קורס כלים מעשיים ביבוא ויצוא דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס כלים מעשיים ביבוא ויצוא דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה

קורס כלים מעשיים ביבוא, יצוא וסחר בינלאומי בדיפלומה האוניברסיטה הפתוחה - קורס אונליין

 

בדיפלומה - בית הספר ללימודי תעודה של מערך לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה, ניתן לקחת חלק בקורס כלים מעשיים בייבוא, ייצוא וסחר בינלאומי. זהו קורס אונליין שנלמד באופן מקוון, ובו ניתן לרכוש ידע פרקטי הנחוץ לעובדים בתעשיית היבוא והיצוא.


משתתפים בקורס זה לומדים על תהליכי עבודה וכלים פרקטיים הנחוצים להתמודדות עם אתגרים מקצועיים בתחום היבוא והיצוא כיום. הידע הנרכש במהלך הקורס יכול לשמש את בוגריו לצורך ייעול של הפעילות העסקית, חיסכון בעלויות והגדלת רווחים. עובדים בתחום זה נדרשים בחברות שילוח, אצל יבואנים ויצואנים, במשרדי שילוח וכן בחברות בענפים שונים במשק שבהן נדרש יבוא מוצרים.

 

היכן לומדים?


הקורס מתקיים במתכונת אונליין ללימוד מקוון

 

 

תכנית הלימודים


מטרת קורס זה היא הקניית ידע בתחום תהליכי הייבוא והייצוא ובתחום הסחר הבינלאומי. המשתתפים מכירים מונחים מקצועיים הנהוגים בענף ולומדים כיצד לטפל בתהליכים מקצועיים מורכבים.


בתחילת התכנית ללימודי תעודה בפיננסים, המשתתפים מתוודעים למבנה הענף ולגורמים הלוקחים חלק בתהליכי ייבוא. לאחר מכן, נלמדים תהליכי איתור מוצרים וספרים וביצוע הזמנות, תוך היכרות עם הסכמי המסחר עליהם חתומה ישראל ועם סוגי המשמכים והתעודות. בהמשך נלמדים היבטים ברגולציה המחייבים את אנשי המקצוע, תעריפים וסיווגים, וכן היבטים משפטיים הנדרשים בביצוע עסקאות המכר.


נוסף על כך, המשתתפים לומדים על תהליכי ההובלה השונים, לרבות ימית, אווירית ויבשתית, וכן בכלים בשילוח. הם עוסקים גם בפן הכלכלי של המקצוע, לרבות היכרות עם שיטות חישוב של עלויות, כלים בביטוח, מיסוי וענפים רלוונטיים נוספים.

 

מתכונת הלימוד


קורס זה מתקיים במתכונת קורס אונליין. הוא נלמד באופן מקוון דרך ZOOM, כאשר המשתתפים יכולים ללמוד מן הבית או מכל מקום. כך הוא יכול להתאים במיוחד לאנשים עובדים.


בקורס נכללים 10 שיעורים. היקף ההכשרה 40 שעות אקדמיות.


כדי לסייע למשתתפים לרכוש כלים פרקטיים למקצוע, בקורס משולבים תרגילים יישומיים. בין היתר, המשתתפים מתרגלים חישובים של עלויות מכס והובלה, חישובי עלויות הובלה, חישובי מיסוי וחישובים נוספים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שבהם דנים המשתתפים במהלך הכשרתם נכללים:

 

 

 • הקמת עסק
 • תהליכי ייבוא
 • תעריפי המכס
 • מכתבי אשראי
 • שילוח בין לאומי
 • הובלה ימית ואווירית
 • חישובי עלויות ומיסים
 • איתור מוצרים וספקים
 • ביטוח בסחר בין לאומי
 • תרשימי זרימה לתהליכים
 • הסכמי סחר במדינת ישראל
 • היבטים משפטיים בעסקאות מכר
 • ועוד

 

סגל הוראה


מרכזת הקורס היא משפטנית ומשלחת בין לאומית מוסמכת. כמו כן, היא עוסקת בייעוץ בכיר בתחום הסחר הבינלאומי.

 

על מוסד הלימוד


בדיפלומה, מבית לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, מתקיימות תכניות רבות נוספות ללימודי תעודה. בין הקורסים הנערכים במוסד זה אפשר למנות קורס ניהול מלאי ורכש, קורס מדריכי טיולים, קורס חשבי שכר, קורסים בהנהלת חשבונות, קורס ניהול והפקת אירועים, קורס סוכני נסיעות, קורס עיצוב פנים ועוד.


הדגש בקורסים הנלמדים בדיפלומה הוא על רכישת ידע פרקטי וכלים יישומיים שיכולים לשמש את התלמידים בהמשך דרכם, בהשתלבות בשוק העבודה. ברבות מן ההכשרות משולבים תרגילים מעשיים, פרויקטים וסימולציות כדי לאפשר למשתתפים לפתח מיומנויות חיוניות למקצוע הנלמד. בחלק מן הקורסים, המשתתפים יכולים לקבל הכנה לקראת מבחנים ממשלתיים הנחוצים לצורך קבלת תעודות מקצוע מטעם משרד העבודה וגורמים נוספים.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


קורס זה מיועד למעוניינים להשתלב בתחום היבוא והיצוא, שברצונם לרכוש ידע פרקטי לצורך פיתוח הקריירה. יכולים ללמוד במסלול גם מי שעוסקים בפועל באותם ענפים וברצונם לרענן ולהרחיב את הידע המקצועי שברשותם. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע המלא אודות תנאי הקבלה לקורס.


מכיוון שמדובר בקורס הנלמד אונליין, התכנית מתאימה במיוחד למי שמעוניינים ללמוד באופן מקוון מהבית במסלול נוח, לרבות אנשים עובדים.

 

עוד מסלולי לימוד - דיפלומה - לימודי תעודה