דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה אשדוד

שירות אישי - צור קשר
דיפלומה האוניברסיטה הפתוחה אשדוד

דיפלומה אשדוד האוניברסיטה הפתוחה

 

על מוסד הלימוד


תושבי אשדוד המעוניינים בהכשרה מקצועית לתחומים מבוקשים במשק יכולים ללמוד בדיפלומה אשדוד. זהו בית ספר ללימודי תעודה אשר פועל במסגרת מערך לימודי ההמשך והחוץ של האוניברסיטה הפתוחה. מתקיימים בו שלל קורסים שבהם שמים דגש על הקניית הכלים והידע הנחוצים לאנשי המקצוע בשוק של היום.


בדיפלומה אשדוד שואפים לסייע לסטודנטים לפתח את הניסיון והמיומנויות הנחוצות להשתלבות בתעסוקה. משום כך משולבים בקורסים תכנים פרקטיים מגוונים, כגון פרויקטים מעשיים שאותם עורכים הסטודנטים ובמסגרתם מתנסים ביישום החומר על מקרי בוחן, מפגשים עם מומחים מן התעשייה והרצאות אורח, סיורים לימודיים ותרגילים נוספים. לסטודנטים ישנה גישה גם למאגרי המידע ולספריה של האוניברסיטה הפתוחה.


קמפוס דיפלומה אשדוד ממוקם ברחוב מורדי הגטאות 3, בקרבה לתחבורה ציבורית. הגישה אל מוסד הלימוד נוחה ברכב ובתחבורה הציבורית משלל מיקומים מרכזיים ברחבי אשדוד.

 

קורסים דיפלומה אשדוד


בדיפלומה אשדוד יכולים הסטודנטים למצוא מגוון תכניות הכשרה מקצועית. הקורסים מתמקדים במקצועות מבוקשים והם מחולקים לכמה מרכזים בתחומים - תיירות, ניהול והפקת אירועים, עיצוב פנים ומרכז להכשרה מקצועית שבו ניתן להתכונן למבחני הסמכה ממשלתיים של משרד העבודה והרווחה בתחומים כגון חשבונאות, מינהל ולוגיסטיקה. בוגרי הכשרות אלה יכולים לקבל דיפלומות מוכרות מטעם המשרד, אשר פותחות דלת להשתלבות בשוק העבודה.


לתשומת לבכם, מגוון הקורסים אשר נערך בדיפלומה אשדוד עשוי להשתנות מעת לעת.


הנהלת חשבונות 1 + 2 - תכנית זו מכשירה את משתתפיה לדרגה הראשונה בתחום הנהלת החשבונות, הידועה גם בשמה הנהלת חשבונות בסיסי ומתקדם. בקורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 לומדים על סוגיות בסיסיות בתחום החשבונאי ומתוודעים לתהליכי הביקורת והכנת הדוחות בתחום הכספים והחישובים המסחריים. הקורס מותאם לתכנים הנכללים במבחני משרד העבודה הנדרשים לקבלת תעודת המקצוע בתחום הנהלת החשבונות. במוסד הלימוד שואפים להתאים את התכנים בקורס לדרישות הפרקטיות של המקצוע מתוך מטרה להכשיר מנהלי חשבונות מקצועיים ואיכותיים להשתלבות במגוון חברות, עסקים ומשרדים. מנהלי חשבונות נחוצים כיום במגוון רחב של בתי עסק וארגונים, הם יכולים גם להמשיך לקדם עצמם מבחינה מקצועית דרך השלמת קורסים והשתלמויות נוספות.


חשבי שכר - בקורס חשבי שכר מקבלים המשתתפים ידע מקצועי הנחות לבעלי התפקיד, נלמדים היבטים חשובים בדיני מס הכנסה, בחוק הביטוח הלאומי, בחוקי ודיני העבודה ובביצוע חישובי שכר באמצעות תוכנות ייעודיות. נושאים אלה מותאמים לתכני הבחינות הנערכות על ידי לשכת רואי חשבון ומשרד העבודה להכשרת חשבי שכר. תכנית זו מתאימה במיוחד לבעלי ידע בתחום הנהלת החשבונות שיש להם זיקה מקצועית לתחום השכר ומעוניינים לקדם עצמם מבחינה מקצועית, כגון מנהלי חשבונות, עובדים במחלקות שכר, עובדי מחלקות כספים ועובדים בענף משאבי האנוש.


יבוא יצוא וסחר בין לאומי - קורס יבוא, יצוא וסחר בינלאומי מתקיים בפיקוח של משרד העבודה והרווחה. במהלכו מקבלים המשתתפים ידע וכלים שיכולים לשמש אותם בהשתלבות בתעסוקה בחברות סחר בין לאומי, בחברות עמילות מכס או אצל יצואנים ויבואנים. הם מכירים מונחים מקצועיים חשובים ומתוודעים לשלבים בטיפול בתהליכי היבוא והיצוא תוך התוודעות לשיטות עבודה ולכלים להתמודדות עם אתגרים מקצועיים. הם גם מקבלים הכנה לקראת מבחני ההסמכה של משרד העבודה אותם יש לעבור כדי להשתלב בתעסוקה בתחום. בתכנית זו משולבות הרצאות עיוניות יחד עם הרצאות אורח של בעלי מקצוע מנוסים בתחום היבוא והיצוא, כגון עמילי מכס, משלחים ויבואנים. הם משתפים את הסטודנטים בניסיונם בתחום וחושפים בפניהם תהליכים עדכניים.

 

מדריכי טיולים לחו"ל - במהלך הקורס מקבלים המשתתפים את מגוון הכלים הנחוצים למדריכי טיולים לחו"ל. הם לומדים על השלבים שבהדרכת הקבוצה ובניהול הטיול מבחינה מינהלית ותפעולית. הם מכירים סוגיות בגיאוגרפיה, בהיסטוריה, בתרבות, באמנות ובאדריכלות של מדינות שונות ולומדים כיצד להעביר את המאפיינים הייחודיים הללו אל המטיילים במהלך הטיול. באפשרות הסטודנטים לקחת חלק בסטאז' מעשי שבו הם יכולים לתרגל את תהליך ההדרכה של קבוצת טיול תוך יישום של החומר הנלמד במהלך התכנית. המסלול מתאים במיוחד לחובבי טיולים בעולם שברצונם להפוך את אהבת התיירות לקריירה מאתגרת ומספקת.

 

ניהול, עיצוב והפקת אירועים - משתתפי קורס ניהול עיצוב והפקת אירועים לומדים בהרחבה על מכלול המרכיבים החיוניים להצלחתם של אירועים שיווקיים ופרטיים משלל סוגים. הם מתוודעים לתהליכי התכנון ולהתנהלות מול ספקים, לסוגיות כלכליות ושיווקיות וכן להיבטים בעיצוב אירועים. סגל הקורס כולל מפיקי אירועים מנוסים אשר הפיקו מגוון של אירועים גדולים, הם מעבירים מן הניסיון שלהם בשטח אל הסטודנטים באמצעות הרצאות והדגמות. כדי ליישם את החומר הנלמד, המשתתפים עורכים פרויקט גמר ובו מכינים תיק הפקה בסיוע המרצים.


עיצוב הבית הום סטיילינג - בקורס משלבים בין תחום ההום סטיילינג לתחום עיצוב הבית תוך היכרות עם סגנונות מבוקשים וכלים פרקטיים להשתלבות מקצועיות כמעצבים בשוק. משתתפי הקורס לומדים כיצד ניתן לשנות את נראותם של חדרים שונים בבתים ובדירות בהתאם לצורכי לקוחות תוך היכרות עם ייחודיות של החדרים השונים. כמו כן, הם לומדים על אפשרויות להלבשת הבית תוך שימוש באביזרים, בטקסטיל, בתאורה ובבדים מבלי צורך בתהליכי שיפוץ ממושכים ויקרים. כמו כן, הם לומדים כיצד להשתמש בתוכנת ההדמיה סקצ'אפ לצורך יצירת הדמיות עבור לקוחות וכן לצורך הכנת לוחות השראה לאורך תהליך תכנון הבית.

 

עיצוב ותכנון פנים המסלול המלא להכשרה מקצועית - מסלול מקיף זה מאפשר היכרות עם היבטים עיוניים ומעשיים של עיצוב הפנים. הסטודנטים מתוודעים להיסטוריה של העיצוב, לתוכנות ממוחשבות מקובלות בתחום עיצוב הפנים ולסגנונות מובילים בשוק של היום. הם גם מקבלים כלים לפיתוח עסקי וניהולי, כגון מיומנויות יזמות וניהול משא ומתן, פיתוח אסטרטגיה עסקית ושיווק לעצמאיים. בקורס עיצוב פנים לתעודה נכללים סיורים לימודיים וכן הרצאות אורח של מעצבי פנים ואדריכלים שחולקים מניסיונם בשטח. הקורס מוכר לפיקדון לחיילים משוחררים.

 

קהל יעד ותנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורסים הנערכים בדיפלומה אשדוד משתנים ממסלול למסלול. בחלק מן התכניות הדרישה היא לסיום 12 שנות לימוד לפחות. בקורסים אחרים יכולים ללמוד עובדים שיש להם זיקה לתחום הנלמד או ניסיון מקצועי מתאים. לעיתים נערכים ראיונות אישיים עם המועמדים כדי לבדוק את התאמתם לקורס.


הקורסים מתאימים לתושבי אשדוד שברצונם לפתח את הקריירה, הן במסגרת קידום מקצועי בעבודה קיימת והן למטרות הסבה מקצועית לתחום חדש. הם יכולים להתאים גם לחיילים משוחררים המעוניינים לקבל את הכלים הנחוצים להשתלבות מקצועית בתחומים פרקטיים. מתכונתם של הקורסים מותאמת במיוחד לאנשים עובדים, שברצונם לשלב בין ההכשרה לבין עבודתם. יש לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.

 

עוד מסלולי לימוד - דיפלומה - לימודי תעודה