קורס מנהלי מחסן בכירים במכללת מישלב

שירות אישי - צור קשר
קורס מנהלי מחסן בכירים במכללת מישלב

קורס ניהול מחסן בכיר במכללת מישלב

 

אחסון חכם

 

כל עסק מחזיק מקום אחסון שבו הוא שומר את מוצריו, אין זה משנה אם הוא קטן או גדול, אם הוא מוכר בחנות פיזית או בחנות וירטואלית או אם הוא מוכר ספרים, צמיגים או תכשיטים. החברות הגדולות מחזיקות מחסנים גדולים עם שיטת קטלוג מורכבת והעסקים הקטנים מחזיקים מקומות אחסון קטנים ופשוטים יותר. אך המשותף לשני אלה הוא שהם זקוקים למעקב אחר הסחורה, לרשימות מלאי ולניהול מסודר.

 

מנהלי המחסן הם אלו האחראים על אותה סחורה. הם עוקבים אחר משלוח מוצרים ועל קבלתם, על התיעוד והקטלוג שלהם ועל מעקב אחר חיי המדף שלהם. קורס ניהול מחסן מכשיר מנהלי מחסן למגוון סקטורים, כמו תעשייה, בתי חולים, בתי מלאכה וכן למגזר הציבורי ולמגזר הפרטי. הארגונים והעסקים זקוקים למנהל מחסן מוכשר ואחראי כדי שהם יוכלו לעבוד בצורה שוטפת ולהצליח ולשגשג בתחומם.

 

תכנית לימודים


קורס ניהול זה במכללת מישלב מקנה לתלמידים את הידע, את הניסיון ואת ההכשרה שהם זקוקים כדי להיות מנהלי מחסן טובים. הסטודנטים לומדים על ניהול מחסן ממוחשב, על ניהול מלאי, ועל שינוע חומרים ועצמים. נוסף על כך, הם לומדים על בטיחות בעבודה, על ארגונומיה ועל המונחים המקצועיים של התחום.

 

תלמידי הקורס לומדים כיצד נעשה שיתוף פעולה באחזקת מלאי בין מפעלים, כיצד לטפל בזרימת הנתונים וכיצד לבנות מערך אחסון חכם לפי קבוצות אחסנה. כל אלו מכשירים את הסטודנטים לנהל את מלאי העסק, החברה או הארגון בצורה נכונה, חכמה ויעילה. הקורס נבנה תחת פיקוחו של משרד החינוך והוא מאושר על ידי הוועדה לגמול השתלמות.

 

מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימוד מתקיימת בשלושה מסלולים לבחירת התלמידים – מסלול בוקר הנפרש על פני 18 מפגשים הנערכים אחת לשבוע למשך 6 שעות; מסלול ערב הנפרש על פני 24 מפגשים הנערכים אחת לשבוע למשך 3 שעות וחצי; ומסלול שישי הנפרש על פני 22 מפגשים הנערכים אחת לשבוע למשך 4 שעות וחצי. מתכונת הלימודים בנויה משיעורים עיוניים ומהכשרה מעשית.

 

נושאי הלימוד

 

  • חישובים אפסנאים
  • דיני חוזים ומכרזים
  • ספרור קטלוגי
  • חישוב עלויות מלאי
  • תנאי רכישה ומכירה
  • הדרכת עובדים
  • מבוא לתורת המסחר
  • מידות ומשקולות    
  • רישום אפסנאי ידני וממוכן    
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

מכללת מישלב היא מוסד הכשרה ללימודים מקצועיים. מסלולי הלימוד של המכללה נבנו בפיקוח משרד החינוך, משרד הכלכלה ונציבות מס הכנסה, על פי המקצוע הנלמד. תכניות הלימודים מזכות את הסטודנטים בתעודות מקצועיות והן מכשירות אותם לעבודה במשק. בין הקורסים שהמכללה מציעה אפשר ללמוד קורס ניהול רכש ולוגיסטיקה, קורס מנהלי תפעול בכירים, קורס מנהלי עבודה בכירים וקורס ניהול צי רכב.

 

תנאי קבלה

 

הקורס פתוח לקהל הרחב והוא מיועד למנהלי מחסנים ולאנשי צוות העובדים במערך האפסנאות ולכל מי שמעוניין לעבוד בתחום זה.

 

 

תעודה

 

התלמידים העומדים בכל דרישות הקורס מקבלים תעודת גמר "ניהול מחסן בכיר" מטעם מכללת מישלב.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הקורס משתלבים כמנהלי מחסנים בחברות פרטיות, בחברות ציבוריות ובמפעלים תעשייתיים. כמו כן, הם עובדים בתפקידים שונים במשק, כמו מנהלי לוגיסטיקה, מנהלי רכש, מנהלי ייצור ואנשי מכירות ורכש.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת מישלב
Whatsapp Whatsapp