דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה רעננה

שירות אישי - צור קשר
דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה רעננה

דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה רעננה


בשלוחת רעננה של דיפלומה, בית הספר ללימודי תעודה והסמכה מבית לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה, ניתן להשתתף בקורסים והכשרות מקצועיות בהם שמים דגש על צבירת ניסיון מעשי, ומקפידים על מתן יחס אישי ותמיכה לסטודנטים במהלך לימודיהם.

 

השלוחה ממוקמת בקמפוס רעננה של האוניברסיטה הפתוחה, באזור מרכזי ונגיש לתחבורה ציבורית ולרכב פרטי.

 

סגל ההוראה בקורסים השונים מורכב מאנשי מקצוע ומרצים בכירים, בעלי רקע אקדמי נרחב, וכן ניסיון בעבודה בתעשייה. נוסף על התמיכה מצד אנשי הסגל, הסטודנטים יכולים גם להיעזר במגוון של ספרי לימוד ומאגרי מידע של האוניברסיטה הפתוחה, כולל הספרייה האקדמית בקמפוס רעננה. כמו כן, קיימות במתחם מעבדות בעלות ציוד טכנולוגי עדכני, בהן יכולים להשתתף הסטודנטים כדי לרכוש התנסות מעשית בתחום הנלמד.

 

בבית הספר רואים חשיבות בהקניית כלים מעשיים להשתלבות בשוק העבודה. מתוך ראיית עולם זו, הסטודנטים מבצעים במהלך הקורסים פרויקטים בהם הם מיישמים את החומר הנלמד, וכך צוברים התנסות מעשית בעבודה בשטח. חלק מהקורסים נערכים בשיתוף פעולה עם גורמים מהמגזר הציבורי והפרטי, ביניהם משרדים ממשלתיים, לשכת רואי החשבון, חברות וארגונים שונים. כמו כן, דיפלומה מקיימת הדרכות מותאמות אישית לצרכים של מגוון גופים בתעשייה.

 

בדיפלומה מציעים מבחר של הטבות לאוכלוסיות שונות, ביניהן חיילים משוחררים ועולים חדשים. רבים מהקורסים בבית הספר מוכרים לצורך שימוש בפיקדון לחיילים משוחררים, בכפוף לתנאים של האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון. לעולים המשתתפים בהכשרות מקצועיות ניתן גם סיוע בתחומים שונים על ידי משרד הקליטה, כגון השתתפות בשכר לימוד ומתן החזרים כספיים שונים. יש לבדוק את הזכאות מול משרד הקליטה.

 

קורסים בדיפלומה רעננה

 

בדיפלומה פועלים ארבעה מרכזים להוראת ענפי ידע מגוונים: המרכז ללימודי עיצוב פנים, המרכז ללימודי הפקת אירועים, המרכז להכשרה מקצועית, והמרכז ללימודי תיירות.


המרכז להכשרה מקצועית

 

במסגרת המרכז להכשרה מקצועית, נערכים קורסים בשלל נושאים, החל מניהול מלאי ורכש והנהלת חשבונות, וכלה בחקירות פרטיות. בין הקורסים שבהם אפשר להשתתף במרכז, ניתן למנות:


קורס הנהלת חשבונות 1 + 2: קורס זה, שהיקפו 285 שעות לימוד, מהווה הכנה לקראת מבחני ההסמכה בהנהלת חשבונות סוג 1+2 שנערכים במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. במהלך הקורס, הסטודנטים סוקרים מושגי יסוד בכלכלה, בנקאות וביטוח, לומדים על מערכת המיסים במדינת ישראל, רוכשים כלים חשבונאיים ומתמטיים נחוצים, ולומדים כיצד ליישם אותם מבחינה מעשית. חלק מהלימודים מוקדשים לרכישת שליטה עם תוכנת מחשב ייעודית למנהלי חשבונות.

 

קורס חשבי שכר: בקורס חשבי שכר בדיפלומה, הסטודנטים רוכשים את הידע ואת הכלים הנדרשים לחשבי שכר בחברות, ארגונים ומוסדות במגזר הציבורי והפרטי כאחד. כדי להתכונן לקראת בחינות ההסמכה של לשכת רואי החשבון והמבחנים מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, הסטודנטים לומדים במהלך שיעורים פרונטליים, מתרגלים את החומר הנלמד ופותרים מבחני עבר. היקף הקורס הוא כ – 154 שעות אקדמיות, ומי שעומדים בחובותיו בהצלחה מקבלים תעודות מטעם לשכת רואי החשבון ומטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

 

קורס ניהול מלאי ורכש: בקורס זה, ניתן לרכוש את הידע הנדרש למילוי התפקיד המבוקש של מנהל מלאי ורכש, וכך להתכונן לקראת בחינות ההסמכה הממשלתיות. המשתתפים בקורס לומדים מגוון נושאים מרכזיים בתחום ניהול המלאי והרכש, ביניהם מיומנויות ארגון וניהול, הערכת ספקים וביצועי רכש, ניהול ועיתוד מלאי, אריזה ומשטוח, וכן רוכשים ידע במערכות מידע, כולל שימוש במגוון יישומי מחשב ומערכות לוגיסטיות. חלק מהקורס כולל גם הכשרה לעבודה בגובה.

 

קורס הכשרה לחוקרים פרטיים: המרכז המקצועי של קורס חוקרים פרטיים בדיפלומה רעננה הוא קצין משטרה בדימוס, הפועל כיום כמרצה בכיר לקרימינולוגיה. הקורס מכשיר את התלמידים לתפקידי חוקרים במגזרים האזרחי, הציבורי והממלכתי, ובמהלכו הם סוקרים את ההיבטים המשפטיים הרלבנטיים לעבודה בתחום, לומדים טכניקות חקירה ותשאול שונות, וכן רוכשים כלים נדרשים לריגול תעשייתי, איסוף מודיעין, למעקבים, ועוד. בוגרי הקורס שמעוניינים לעסוק בחקירות פרטיות, נדרשים לעמוד בתנאים לקבלת רישיון עיסוק בתחום – ביניהם התמחות של 3 שנים במשרד חקירות מורשה.

 

המרכז ללימודי תיירות

 

במרכז ללימודי תיירות, מועברות הכשרות מקצועיות המתאימות למי שרוצים לפתח קריירה בתחום התיירות בארץ ובעולם. בין הקורסים הנערכים במרכז, ניתן לציין:

 

קורס מדריכי טיולים לחו"ל: קורס מדריכי טיולים בחו"ל בדיפלומה רעננה מתקיים בשיתוף פעולה עם חברת תיירות מוכרת. בין התכנים התיאורטיים שאותם לומדים הסטודנטים בקורס ניתן למנות היסטוריה, גיאוגרפיה, אמנות ואדריכלות, דתות ואמונות, וכן מיומנויות תקשורת בינאישית ועמידה מול קהל. במהלך הקורס משולבת התנסות מעשית לצד התיאוריה, והסטודנטים משתתפים בטיולים לימודיים במהלכם הם יכולים לתרגל את תכנון, ניהול והדרכת הטיול. בסיום הקורס, יש להגיש תיק הדרכת טיול מלא כפרויקט גמר. כמו כן, הסטודנטים יכולים להשתתף בסטאז', ולבחור האם להצטרף לטיול מאורגן בחו"ל.

 

המרכז ללימודי עיצוב פנים

 

בקורסים השונים שמוצעים במרכז ללימודי עיצוב פנים בדיפלומה רעננה, שמים דגש רב תחומי על מגוון של נושאים באדריכלות, עיצוב ואמנות וכן בטכנולוגיה. במהלך הקורסים, צוות המרצים מאפשר לסטודנטים לפתח את הסגנון והביטוי האישיים שלהם. בין הקורסים שמועברים במרכז:

 

קורס ניהול, עיצוב והפקת אירועים: בקורס המתקיים בשלוחת רעננה של דיפלומה, המשתתפים רוכשים את הידע הנדרש לניהול אירועים על כל היבטיהם: תכנון והפקת אירועים, עיצוב אירועים, מיומנויות ניהול ושיווק, ועבודה עם ספקים לאירועים. הסטודנטים נדרשים להגיש תיק הפקה לאירוע כפרויקט גמר מסכם, במהלכו הם מיישמים את החומר הנלמד תוך ליווי של המרכז המקצועי של הקורס.

 

קורס עיצוב הבית (הום סטיילינג): קורס עיצוב הבית בדיפלומה רעננה מיועד למי שרוצים לרכוש ידע עיצובי במגוון תחומים: שילוב של רהיטים, צבע, טקסטיל בהתאם לחדרים השונים בבית, פאנג שוואי, שימוש בתוכנת המחשב סקצ'אפ המשמשת להדמיית עיצובים במחשב, והיכרות עם תחום הלבשת הבית (הום סטיילינג). במסגרת הקורס, הסטודנטים משתתפים בסיורים לימודיים כגון סיור אצל יבואני ויצרני ריהוט, סיור בחנויות טקסטיל, ועוד.

 


תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לקורסים השונים תלויים בדרישות של כל קורס, עם זאת, עבור רבים מהקורס נדרשות לפחות 12 שנות לימוד. נוסף על כך, בחלק מהקורסים יש לעבור ראיון אישי מול וועדת קבלה.

 

תעודה


מי שמסיימים בהצלחה קורס בדיפלומה, ועומדים בדרישותיו, זכאים לתעודת גמר מטעם האוניברסיטה הפתוחה, שמוכרת על ידי ארגונים וגופים רבים ברחבי הארץ. חלק מהתעודות ניתנות בשיתוף גורמים מוסמכים, כגון משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, לשכת רואי החשבון, וגופים נוספים.

 

הכרה בקורסים לנקודות זכות


חלק מהקורסים הנלמדים בדיפלומה, יכולים לזכות את הבוגרים שלהם בנקודות זכות אקדמיות: ביניהם קורס מדריכי טיולים, וקורס ניהול עיצוב והפקת אירועים.

 

מי שרוצים להמשיך את השכלתם וללמוד לתואר אקדמי באוניברסיטה הפתוחה, יכולים לקבל הכרה בנקודות הזכות הללו לאחר סיום קורסים רלבנטיים בדיפלומה, על סמך אישור הוועדה להכרה בלימודים קודמים, של האוניברסיטה הפתוחה.

 

 

עוד מסלולי לימוד - דיפלומה - לימודי תעודה