטים יכולים ללמוד בתכנית ההתמחות בניהול ביוטכנולוגיה. מסלול זה מעניק לבוגריו כלים מעשיים וידע ניהולי בענפי הביוטכנולוגיה, אשר יכול לסייע להם להשתלב בתפקידים בכירים בתחום זה. דרך תכנית הלימודים, שואפים לסייע לבוגרים להשתלב בארגונים יצרניים ועסקיים ולהוביל תהליכי קדמה והתפתחות של התעשייה הישראלית.

 


תכנית הלימודים


במסגרת הלימודים במגמה, הסטודנטים לומדים על מגוון תחומי ידע בעולם הביוטכנולוגיה, בם דנים בתהליכים בתחום המזון, בחקלאות, בפרמצבטיקה, באיכות הסביבה ובביו כימיקלים. במקביל הם רוכשים ידע מעמיק בתחומי הכימיה השונים ולומדים על תהליכי רגולציה בתעשייה של היום. נוסף על כך, הם רוכשים מיומנויות יזמות שיכולות לסייע לקדם מיזמים בתעשיית הביוטכנולוגיה.


מתכונת הלימוד


התכנית בניהול ביוטכנולוגיה מתקיימת כאמור כמגמת התמחות במהלך הלימודים, היא נבחרת בתחילת סמסטר ב' של השנה השנייה לתואר. אורך הלימודים הוא כשלוש שנים, כאשר המכללה מציעה שתי תבניות לימוד, שבאות להתאים לצורכים של אוכלוסיות שונות. תכנית א מתקיימת במערכת מלאה ובה לומדים בשלושה ימים מלאים בשבוע מבוקר ועד ערב. בתבנית ב' לומדים גם בסמסטר קיץ, ביום שבועי אחד ובימי שישי, וכך היא מתאימה לאנשים עובדים.


במסגרת לימודיהם, הסטודנטים לומדים בקורסים עיוניים ובקורסי בחירה וכן מתנסים בעבודה מעשית במעבדות שונות. כמו כן, הם עורכים פרויקט גמר מסכם, בו הם מממשים את הידע הנלמד בתחום הביוטכנולוגיה ופותרים בעיות בתעשייה ובארגונים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת המגמה בביוטכנולוגיה נכללים תחומים כגון:

 

  • יזמות עסקית בביוטכנולוגיה
  • מיקרוביולוגיה תעשייתית וכללית
  • רגולציה בתעשייה הביוטכנולוגית
  • שיקולים סביבתיים בתכן התעשייתי   
  • כימיה אורגנית
  • עקרונות הביוכימיה
  • כימיה כללית ואנליטית    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת המחלקה לניהול תעשייתי של המכללה, הסטודנטים יכולים לבחור גם במגמה לניהול ייצור, או במגמה לניהול תהליכי מידע. קיימת גם תכנית המשולבת בלימודי תעודה בניהול חקלאי. נוסף על כך, פועלות שלל תכניות לתואר ראשון, בהן לימודי מנהל ומדיניות ציבורית, לימודי מדעי המחשב, לימודי כלכלה וחשבונאות, לימודי לוגיסטיקה לתואר, לימודי ניהול המשאב האנושי, לימודי שיווק טכנולוגי ותכניות רבות נוספות.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתכנית זו, על המועמדים להיות בעלי בגרות מלאה, בממוצע ציונים של לפחות 80. כמו כן, הם נדרשים לבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות ומעלה בציון של לפחות 65. על המועמדים להציג ציון לסיווג רמת האנגלית שלהם, באמצעות מבחן פסיכומטרי או ציון בבחינת אמי"ר.


תעודה


תואר ראשון בניהול תעשייתי ניתן לבוגרים שמשלימים בהצלחה את כל החובות בתכנית, על ידי המכללה האקדמית ספיר.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp