קורס דוגם מי שפכים במכללת מישלב

רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על מישלב - דוגם מי שפכים.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס דוגם מי שפכים וביוב במכללת מישלב


שומרים על הבטיחות והבריאות


במשרד להגנת הסביבה שמים דגש משמעותי על הפיקוח על מי השפכים ועל הטיפול בהם. בין היתר, המשרד מפעיל מספר מכונים לטיפול ולטיהור מי השפכים וכן מציב תקנות ונהלים שנוגעים לשמירה על איכות המים. כמו כן, הוא פועל להגבלת כמויות מי השפכים המוזרמות כדי למנוע מצבי זיהום ופגיעה בסביבה ולדאוג לבריאות הציבור.


קורס דוגם מי שפכים וביוב שמתקיים במכללת מישלב מתמקד בהכשרתם של דוגמים לביצוע בדיקות בתעשייה ובמהלכו נלמדים תהליכי איתור תקלות והתמודדות עם תרחישים מגוונים בשטח. הקורס מתאים במיוחד לעובדים בתחום התשתיות, התברואה והמים שמעוניינים להכיר פתרונות פרקטיים לקידום עבודתם ולהקטנת הנזקים עקב זיהומי מים בשוק הציבורי והפרטי.

 


תכנית הלימודים


לאורך ההכשרה המקצועית המשתתפים לומדים בהרחבה על שיטות לדיגום ולניתוח של מי שפכים, קולחין וביוב. הם מתחילים וסוקרים את הנהלים והתקנות של משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה ובהמשך לומדים על נהלים לדיגום בשטח במסגרות שונות בתעשייה. הם מכירים את סוגי ציוד הדגימה המקצועי ולומדים לתפעל ולתחזק אותו באופן יעיל ולהתמודד עם תקלות שונות. לאחר מכן הם לומדים על גישות לניתוח ולהערכה של הממצאים בשטח ולהסקת מסקנות יעילה בעקבות ניתוח זה. הקורס כולל גם לימוד של נהלי הבטיחות והגהות שחשובים לדוגמים בעבודתם.


מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 10 מפגשים שמתקיימים אחת לשבוע בשעות הערב. התכנית משלבת לימוד תיאורטי עם תרגילים מעשיים שונים שדרכם המשתתפים יכולים להכיר מקרוב את טכניקות הדיגום הנלמדות ולהתנסות בפועל בתחזוקת הציוד, בתכנון דיגום ובביצוע תהליכי דגימה בשטח. המסלול כולל גם סיורים לימודיים במכוני טיהור שפכים ובמעבדות לאיכות מים.


נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים שנלמדים במהלך ההכשרה נכללים:

 

 • כללי דיגום מי שפכים
 • ניתוח תוצאות הדיגום
 • חובות הדיווח והרישום
 • תקנות משרד הבריאות
 • בטיחות בעבודת הדיגום
 • שפכים תעשייתיים וסניטריים   
 • מניעת תקלות
 • תחזוקה תקופתית
 • תחזוקת ציוד הדיגום
 • פתרונות חיטוי בכלור
 • שיטות לחיטוי מי ביוב   
 • ועוד


סגל הוראה


סגל הקורס כולל מומחים בתחום המים והשפכים. ביניהם אפשר למנות מנהל מעבדה לתחום הנגיפים במשרד הבריאות; מומחה לבטיחות מי קולחין וביוב; מהנדסת שמומחית למכוני שפכים וטיהור מים; מהנדס שפכים במשרד הבריאות; ומרצים נוספים.


על מוסד הלימוד


בית הספר למקצועות המים והאינסטלציה של מכללת מישלב עורך עוד שלל הכשרות מקצועיות, כגון קורס דוגם מי שתייה, קורס דוגם מי מקוואות ונופש, קורס מנהלי מערכות אינסטלציה, קורס מתקיני מז"ח מוסמכים, קורס תחזוקת מערכות שאיבה ומשאבות, קורס מפעילי מערכות מי שתייה, קורס ניקוי וחיטוי מי שתייה ומסלולים נוספים. רבים מן הקורסים מוכרים על ידי גופים ממשלתיים כגון משרד הבריאות ומכינים את התלמידים לקראת בחינות הסמכה חיצוניות.

 

מכללת מישלב מפעילה עוד שלל חטיבות לימוד, בהם יכולים אנשי מקצוע לשכלל את סל הכלים שברשותם ולקדם עצמם מבחינה מקצועית. מתקיימים בה קורסים במקצועות החשמל, קורסים בתחום החשבונאות, קורסים בתחום הבטיחות, קורסים בענפי המים, האנרגיה, האחזקה ותחומים נוספים. למוסד זה שלוחות בחיפה ובתל אביב.

 

תנאי קבלה


לקורס זה יכולים להתקבל עובדים מנוסים בתחום המים והתברואה שברשותם וותק מקצועי משמעותי. המסלול מתאים למנהלי אחזקה, לדוגמים במעבדות, לקבלני אינסטלציה, לאחראיים על תחזוקה במתקני שפכים ולעובדים בתחומי הבינוי ובמכוני מים.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל הדרישות במהלכו מקבלים רישיון דוגמי מי ביוב ושפכים מטעם משרד הבריאות. כדי לקבל את הדיפלומה על המשתתפים לעבור מבחן גמר חיצוני שמתקיים על ידי משרד הבריאות. ההגשה למבחן כרוכה בתשלום נוסף.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מישלב - קורסים והשתלמויות | לימודי תעודה - מנסה להשתלב?

עוד מסלולי לימוד - מכללת מישלב

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

קורס ביופידבק למי שאילו מטפל
סתיו
ללא תגובה
איפה לומדים חשמלאי רכב מוסמך?
מחמוד עבד אל ראזק
1 תגובות
קורסים בתחומי ההדרכה ועולם הרוח
לילך
1 תגובות
קורס חקירות ביטוח במרכז
אלישע מור
1 תגובות
איפה לומדים קורס ניהול רשתות?
מסארוה חסן
1 תגובות
קורס הסרת אפוטרופוס עצמי בדיני משפחה
הודיה
1 תגובות
קורס הכשרה בייעוץ פנסיוני
יעקב ברונשטיין
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,089 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל983 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp