קורס חוקרים פרטיים דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס חוקרים פרטיים דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה

קורס חוקרים פרטיים דיפלומה באוניברסיטה הפתוחה

 

בשירות החוק והאכיפה


חוקרים פרטיים ממלאים תפקיד חשוב בסיוע ליחידים, רשויות אכיפת חוק ותאגידים. החוקרים הפרטיים משמשים כזרוע נוספת של מערכת אכיפת החוק שנועדה לשרת את האזרח. חלק מחובות התפקיד הוא לעזור במציאת אנשים נעדרים או ביצוע חקירה משפטית או פלילית. לחוקרים פרטיים יש את האפשרות לעבוד עבור אזרחים פרטיים, עורכי דין, עסקים או אפילו לפתוח משרד חקירות פרטי משלהם.


בשנת 1972 כנסת ישראל הבינה כי מערכת אכיפת החוק איננה יכולה לעמוד לבדה אל מול האתגרים הפליליים והאזרחיים שמייצר העולם שבחוץ. לכן, נחקק חוק החוקרים הפרטיים אשר מגדיר את תפקידו של החוקר הפרטי ושם בידיו את ההרשאה לחקור שלל סוגי עבירות, בין אם מדובר בעבירות פליליות ובין אם מדובר בעבירות אזרחיות.


החוק שנוסד ב - 1972 מגדיר את הקריטריונים לחוקר הפרטי, את זמן התמחות וכל שלל הנושאים שעליהם החוקר הפרטי יבחן במשרד המשפטים. מרגע ההחלטה על הרצון לכהן כחוקר ועד לקבלת רישיון חוקר פרטי, או להפעלתו של משרד חקירות יש צורך לעבור תהליך בן כמה שלבים. החוקר במהותו בא במגע עם תחומים רבים אשר כוללים בתוכם נושאים כמו קרימינולוגיה, פסיכולוגיה ומשפטים.


בבואם לעבור את ההכשרה לתחום החקירות הפרטיות, סטודנטים מכירים דרכי תשאול וחקירה ורוכשים סל כלים מקצועי רחב. קורס חוקרי פרטיים של בית הספר דיפלומה מתאים במיוחד למעוניינים במקצוע מרתק ולא שגרתי בתחום החקירות.

 

 

היכן לומדים?

 

הקורס נערך בשלוחות רעננה, ראשון לציון, חיפה, פתח תקווה. מתקיים גם במתכונת מקוונת


תכנית הלימודים


קורס חוקרים פרטיים של בית הספר דיפלומה מקנה את מיטב הכלים והמיומנויות הנדרשות לצורך השתלבות בתחום הרווחי והמבוקש הזה. הקורס מכשיר סטודנטים לתפקידי חקירות בשלל מגזרים, לרבות המגזר הציבורי והפרטי. במסגרת הקורס הסטודנטים נחשפים למערכת החוקים של החוקרים הפרטיים, לתורת החקירה הכוללת טכניקות חקירה שונות וכן לשיטות פסיכולוגיות רבות המשמשות לצורך ביצוע העבודה.


מתכונת הלימוד


קורס חוקרים פרטיים של בית הספר דיפלומה מבית האוניברסיטה הפתוחה נלמד בהיקף של מאה שעות לימוד אקדמיות. בסיום הקורס, על הסטודנטים לעבור מבחן גמר המהווה סימולציה של הסמכת משרד המשפטים. הקורס מכיל הן לימודים תיאורטיים והן התנסות מעשית בשטח.


נושאי הלימוד

 

 • עבריינות בישראל
 • חוק הגנת הפרטיות
 • חוק חוקרים פרטיים
 • התנהגות במצבי לחץ
 • פסיכולוגיה של חקירות
 • תיאוריות בקרימינולוגיה
 • הפוליגרף ושימושיו הרבים   
 • חוקי עונשין
 • איסוף מודיעין
 • ריגול תעשייתי
 • מעקבים ותצפיות
 • חוק האזנות סתר   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


כשהוא משתייך לבית לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, בית הספר דיפלומה הינו מוסד לימודים מוביל ללימודי תעודה והכשרות מקצועיות. בית ספר זה דוגל במקצועית תוך כדי שימת דגש חזק על הכנת הסטודנטים להשתלבות מוצלחת בשוק העבודה של ישראל.


בית הספר מחזיק ומפתח לאורך השנים מגוון רחב של קורסים במקצועות מבוקשים ביותר, דואג לליווי שוטף של הסטודנטים בעזרתם של יועצי לימוד מקצועיים וכן מחזיק בסגל מרצים בכיר בעל רקע אקדמי הכולל ניסיון עשיר בשוק הציבורי והעסקי. בבית הספר דיפלומה הסטודנטים לומדים במעבדות חדישות ומשוכללות הכוללות ציוד חדיש ומגוון, ונהנים מתרגולים מעשיים אשר משמשים מנוף ליישום הידע והכלים הנרכשים וכן להצלחה מקצועית.


תנאי קבלה


בכדי להתקבל לקורס חוקרים פרטיים מטעם בית הספר דיפלומה יש לעמוד במספר קריטריונים שנקבעו על ידי בית הספר: על המועמדים להיות לפחות בני 21, אשר סיימו 12 שנות לימוד ואינם מחזיקים בעבר פלילי.

 


תעודה


עם תום הקורס זוכים הסטודנטים בתעודת הסמכה מטעם בית הספר דיפלומה. חשוב לציין, תעודה זו איננה מהווה רישיון לעסוק בתחום החקירה הפרטית שכן לשם כך ישנו הצורך לעבור את בחינת ההסמכה של משרד המשפטים.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי קורס חוקרים פרטיים של בית הספר דיפלומה יוכלו לנסות ולהשתלב כשכירים בשוק הפרטי אצל משרדי חקירות או אצל חברות אזרחיות המתעסקות בתחום. כמו כן, הם יכולים גם להשתלב במגזר הציבורי, כמו לדוגמה אצל הבנקים, בצבא או במשטרה.

עוד מסלולי לימוד - דיפלומה - לימודי תעודה