קורס הכשרת מאמנים לחדשנות ארגונית במכללת עתיד

קורס הכשרת מאמנים לחדשנות ארגונית במכללת עתיד

קורס הכשרת מאמני חדשנות בארגונים במכללת עתיד - קורס אימון עסקי

 

המוסיפים להתחדש

 

מנהלים ובעלי עמדות בכירות בארגונים רבים, גדולים וקטנים, שואפים למצוינות בעבור אופן הדרך בה הם מתנהלים מהבחינה המקצועית. בעולם שבו החדשנות היא מנת חלקנו העיקרית שעה שהתפתחויות רבות קורות סביבנו, קם הצורך לבעלי עסקים לקום ולחפש אחר מדריך שיוכל לספק להם כלים חדשים, בשביל להתפתח מהבחינה האישית והמקצועית. תפקידו של המאמן העסקי הוא לקחת את הארגון הקיים מהנקודה שבה הוא נמצא כרגע, אל הנקודה בה מנהל העסק רוצה שהעסק יגיע אליה בהמשך הדרך. המאמן העסקי יספק את התמיכה וההדרכה בעבור מנהל העסק ששכר אותו על מנת שיוכל לצמוח מבחינה מקצועית, אישית וכתוצאה מכך שגם העסק יצמח ויגדיל את יעילותו.


מאמן עסקי שואף להכיר לעומק את האדם ששכר אותו להדרכה, הוא רוצה להבין עד כמה המטרות שלו לגבי העסק הן חשובות בעבורו, מהיכן הן נובעות ואיזו השפעה תהיה על חייו האישיים לאחר השגתן בסוף הדרך. אחרי הכול, המאמן העסקי הוא זה שקובע את מדד המהירות והמוטיבציה שיוכלו להשיג את המטרות האלה, לפיכך, עליו להכיר את כל צדדיו ומאפייניו של מעסיקו.


לאחר שנקבעו המטרות להמשך הדרך הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית, מתחיל המאמן העסקי לתכנן אסטרטגיות בכדי שיעזרו למנהל העסק לכבוש אותן. הוא לא יעשה את העבודה במקומו, אך הוא ישמור עליו מרוכז לאורך הדרך ויזכיר לו כמה חשוב לו להשיג את המטרות אליהן הוא כיוון מלכתחילה. זהו המאמן העסקי, תמיד שם ברקע בכדי להזכיר לבכירים בתחומם מה המניע שלהם וכיצד לתרגם אותו לכדי הצלחה.

 


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים במסלול מאמן עסקי מטעם מכללת עתיד היא עשירה ומקיפה, כשמטרתה היא לספק בעבור הסטודנטים את כל הכלים הדרושים בכדי להפוך למאמנים עסקיים מוצלחים ואיכותיים. הסטודנטים מקבלים הכשרה אישית ומקצועית הכוללת את יסודות האימון האישי לחדשנות ארגונית, הנחיית קבוצות ולמידת עמיתים. חלק מההכשרה הזו כוללת התעסקות בתהליכי חדשנות שמתרחשים סביבנו ולמידה על הדרכים אותן ניתן ליישם בכדי להוציא אל הפועל את החדשנות בקרב בעלי עסקים.


נושאי הלימוד

 

 • למידת ידע ארגוני לחדשנות
 • שליטה בשפות הידע והביטוי
 • חזון ניבוי השיק וחשיבת עתיד
 • מדינת ישראל כמרכז התפתחות
 • סיעור מוחות ושיתוף אינפורמציה
 • ניהול סיכונים בתנאים של אי ודאות   
 • חדשנות כערך תרבותי
 • מודלים לקידום חדשנות
 • שדרוג החשיבה והזיכרון
 • מנהיגות מעצבת חדשנות
 • חדשנות בזירה הגלובלית   
 • ועוד


מתכונת לימוד


קורס אימון עסקי במכללת עתיד נמשך כ - 68 שעות לימוד אקדמיות. הלימודים נפרשים על פני 17 מפגשים בני ארבע שעות שבסיומם מגישים הסטודנטים תוצר קבוצתי מסכם. בלימודים אלה ישנו דגש רב על התנסות מעשית, לכן, לצד הלימודים העיוניים המתקיימים בקורס משתלבים גם משחקי תפקידים, שיחות הדרכה, סימולציות והתנסויות חווייתיות באימון.


על מוסד הלימוד

 

עתיד מכהנת כרשת ארצית למכללות ובתי ספר העוסקים בלימודי טכנולוגיה מתקדמת ומדעים. ניתן למצוא למעלה מעשרים וחמישה אלף סטודנטים אשר פוקדים את רשת עתיד מדי שנה ורוכשים לעצמם מקצוע. הרשת נותנת מענה איכותי וראוי בעבור אוכלוסיית סטודנטים מכל שכבות החברה בישראל והיא שמה דגש ללימוד המובחן בכל רמותיו. כיום, ניתן למצוא אלפי בוגרים של רשת עתיד המאיישים תפקידי מפתח במשק ונהנים מהערכה והכרה בגין המקצועיות והאיכות אותם רכשו במהלך לימודיהם וכעת מיישמים אותם בפועל בעולם העבודה.


חזונה של רשת המכללות מציע לכל סטודנט מתן הזדמנות שווה ליישם את כישוריו, הלימודים ברשת עתיד משלבים התנסות מעשית כמו גם לימודים תיאורטיים, כך שהבוגרים יוכלו להשתלב ולהתאקלם ביתר קלות ובמהירות בשוק העבודה.


מוסד הלימוד עורך מגוון של קורסים ותכניות לימוד, בהם אפשר למצוא קורס הכשרת מאמנים אישיים ללמידת עמיתים, קורס אינטליגנציה מקצועית לגיל הזהב וקורסים נוספים בענפים כגון מחשבים, חשמל, רכב, מכונות ותעשייה.


תנאי הקבלה


לימודי אימון עסקי מוצעים בעיקר למנהלים בדרגים שונים, ליועצים ארגוניים, למחזיקים בתפקידים מתחום משאבי האנוש, לאנשי חינוך, מטפלים ובאופן כללי לכל אלו המעוניינים להשתלב בתחום האימון העסקי כעיסוק עיקרי או ככלי נוסף אשר ישמש אותם במסגרת עבודתם.


תעודה


עם סיום הקורס תוענק תעודת הסמכה למאמן עסקי מטעם מכללת עתיד.


אפשרויות תעסוקה


בוגרים אשר סיימו קורס אימון עסקי יקבלו עדיפות קבלה למסלול ייחודי להכשרת מאמנים אישיים וקבוצתיים והנחיית קבוצות. כמו כן, יוכלו הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במשרות של מרכזי אימון והכשרה. ככל שיצברו ותק וניסיונם ישתפר, יוכלו גם להתקדם לתפקידים בכירים ובסופו של דבר אף לפתח קריירה עצמאית כמאמנים.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה
Whatsapp Whatsapp