רוצה פרטים על תנאי קבלה - מוזיקה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה לתואר במוזיקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - מוזיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי מוזיקה לתואר ראשון

 

הקבלה ללימודי מוזיקה לתואר ראשון מתבססת על שילוב בין הישגי המועמדים במבחנים כגון פסיכומטרי ובגרויות לבין ההישגים במבחני מיון פנימיים בתחום המוזיקלי. במוסדות מתבססים על ציון ההתאמה של המועמדים, כלומר על שקלול הציון בפסיכומטרי עם ממוצע הבגרויות של המועמדים. במקרים רבים ניתן להתקבל ללימודים ללא פסיכומטרי, על סמך ממוצע ציונים גבוה בתעודת הבגרות.


כמו כן, תואר זה מיועד לבעלי ניסיון וידע קודם במוזיקה. מועמדים המעוניינים להתקבל נדרשים לעבור סדרת מבחנים ואודישנים שבהם נבדק הרקע הקודם ונשקלת התאמתם ללימודים. בבחינות אלה לרוב נבדקת השליטה בתיאוריה מוזיקלית לצד יכולות מעשיות בנגינה על כלי או בשירה. המועמדים נדרשים לשיר או לנגן מספר קטעים מול וועדה ולעיתים גם להציג תיק עבודות ובו מספר קטעים מקוריים שחיברו.


עבור מי שמעוניינים להתקבל לתואר ראשון במוזיקה, אולם אין ברשותם הנתונים המלאים הנדרשים, מציעים במספר מוסדות גם מכינות ייעודיות, שבהן ניתן להשלים פערים ולהעמיק את הידע התיאורטי והמעדי לקראת ההגשה לבחינות ולאודישנים. כמו כן, מוצעות מכינות למי שאינם עומדים בדרישות הסף האקדמיות, כגון ממוצע בגרות או ציון סיווג בשפה האנגלית.


לתשומת ליבכם - תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. מומלץ לפנות אל המוסדות ישירות לצורך קבלת המידע המלא והעדכני ביותר בנושא.

 

הקריה האקדמית אונו (קריית אונו)


למסלול מתקבלים מועמדים בעלי בגרות מלאה שלהם רקע קודם בנגינה או שירה. הרקע הקודם נבדק באודישן. כמו כן, על המועמדים לעבור מבחן תיאוריה מוזיקלית בו נבדקת שליטתם בסולמות, תווים, אקורדים ועוד. לחלופין ניתן לעבור מכינה במוזיקה, בתחום התיאוריה. המועמדים נדרשים גם לעבור סיווג רמה באנגלית במסגרת מבחן אמי"ר או מבחן פסיכומטרי.

 

האוניברסיטה הפתוחה (בפרישה ארצית)


כדי להתקבל ללימודים באוניברסיטה הפתוחה אין חובה לציון בפסיכומטרי או להצגת הציונים בתעודת הבגרות. המועמדים נמדדים על סמך ההישגים בתואר עצמו ולא לפי לימודים קודמים, וזאת כדי לפתוח את שערי האקדמיה בפני קהל יעד רחב ומגוון.

 

אוניברסיטת חיפה


קבלתם של מועמדים נעשית על סמך עמידה בתנאי האוניברסיטה הכוללים בגרות מלאה, ציון סיווג אנגלית (בפסיכומטרי או במבחן אמי"ר) ברמת טרום בסיסי א' לפחות. כמו כן, תנאי הסף החוגיים כוללים ציון משוקלל של לפחות 525, מעבר ראיון חוגי והפגנת ידע בתיאוריה מוזיקלית וכן בנגינה על כלי או בשירה.


באוניברסיטה מאפשרים מסלול לימודי מוזיקה ללא פסיכומטרי. הוא מיועד למועמדים בעלי בגרות מלאה בממוצע גבוה המציגים תיק עבודות, עוברים מבחן מעשי וראיון קבלה. כמו כן, עליהם להשתתף במכינה של החוג הנערכת בחודשי הקיץ ובה נבדקת ההתאמה למסלול. יש לציין כי קבלה במסלול זה היא במעמד על תנאי, על הסטודנטים להציג ציון 70 ומעלה בקורסי הליבה בחוג כדי להתקבל.

 

האוניברסיטה העברית (ירושלים)


כדי להתקבל ללימודי מוזיקולוגיה מסתמכים על הציון המשוקלל של המועמדים בפסיכומטרי ובבגרויות, סף הקבלה הוא 16.00 לפי שיטת השקלול של האוניברסיטה. קבלתם של מועמדים על סמך בגרות בלבד היא לבעלי ציון ממוצע 9.75 ומעלה. קבלת מועמדים על סמך פסיכומטרי בלבד נעשית על סמך ציון 600 ומעלה. המועמדים נדרשים גם לעבור מבחן כניסה חוגי בתחום המוזיקלי.

 

אוניברסיטת תל-אביב


תנאי הסף משתנים בהתאם למסלול אליו מעוניינים המועמדים להתקבל. למסלול הביצוע, נדרש ציון פסיהומטרי או ממוצע בגרות 95 ומעלה כדי להתקבל, או בגרות בממוצע 85 ומעלה ושלושה קורסי מוק בציון 85 ומעלה כל אחד. כמו כן, יש צורך במעבר מבחן כניסה תיאורטי ומבחן מעשי בנגינה או שירה. מועמדים מעל גיל 40 מתקבלים על סמך תעודת בגרות ומבחנים חוגיים.


כדי להתקבל למסלול קומפוזיציה וניצוח יש צורך בציון פסיכומטרי או בממוצע בגרות 95 ומעלה, או ציון ממוצע 85 ומעלה ושלושה קורסי מוק בציון 85 כל אחד. במסלול זה יש לעבור מבחנים תיאורטיים וראיון קבלה ולהגיש יצירה.


למגמת מוזיקולוגיה מתקבלים מועמדים עם ציון 400 ומעלה בפסיכומטרי, או ממוצע בגרות 95 ומעלה. לחלופים מתקבלים בעלי ממוצע בגרות 85 ומעלה שלהם ציון 85 ומעלה בשלושה קורסי מוק. מועמדים אלה נדרשים למעבר ראיון קבלה, אחריו ניתנת הפנייה למכינת קיץ או למבחנים תיאורטיים.

 

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)


ללימודים אלה באוניברסיטת בר אילן מתקבלים מועמדים שלהם ציון בפסיכומטרי וממוצע בגרות 85 ומעלה, או מי שעוברים מכינת 30+ בממוצע 85 ומעלה. כמו כן, יש לעבור מבחני כניסה חוגיים. מועמדים שלהם ממוצע 90 ומעלה בבגרויות פטורים מהפסיכומטרי ונדרשים לסיווג אנגלית במבחן אמי"ר.


מבחני הכניסה מתקיימים במספר מועדים, מטרתם בדיקת רמת המיומנות המוזיקלית ושיבוץ המועמדים להקבצות במחלקה. במבחן נכללים נושאים כגון תיאוריה, פיתוח שמיעה, הרמוניה במקלדת, נגינה וידע בזימרה, שחייב להתבסס על קריאת תווים.

 

האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים


הלימודים לתואר ראשון באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים מתקיימים במספר מחלקות בהן מחלקה ליצירה רב תחומית, מחלקה למוזיקה מזרחית, מחלקה לזימרה רב תחומית, מחלקה לביצוע ג'אז ועוד.

 

כדי להתקבל למחלקה ליצירה רב תחומית יש צורך בבגרות מלאה ומעבר מבחנים בכתב. הבחינות הן בתחומים תיאוריה מוזיקלית, הרמוניה, קונטרפונקט, ניתוח הרמוני, פיתוח שמיעה ומבדק של ידע במושגי יסוד כלליים. כמו כן, מתקיים ראיןו אישי שבו נערך מבחן מעשי בכלי נגינה ונבדקת היכולת על המקלדת ללא תווים של יצירה קלאסית לפי דרישות מוסד הלימוד, כאשר ניתן להוסיף יצירת ג'אז ואלתור או קטע עכשווי מעובד לפסנתר. נבחנת גם יכולת האלתור של המועמדים בכלי הראשי שלהם או בפסנתר ויכולות הסולפג' והסולפג' הרתמי.

 

כמו כן, המועמדים נדרשים להציג תיק עבודות בתחום היצירה, מודפס בתווים ובתוספת הקלטות. על התיק להכיל לפחות שתי יצירות מקוריות שאינן עיבוד, בעדיפות לאחת בתופסת שירה ולאחת אינסטרומנטלית. תיק העבודות משוקלל בציוני מבחני הכניסה.

יש לציין כי במחלקות נוספות באקדמיה מתווספות לעיתים דרישות נוספות.

 

המכללה האקדמית צפת


ללימודי מוזיקה, אמנות וספרות במכללה מתקבלים מועמדים עם ממוצע בגרות 80 ומעלה ובגרות בעברית ברמת 3 יחידות לימוד בציון 60 ומעלה. מועמדים שברשותם תעודות מדריכי מוזיקה מתקבלים על סמך ממוצע 75 ומעלה בבגרות. כמו כן, יש צורך בידע קודם בקריאת תווים ובמעבר ראיון אישי.

 

אפיקי מעבר


בין האפשרויות לקבלה לתואר זה ניתן למצוא מספר אפיקי קבלה מהאוניברסיטה הפתוחה. אפיק קבלה הוא מסלול קבלה חלופי, שבו הסטודנטים מתחילים את הלימודים באוניברסיטה הפתוחה שבה תנאי הקבלה מקלים יחסית, וממשיכים אותם במוסדות אקדמיים אחרים לפי ההישגים במספר קורסי יסוד.


בתחום המוזיקה, הסטודנטים לומדים בדרך כלל קורסי יסוד עיוניים בתיאוריה מוזיקלית באוניברסיטה הפתוחה. בעת המשך הלימודים למוסדות אחרים שעמם מתקיימים שיתופי הפעול, מסתמכים על הציונים של הסטודנטים באותם קורסי בסיס. יש לציין כי במסגרת התנאים להמשיך הלימודים, המועמדים נדרשים לעמוד בכל הדרישות הנוספות לפי הנדרש בכל מוסד, לרבות מבחנים מעשיים וראיונות קבלה.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - מוזיקה?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - מוזיקה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp