קורס מפעילי תיירות נכנסת דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס מפעילי תיירות נכנסת דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה

קורס מפעילי תיירות נכנסת דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה

 

תעשיית התיירות הנכנסת בישראל נמצאת בצמיחה בלתי פוסקת לאורך השנים האחרונות. העניין התיירותי הגובר במדינתנו, בהיסטוריה העשירה, הגיוון התרבותי, והנופים הייחודיים שלה, יוצר מצב שבו הולך וגדל מספר התיירים שמגיעים ממגוון של מדינות ברחבי העולם לנפוש בישראל.

 

משמעותה של ההתפתחות בענף התיירות הנכנסת הוא פתיחה של פוטנציאל רב להתקדמות בקריירה. כדי לרכוש את ההיכרות עם אתרי תיירות פופולריים ועם ההיבטים הייחודיים של ענף התיירות הנכנסת בישראל, כמו גם את הכלים המקצועיים לתכנון ולתמחור של חבילות נופש לתיירים ניתן להשתתף בהכשרות מקצועיות וקורסי הסמכה.

 

מי שמתעניינים בעבודה בתחום הפעלת התיירות יכולים ללמוד בקורס מפעילי תיירות נכנסת בדיפלומה, בית הספר ללימודי תעודה במערך החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.

 

היכן לומדים?

 

הקורס נערך בשלוחת תל אביב של בית הספר.

 

 

תכנית הלימודים

במסגרת הלימודים בקורס, הסטודנטים רוכשים את הכלים והידע המקצועי הנחוצים למפעילי תיירות נכנסת, כמו גם את מונחי היסוד האופייניים לתחום בישראל. בקורס נפתח עבור הסטודנטים אשנב לעולם התיירות הנכנסת, במהלכו הם סוקרים את ההיבטים השונים של העבודה עם ספקים ונותני שירות, כגון מלונות, שירותי שדות תעופה, וכן עבודה עם מורי דרך, סוכני נסיעות, וגורמים רלבנטיים נוספים.

 

כמו כן, במהלך הקורס לומדים הסטודנטים כיצד לתכנן, לתמחר ולכתוב הצעות מחיר עבור חבילות נופש לקבוצות ולאינדיבידואלים.

 

מתכונת הלימודים

 

היקפו של הקורס הוא 112 שעות לימוד אקדמיות, במהלכן משולבים תכנים עיוניים ופרקטיים, כולל סדנאות מעשיות שבהן הסטודנטים לומדים לכתוב תוכניות לקבוצות ולפעול על פיהן.

 

נוסף על הסדנאות וההרצאות הפרונטליות, המשתתפים לומדים להכיר אתרי תיירות מרכזיים בישראל תוך השתתפות ב – 3 סיורים לימודיים בשטח.


נושאי הלימוד

 

  • מבוא לענף התיירות
  • תיירות נכנסת בישראל
  • אתרי תיירות פופולריים בישראל
  • תכנון חבילות קבוצתיות ואינדיבידואליות
  • כתיבת הצעות מחיר ותמחור
  • עבודה עם ספקים בתחום התיירות
  • ועוד


על סגל ההוראה


אנשי המקצוע שמרצים בקורס הם בעלי רקע נרחב בענף התיירות בישראל. מרכזת הקורס היא בעלת תואר שני בניהול בין לאומי בתיירות ומלונאות, בעלת ניסיון מקצועי של כ – 15 שנים כמפעילת תיירות נכנסת.

 

על מוסד הלימודים

 

בבית הספר דיפלומה מתקיים מגוון של מסלולי לימודים לתעודה והכשרות מקצועיות בתחומים שונים, כמו תיירות, עיצוב פנים, הפקת אירועים, ועוד. בית הספר פועל במסגרת מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, והלימודים בו נערכים תוך הדגשה של הכנת הבוגרים להשתלבות בשוק העבודה.


תכניות הלימודים השונות מועברות על ידי סגל מרצים בעלי ניסיון אקדמי ותעסוקתי בתחומים הרלבנטיים, ונערכות תוך ליווי ותמיכה של יועצים מקצועיים.


המשתתפים בקורסים השונים יכולים להיעזר במעבדות שפועלות במסגרת דיפלומה, וכן בעזרי לימוד שונים של האוניברסיטה הפתוחה, כגון מאגרי מידע ושלל ספרי לימוד.


במרכז ללימודי תיירות ניתן להשתתף במבחר קורסים והכשרות מקצועיות, וביניהם קורס סוכני נסיעות ויועצי תיירות, וקורס מדריכי טיולים בחו"ל.

 

תנאי קבלה

 

קורס מפעיל תיירות נכנסת מתאים הן למי שרוצים לעשות את הצעד הראשון בקריירה בתחום התיירות הנכנסת, והן למי שעובדים בענף ורוצים להתקדם מבחינה מקצועית, ולהרחיב את ידיעותיהם בתחום.

 

על מנת להשתתף בקורס, יש להציג תעודת בגרות מלאה, או לחילופין, תעודה מקבילה ממדינה אחרת. כמו כן, יש לשלוט ברמה טובה בכתיבה ובדיבור בשפה האנגלית. שליטה בשפות נוספות מהווה יתרון למועמדים.

 

תעודה


על מנת לסיים את הקורס בהצלחה, יש לעמוד בחובת נוכחות של 85% לפחות מהמפגשים. כמו כן, יש להגיש עבודה מסכמת בסיום הקורס, במסגרתה הסטודנטים נדרשים ליישם את הידע שנרכש במהלך לימודיהם.


מי שמסיימים בהצלחה את הקורס זכאים לתעודת מפעילי תיירות נכנסת, מטעם דיפלומה, בית הספר ללימודי תעודה והסמכה של מערך לימודי החוץ באוניברסיטת הפתוחה, בשיתוף עם משרד התיירות.

 

אפשרויות תעסוקה


מי שעוסקים בהפעלת תיירות נכנסת יכולים לעבוד בתחום כעצמאים, במסגרת חברות תיירות או סוכנויות נסיעות. ניתן גם להשתתף בהכשרות נוספות לצורך קידום הקריירה, ולפתוח תחומי תעסוקה נוספים, כגון הפעלת תיירות יוצאת.

 

עוד מסלולי לימוד - דיפלומה - לימודי תעודה
Whatsapp Whatsapp