דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה מודיעין

שירות אישי - צור קשר
דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה מודיעין

דיפלומה מודיעין האוניברסיטה הפתוחה


על מוסד הלימוד


תושבי מודיעין המעוניינים לרכוש ידע וכלים פרקטיים לקידום מקצועי ואישי יכולים ללמוד במגוון מסלולי לימודי התעודה הנערכים בדיפלומה מודיעין. זהו מוסד לימודי תעודה הפועל במסגרת לימודי ההמשך והחוץ של האוניברסיטה הפתוחה. במוסד זה נערכים קורסים בתחומים שונים, שדרכם ניתן לרכוש כלים להשתלבות במקצועות מבוקשים.


תכניות הלימוד הנערכות במוסד זה מתמקדות בהקניה של מיומנויות פרקטיות שיכולות לסייע לסטודנטים לפתח קריירה בענפים מבוקשים במשק. בין התחומים הנלמדים בדיפלומה מודיעין נכללים עיצוב פנים, תיירות ועוד. תכניות אלה מותאמות להתפתחויות ומגמות עדכניות בשוק העבודה והן נבנות על ידי אנשי מקצוע מנוסים מן התעשייה.


חלק מן התכניות המתקיימות בדיפלומה מודיעין מתקיימות בפיקוח או בשיתוף עם גופים כגון חברות עסקיות או גופים ממשלתיים כגון משרד העבודה. במקרים אלה, תעודות הגמר המוענקות לבוגרי הקורסים יכולות לסייע לפתוח דלת להתקדמות במקום העבודה ולהשתלבות בתפקידים מגוונים.


קמפוס דיפלומה מודיעין פועל במרכז הרב תחומי, מוסד לימוד לפיתוח מקצועי ואישי ולקידום הקריירה הפועל במודיעין, ובו נערכות תכניות שונות של האוניברסיטה הפתוחה לצד מסלולים נוספים לתעודה ולהעשרה. המרכז הרב תחומי פועל כחל מחזון העיר מודיעין לפעולה כעיר לומדת, שבה שמים דגש על למידה ככלי לקידום כלכלי וחברתי של התושבים. כתובת מוסד הלימוד היא רחוב עמק דותן 49. צוות מוסד הלימוד מסייע למועמדים בבחירת הלימודים, מהם ניתן לקבל הסברים מפורטים על תכניות הלימוד ולבחור את הקורסים המתאימים ביותר למטרות המקצועיות וליעדים האישיים.

 

קורסים דיפלומה מודיעין


בדיפלומה מודיעין מתקיימים כמה מסלולים ללימודי תעודה, אלה מחולקים למספר מרכזים בהתאם לתחום הדעת הנלמד. יש לציין כי מגוון הקורסים המתקיים בזמן נתון בדיפלומה מודיעין עשוי להשתנות מעת לעת.

 

המרכז ללימודי תיירות


במרכז ללימודי תיירות של דיפלומה מודיעין מתקיימים קורסים המתאימים לחובבי טיולים שברצונם להפוך את התחביב לקריירה מניבה. הקורסים מתמקדים בהכשרת הסטודנטים לתפקידים מבוקשים בשוק התיירות תוך היכרות עם מגמות עכשוויות ועם הכלים הפרקטיים שחשובים לאנשי המקצוע. אלה הם הקורסים המתקיימים במרכז ללימודי תיירות בדיפלומה מודיעין -


קורס מדריכי טיולים לחו"ל - במהלך קורס מדריכי טיולים לחו"ל המשתתפים מתמקדים הן בפן העיוני של המקצוע והן בכלים פרקטיים החשובים למדריכי הטיולים. הם לומדים רקע עיוני חשוב לתכנון של מסלולי טיול לרבות היכרות עם אתרים מגוונים בעולם, וכן סוקרים היבטים ניהוליים ותפעוליים שכרוכים בניהול הקבוצות ותכנון המסעות. נרכשות גם מיומנויות הנחיית קבוצות והדרכה. המסלול כולל סיורים לימודיים לאתרים שונים וכן פרויקט גמר שבו יכולים הסטודנטים להתנסות בבניית תיק הדרכה לטיול. כמו כן, באפשרות הסטודנטים לקחת חלק בסטאז' שכולל טיול מאורגן ובו שלל משימות בהן ניתן ליישם את החומר הנלמד הלכה למעשה. תכנית זו מתאימה לבוגרי 12 שנות לימוד בעלי זיקה לעולם הטיולים שברצונם לפתח קריירה כמדריכי טיולים.

 

המרכז לעיצוב פנים


במכללה פועל המרכז ללימודי עיצוב פנים, שבו מתקיימות תכניות לימודי תעודה בתחומי עיצוב הפנים והבית. הסטודנטים יכולים לקחת חלק בקורסים שונים ובהם לפתח את החשיבה העיצובית ואת היצירתיות ובד בבד לקבל כלים לפיתוח קריירה כמעצבים. תכניות אלה מבוססות על שילוב של לימוד עיוני של עקרונות העיצוב עם תרגולים פרקטיים המדמים את העבודה בפועל. בין הקורסים המתקיימים במרכז לעיצוב פנים:


קורס עיצוב הבית הום סטיילינג - במהלך קורס זה, הסטודנטים משלבים בין רכישת כלים בתחום ההום סטיילינג - הלבשת הבית והדירה, לבין ידע בתחום עיצוב הבית. דרך לימוד משולב של שני הענפים הללו, הם מפתחים מיומנויות יצירתיות ועיצוביות בעזרתן ניתן לסייע ללקוחות לתכנן ולעצב חללי פנים בעזרת שלל אלמנטים כגון צבע, טקסטיל, ריהוט ואביזרים. כדי לסייע למשתתפים לצבור ניסיון פרקטי בעיצוב הבית, נכללים בקורס תרגילים, סיורים לימודיים ומפגשים עם אנשי מקצוע בתחומים שונים הנוגעים לעיצוב הבית. כמו כן, הם מתנסים בשימוש בתוכנת סקצ'אפ להדמיה, שבה ניתן ליצור לוחות השראה ולתכנן הדמיות עבור לקוחות.


תנאי קבלה וקהל יעד


הקורסים המתקיימים בדיפלומה מודיעין מתאימים לתושבי מודיעין שמעוניינים לפתח את הקריירה ולרכוש מיומנויות פרקטיות לקידום מקצועי. הם מתאימים לקהל יעד נרחב של משתתפים, כאשר תנאי הקבלה משתנים מקורס לקורס. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע העדכני והמדויק ביותר אודות תנאי הקבלה לכל קורס.


בחלק מן המקרים, יש צורך בהצגת תעודת סיום 12 שנות לימוד לצורך קבלה לקורס. לעיתים נערכות בחינות מיון או מתקיימים ראיונות אישיים, לצורך בדיקת התאמה לתכנית.


תכניות הלימוד יכולות להתאים למעוניינים לקדם את הקריירה דרך הרחבת סל הכלים המקצועי. כמו כן, בקורסים יכולים ללמוד גם אלה המעוניינים בהסבה מקצועית, השואפים לקבל את הכלים להשתלבות בענף תעסוקתי חדש ומבוקש. בחלק מן התכניות, אין צורך בניסיון מקצועי קודם.

 

מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים בדיפלומה מודיעין משתנה מקורס לקורס. התכניות מתקיימות בדרך כלל במתכונת המתאימה לאנשים עובדים המעוניינים לשלב בין הלימודים לבין עבודתם.


במסגרת הקורסים, שמים דגש הן על לימוד עיוני והן על תרגול פרקטי של הכלים הנלמדים. הסטודנטים עורכים במרבית המקרים פרויקטים מעשיים ומשלימים מטלות שונות שדרכן הם יכולים להתנסות בפועל בתהליכים מתוך המקצוע הנלמד. חלק מן הקורסים כוללים סיורים לימודיים, מפגשים עם אנשי מקצוע וסדנאות, להיכרות עם עקרונות מקצועיים בשטח. היות ומוסד הלימוד פועל כחלק מלימודי ההמשך של האוניברסיטה הפתוחה, הסטודנטים מקבלים גישה גם למאגרי המידע ולספריה של האוניברסיטה הפתוחה, המכילים מידע מקצועי נרחב.


בחלק מן התכניות יכולים חיילים משוחררים ללמוד על חשבון הפיקדון הצבאי. הטבה זו נעשית בהתאם לתנאים של היחידה להכוונת חיילים משוחררים של משרד הביטחון. מומלץ לברר מול מוסד הלימוד את התנאים המדויקים למימוש הפיקדון בקורסים השונים, יש לציין כי לא בכל ההכשרות ניתן לממש את הפיקדון.


על לימודי חוץ - האוניברסיטה הפתוחה


תושבי מודיעין המעוניינים להמשיך להרחיב את השכלתם ולקחת חלק בהכשרות מקצועיות נוספות יכולים ללמוד בקורסים המתקיימים במוסדות נוספים בעיר, הפועלים כחלק ממערך לימודי ההמשך והחוץ של האוניברסיטה הפתוחה. בין היתר, באפשרותם לקחת חלק בקורסי ניהול בבית הספר תפנית, או ללמוד בקורסי שפות בבית הספר דיאלוג, שבו לומדים בקורסי אנגלית ובקורסים ללימוד שלל שפות זרות נוספות.


בתכניות השונות המתקיימות בלימודי החוץ שואפים לסייע לתושבי מודיעין לרכוש ידע פרקטי ורלבנטי לקידומם המקצועי. התכניות נבנות על ידי מומחים מן התחומים הרלבנטיים וכוללות תכנים פרקטיים ועיוניים כאחד.

 

עוד מסלולי לימוד - דיפלומה - לימודי תעודה