קורס הנהלת חשבונות 3 דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס הנהלת חשבונות 3 דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה

קורס הנהלת חשבונות סוג 3 דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה


לעלות מדרגה בתחום החשבונאות


בשונה מתחומים אחרים בשוק העבודה, שבהם ההתקדמות יכולה להיעשות על סמך ותק וניסיון, כדי להתקדם בתחום הנהלת החשבונות יש צורך בהכשרה מקצועית מותאמת. תחומי האחריות של מנהל חשבונות סוג 1+2 הם מוגבלים יותר משל מנהל החשבונות שעבר הכשרה מתקדמת לסוג 3. ההבדל המהותי הוא שמנהל חשבונות ראשי מוסמך לניהול עצמאי של עסקים קטנים ואילו מנהלי חשבונות בעלי הכשרה בסיסית שיכולים לתפוס משרות בסדר גודל קטן יותר ולרוב מהווים סיוע לאנשי מקצוע בכירים יותר.


כל עסק זקוק לבקרה שוטפת על הפעילות הפיננסית שמתרחשת בו. לכן, חובה על כל עסק שיהיה לו מנהל חשבונות שיהיה אחראי בין היתר, על הנפקת חשבוניות, תשלום לספקים וניתוח דוחות כספיים. מיומנותו המקצועית של מנהל החשבונות יכולה לתרום רבות להצלחתו ולפיכך מנהלי חשבונות מהווים נכס יקר ערך לארגון אליו הם משתייכים. על מנהלי החשבונות להפגין ידע מעמיק בתחומים שונים, מרשויות המס, השקעה בניירות ערך ועד ביצוע ביקורות שוטפות.


בהתאם לכך, נדרשת מהם לעבור הכשרה מתאימה שתספק להם את הכלים לניהול הפן הפיננסי של העסק. בית הספר דיפלומה, מטעם לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה מקיים קורס הנהלת חשבונות סוג 3. הוא מיועד למנהלי חשבונות בעלי הכשרת סוג 1+2 (בסיסי ומתקדם) שחפצים בהעמקת הידע שלהם וכן בהתפתחות מקצועית שתקדם את הקריירה שלהם בתחום. הכשרה מקצועית זו פועלת בהתאם ובאישור משרד הכלכלה.

 

 

היכן לומדים?

 

הקורס נערך בשלוחת פתח תקווה


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, התלמידים רוכשים את המיומנויות להנהלת חשבונות בעסקים שונים וכן עוברים הכנה לקראת המבחנים החיצוניים של משרד הכלכלה. הם לומדים כיצד לבצע ביקורת חשבונות וניתוח דוחות כספיים שונים. בנוסף, הם דנים בהתנהלות מול שלטונות המס והעברת דוחות תקופתיים אליהם. כמו כן, הם מתעמקים בהשקעות בניירות ערך, הן לטווח קצר והן לטווח ארוך.


מתכונת הלימוד


היקף הקורס 214 שעות לימוד אקדמיות, הוא כולל שיעורים עיוניים לצד תרגול מעשי בחשבונאות ממוחשבת ובפתרון מבחנים.


נושאי הלימוד

 

 • דוח תזרים מזומנים
 • מס הכנסה
 • התקינה החשבונאית
 • עקרונות המימון
 • שחזור חשבונות
 • השקעות בניירות ערך
 • חכירה לזמן ארוך
 • קניה ומכירה בתשלומים
 • התחייבויות תלויות    
 • יסודות בביקורת חשבונות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במרכז להכשרה מקצועית שבבית ספר דיפלומה מגוון מסלולים בענף החשבונאות. ביניהם ישנו קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 לאנשים ללא רקע שמעוניינים להיכנס לתחום; וקורס חשבי שכר למנהלי חשבונות מנוסים שרוצים להעמיק את הידע שלהם.


תנאי קבלה


לתכנית זו מתקבלים מועמדים בעלי תעודת מנהל חשבונות סוג 2 שעוברים ועדת קבלה.


תעודה


תלמידים שנוכחים בלפחות 85% מהשיעורים ועומדים בהצלחה בבחינה העיונית ובבחינה המעשית זכאים לתעודת גמר וכן לתעודת מקצוע מנהל חשבונות סוג 3, המוענקות מטעם משרד הכלכלה.


אפשרויות עבודה


בוגרי הקורס יכולים להשתלב במשרדי הנהלת חשבונות וכן בארגונים ובעסקים שונים, בתור מנהלי חשבונות ראשיים.

 

עוד מסלולי לימוד - דיפלומה - לימודי תעודה