דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה חיפה

שירות אישי - צור קשר
דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה חיפה

דיפלומה חיפה האוניברסיטה הפתוחה

 

על דיפלומה חיפה


בעיר חיפה פועל דיפלומה חיפה, מוסד לימודי תעודה שבו יכולים תושבי העיר ללמוד במגוון של קורסים במקצועות מבוקשים. בית הספר דיפלומה פועל במסגרת מערך לימודי ההמשך של האוניברסיטה הפתוחה, שמתמקד בפיתוח של תכניות הכשרה מקצועית ששמות דגש על צורכי המשק ועל מגמות עכשוויות בו.


בתכניות הלימוד השונות שמים דגש על הקניית כלים פרקטיים החיוניים לאנשי המקצוע. תכניות אלה נבנות על ידי מומחים בתחומים השונים, על סמך ניסיונם וההתפתחויות בשטח. כדי לסייע בהכשרת הסטודנטים להתמודדות עם אתגרים מקצועיים, משולבים במסלולי הלימוד תכנים פרקטיים כגון פרויקטים יישומיים, סיורים לימודיים ולעיתים המחות או סטאז' מעשי בשטח. כך יכולים הסטודנטים לצבור ניסיון פרקטי ולהכיר מקרוב את התחום הנלמד. בדיפלומה מאפשרים לסטודנטים גישה גם למאגרי המידע של האוניברסיטה הפתוחה ולספריית האוניברסיטה.


מבין ההכשרות המקצועיות המתקיימות בדיפלומה חיפה, חלקן נערך בפיקוח של משרד העבודה והרווחה. בקורסים אלה, מתכוננים הסטודנטים לקראת מבחני הסמכה ממשלתיים שהעוברים אותם זכאים לדיפלומות ממשלתיות או תעודות גמר. תעודות אלה יכולות לפתוח הזדמנויות רבות בשוק העבודה.


קמפוס דיפלומה חיפה ממוקם בבית בירם שבשדרות אבא חושי 15. מוסד הלימוד נמצא בצומת הצ'ק פוסט, באזור מרכזי ומול לב המפרץ. ההגעה אל הקמפוס אפשרית בתחבורה הציבורית וברכב משלל מיקומים מרכזיים בחיפה. כך יכולים תושבי חיפה ללמוד בנוחות ובסמוך למקום מגוריהם. בעזרת הידע הנרכש בתכניות הלימוד, הבוגרים יכולים לפתוח דלת לקריירה במגוון אפיקים בעולם העסקי ובתעשייה, באור חיפה והצפון.

 

קורסים דיפלומה חיפה


סטודנטים בדיפלומה חיפה יכולים לקחת חלק במבחר קורסים ומסלולי הכשרה מקצועית. הקורסים נחלקים לכמה מרכזים שבכל אחד מהם מתמקדים בתחום מבוקש מסוים. בין המרכזים הפועלים במוסד הלימוד ניתן למנות את המרכז ללימודי תיירות, את המרכז ללימודי עיצוב פנים, את המרכז להפקת אירועים ואת המרכז להכשרה מקצועית שבו נלמדים קורסים בפיקוח משרד העבודה.


חשוב להדגיש כי היצע הקורסים הנערכים בזמן נתון בדיפלומה חיפה עשוי להשתנות מעת לעת.

 

הנהלת חשבונות 1 + 2 - זהו קורס הנהלת חשבונות המכין את תלמידיו לקראת הדרגה הראשונה בתחום, הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, הידוע גם כהנהלת חשבונות בסיסי ומתקדם. במהלך הקורס רוכשים הסטודנטים ידע חיוני לפיתוח הקריירה בתחום החשבונאי, תוך התאמה לתכנית הנדרשת על ידי משרד העבודה. בתכנית שמים דגש על העלאת הרמה המקצועית של מנהלי חשבונות כיום תוך התאמה לפרקטיקה הנדרשת בשוק. המשתתפים מקבלים הכנה לבחינות משרד העבודה להסמכת מנהלי חשבונות.

 

חשבי שכר - במסגרת קורס חשבי שכר ניתן לרכוש ידע מקיף החיוני להכשרתם של אנשי מקצוע בענף חשבות השכר. המשתתפים לומדים על שלל היבטים במיסוי ובחקיקה הרלבנטיים לשכר הארגוני, ומתכוננים לבחינות ההסמכה לחשבי שכר שנערכות על ידי לשכת רואי חשבון ומשרד העבודה. התכנית מתאימה במיוחד לבעלי רקע וניסיון בתחום הנהלת החשבונות וכן לעובדי משבי אנוש, עובדים במחלקות שכר ומנהלים שברצונם להעמיק את הכשרתם המקצועית בענף השכר. הקורס מוכר למימוש הפיקדון הצבאי לחייל המשוחרר.

 

יבוא יצוא וסחר בינלאומי - קורס יבוא יצוא וסחר בינלאומי של דיפלומה חיפה מתאים ליזמים, לעובדי מחלקות סחר בבנקים, לעמילי מכס, למשלחים, לעובדי לוגיסטיקה ורכש ולעובדי תובלה שברצונם לפתח את הידע המקצועי בתחום הסחר הבין לאומי. הם לומדים על מונחי מכר בין לאומיים, על תהליכי היבוא והיצוא במדינה ועל הסכמים שונים בתחום הסחר הבין לאומי. כמו כן, הם מתוודעים לחקיקה בתחום המכס והקניין הרוחני, לשיטות תשלום מקובלות ולהיבטים בלוגיסטיקה ובתמחיר הרלבנטיים לעובדי יבוא וייצוא.

 

מדריכי טיולים בחו"ל - משתתפי קורס זה רוכשים ידע נרחב החשוב למדריכי טיולים בחו"ל. במהלכו מתוודעים הן לסוגיות חברתיות, גיאוגרפיות ותרבותיות אודות מסלולי טיול מבוקשים בעולם והן לסוגיות מינהליות הכרוכות בארגון הטיול. כמו כן, הם מפתחים מיומנויות הדרכה החשובות למעוניינים להדריך קבוצות מסוגים שונים. הקורס כולל תרגולים מעשיים כגון סיורים שבהם מתנסים בפועל בתהליכי הדרכה של קבוצות מטיילים. קורס זה מתאים לבוגרי 12 שנות לימוד בעלי זיקה לעולם הטיולים ובעלי שליטה בשפות זרות, שברצונם לפתח קריירה כמדריכי טיולים.

 

ניהול עיצוב והפקת אירועים - במהלך קורס זה מקיפים הסטודנטים את מכלול הכלים הנחוצים למנהלי אירועים ומפיקי אירועים, הן בשוק הפרטי והן בהפקת אירועים שיווקיים ומסחריים. הם סוקרים סוגיות בתמחור ותקצוב האירועים וכן לומדים כיצד לנהל את מגוון הספקים החיוניים להצלחת האירוע. כדי לסייע למשתתפים בפיתוח המיומנויות הנחוצות להפקת אירועים מוצלחים, הקורס כולל תרגולים פרקטיים בפיתוח תיק אירועים בליווי של אנשי מקצוע מנוסים בתחום.

 

עיצוב הבית והום סטיילינג - משתתפים בקורס הום סטיילינג ועיצוב הבית מכירים שלל מושגי בסיס בעולם העיצוב וכך לומדים על שימוש בשלל מרכיבים לעיצוב חללי פנים ודירות. בין היתר, נלמדים תהליכי שילוב ריהוט בחדרי הבית השונים תוך היכרות עם הייחוד של כל חדק וכן גישות לשילוב אביזרים, טקסטיל ובצע לשדרוג נראות החלל. המשתתפים גם מתוודעים למגמות עדכניות ומבוקשות בתחום עיצוב הבית. הם יוצאים לסיורים לימודיים שבהם הם נחשפים לבתי עסק בתחום הריהוט, הצבע ועוד. בקורס משולבים מספר פרויקטים יישומיים המאפשרים לסטודנטים לתרגל בפועל את העקרונות הנלמדים.

 

עיצוב ותכנון פנים - המסלול המלא להכשרה מקצועית מותאם למעוניינים לפתח קריירה כמעצבי פנים ולהקים עסקים עצמאיים בענף זה. בתכנית שמים דגש על עקרונות שפת העיצוב ועל הקניית כלים פרקטיים החשובים למעצבי פנים. במהלך קורס עיצוב פנים, הם עוסקים בשיטות לשרטוט אדריכלי ולהדמייה אדריכלית ממוחשבת, בטכנולוגיות בנייה חדשניות, היבטים בתאורה ובריהוט ועוד. כמו כן, המשתתפים לוקחים חלק בקורס סטודיו מעשי שבו מתרגלים תהליכי תכנון. הקורס מוכר למימוש הפיקדון לחיילים משוחררים והוא מתקיים בתכנית דו שנתית.


חוקרים פרטיים - קורס חוקר פרטי מתקיים בשיתוף עם לשכת חוקרים פרטיים. במהלכו מקבלים שלל כלים להשתלבות בקריירה בחקירות פרטיות, תוך היכרות עם חקירות במגזר הממלכתי, האזרחי והציבורי. הסטודנטים לומדים על חקיקה הרלבנטית לחוקרים פרטיים, על סוגיות בתורת החקירות לרבות תשאול, חקירה, איסוף מידע, מעקבים וריגול תעשייתי. כמו כן, הם עוסקים בנושאים נלווים כגון היכרות עם דפוסי עבריינות ופשיעה בארץ ועם היבטים בקרימינולוגיה. התכנית כוללת גם לימוד מעשי בשטח, בו מתרגלים עיקוב בשעות היום וכן בשעות הלילה.

 

קהל ידע ותנאי קבלה


הקורסים המתקיימים בדיפלומה חיפה מיועדים לתושבי חיפה המעוניינים בפיתוח וקידום הקריירה. תנאי הקבלה משתנים בין המסלולים השונים, ומעת לעת. ישנם קורסים המיועדים לבוגרי 12 שנות לימוד, היכולים להתאים בין היתר לחיילים משוחררים שברצונם לפתח קריירה בענף מבוקש. כמו כן, ישנם קורסים שיכולים להתאים גם לאנשי מקצוע מנוסים יותר שברצונם להרחיב ולשכלל את סל הכלים המקצועי שברשותם. לעיתים מתקיימים מבחני מיון או ראיונות אישיים כחלק מתהליך הקבלה.

 

עוד מסלולי לימוד - דיפלומה - לימודי תעודה