קורס ניהול מלאי ורכש דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס ניהול מלאי ורכש דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה

קורס ניהול מלאי ורכש - דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה


היום יותר מתמיד קיימת חשיבות רבה לייעול של תהליכי ניהול המלאי בארגונים ובמפעלים, בין היתר הודות למגמת הגלובליזציה העוברת על המשק. חברות נדרשות להביא בחשבון מרכיבים כגון בקרה ועיתוד של המלאי, בחירה נכונה של ספקים וביצוע איכותי של הזמנות כדי לעמוד בקצב המהיר שבו פועל השוק. כמו כן, מנהלי מחסנים ומנהלי רכש צריכים כיום לעשות שימוש בטכנולוגיות ומערכות מידע מגוונות שתפקידן לייעל את העבודה השוטפת ולהפוך אותה למדוייקת יותר, הם חייבים להכיר את אותן מערכות ולדעת כיצד לרתום אותן לטובת הארגון.


כדי לעמוד בקצב השינויים המהיר בתחום יש צורך בהיכרות מעמיקה עם הדרישות העדכניות. עובדים בתחומי הרכש והלוגיסטיקה המעוניינים להתמקצע ולרכוש ידע עדכני יכולים ללמוד בקורס ניהול מלאי ורכש המתקיים בבית הספר דיפלומה במערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. קורס זה נערך בפיקוח של משרד העבודה.

 

היכן לומדים?


הקורס מתקיים בשלוחת דיפלומה בעיר רעננה.

 

 

תכנית הלימודים


במסגרת הקורס המשתתפים רוכשים ידע וכלים פרקטיים לניהול מערכי רכש ומלאי ומכירים את מערכות המידע והיישומים הממוחשבים החשובים בענפים אלה. הם גם מפתחים מיומנויות עיבוד מידע וביצוע חישובים חיוניים לניהול רכש ומלאי.


בתחילת התכנית מתוודעים לעקרונות יסוד בניהול וארגון ובהמשך מעמיקים בתורת המקצוע תו היכרות עם הגדרות ותהליכים לניהול רכש, עקרונות בלוגיסטיקה, כלים בניהול יעיל של מחסנים וניהול של שרשראות אספקה. כמו כן, נלמדים עקרונות ניהוליים בניהול של אסטרטגיה ותהליכי משא ומתן מול ספקים וגורמים נוספים במערך הלוגיסטי. המשתתפים סוקרים גם את ההתפתחויות הטכנולוגיות האחרונות בענף הרכש וכיצד אלה משפיעות על העבודה השוטפת של מנהלים ועובדים. נוסף על כך, נלמדים מקצועות תומכים כגון שמירה על כללי הבטיחות במחסן.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא 162 שעות לימוד אקדמיות. במהלכו המשתתפים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וגם מבצעים פרויקט גמר יישומי שבו הם יכולים לתרגל באופן פרקטי את הכלים הנלמדים בתחום הרכש, הלוגיסטיקה והמלאי.


נושאי הלימוד


סטודנטים בקורס זה לומדים מגוון של היבטים בתחום המלאי והרכש. הנה כמה מן הנושאים הנלמדים במהלך הקורס:

 

 

 • עבודה בגובה
 • ניהול ועיתוד מלאי
 • מערכות לוגיסטיות
 • עיתוד וניהול המלאי
 • טיפול במקורות הרכש
 • היבטים כלכליים ברכש
 • רכש והסחר הבין לאומי
 • ניהול שרשראות אספקה
 • בטיחות וגיהות במחסנים
 • הערכת ביצוע רכש וספקים
 • ניהול משא ומתן ואסטרטגיה
 • יישומי מחשב ומערכות מידע
 • יחסים ארגוניים וסביבת השוק
 • ועוד


סגל הוראה


המרכז המקצועי של הקורס הוא מהנדס תעשייה וניהול ומנכ"ל של חברת ייעוץ המעניקה שירותי ייעוץ והדרכה לארגונים בתחומים כגון ניהול לוגיסטיקה, ניהול מלאי ומחסנים, ניהול רכש וניהול ושרשראות אספקה.


על מוסד הלימוד


בבית הספר דיפלומה ללימודי תעודה מתקיימים קורסים נוספים בענפים כגון חשבונאות, ניהול, עיצוב ותיירות. בין התכניות שניתן ללמוד במוסד זה נכללים קורס ייבוא ייצוא וסחר בינלאומי, קורס ביקורת פנימית, קורס חשבי שכר ועוד. בית הספר פועל כחלק ממערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. תכניות הלימוד שבו מתאימות לסטודנטים ממגוון קהלים, כגון עובדים המעוניינים להתקדם במקום עבודתם וכן אלה המעוניינים בהסבה לתחום חדש.


תנאי קבלה


תכנית זו מתאימה במיוחד לעובדים במחלקות הרכב והלוגיסטיקה, שברצונם לפתח ולהרחיב את הידע המקצועי שברשותם ולהתעדכן בשינויים האחרונים בתחום זה. יכולים ללמוד בקורס גם מי שאין ברשותם ניסיון מקצועי בענפי הרכש והלוגיסטיקה אשר מעוניינים להשתלב בהם מבחינה תעסוקתית. כחלק מתנאי הקבלה לקורס, על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות, כמו כן עליהם לעבור ראיון מול וועדת קבלה.

 

תעודה


משתתפים שעומדים בכל חובות הקורס מקבלים תעודת גמר בניהול מלאי ורכש מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. כדי לעמוד בדרישות הקורס ולקבל את התעודה, עליהם להיות נוכחים ב - 85 אחוזים מן המפגשים לפחות וכן לעבור מבחנים חיצוניים ופנימיים. הבחינות הפנימיות כוללות מבחנים עיוניים ומעשיים במקצועות הלימוד. הבחינה החיצונית כוללת מבחן עיוני וכן הצגה של פרויקט הגמר אותו מכינים הסטודנטים.

עוד מסלולי לימוד - דיפלומה - לימודי תעודה