קורס חשבי שכר בכירים במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס חשבי שכר בכירים במכללת עתיד

קורס חשב שכר בכיר במכללת עתיד


ברשת המכללות עתיד ניתן ללמוד בקורס חשבי שכר בכירים, שבו מקבלים את ההכשרה הנדרשת להשתלבות בדרגת ההסמכה הגבוהה ביותר בתחום השכר. כיום כדי לעסוק בתחום זה בישראל יש צורך ללמוד בקורס ייעודי ולעבור בהצלחה מבחנים שעורכת לשכת רואי החשבון, שהיא הגוף המפקח על הכשרתם של אנשי המקצוע בענף זה.


בקורס חשבי שכר בכירים שמתקיים במכללת עתיד ניתן להכיר מקרוב את תחומי האחריות של עובדים בתחום זה ולרכוש ניסיון בתהליכי הביקורת וההערכה של שכר עובדים. הידע והכלים הנרכשים במסגרת הקורס יכולים לסייע לבוגרים להשתלב במגוון ארגונים עסקיים ולעסוק בניהול של מערכי השכר בהם. כמו כן, העובדים בפועל בתחום החשבות יכולים להשתמש בכלים הנרכשים בקורס כדי לקדם עצמם מבחינה מקצועית ולהרחיב את תחומי הסמכתם.

 

היכן לומדים?


מעלות, לוד, חיפה

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס חשבונאות זה לומדים על מגוון היבטים מתקדמים הנוגעים לשכרם של עובדים בארגונים. הם מתוודעים לחקיקה עדכנית ורלוונטית ונחשפים למגוון מושגים מרכזיים בנושא תנאים סוציאליים בעבודה וכן ביקורת ופיקוח על שכר וזכויות סוציאליות. התכנית מותאמת לעדכוני החקיקה הרלוונטיים מתוך שאיפה לספק למשתתפים את הידע המותאם לצורכי שוק העבודה, שיוכל לשרת אותם בהמשך דרכם המקצועית.


לאורך הכשרתם הם מכירים היבטים שונים של שכר העובדים, כגון ביטוחים וגמולים, פנסיה וקופות גמל וכן ניכויי השכר השונים. הם מעמיקים בשיטות הבקרה והדיווח שבהן משתמשים חשבי השכר בעבודתם, ולומדים על הגורמים מולם מתנהלים החשבים במסגרת עבודתם השוטפת. בהמשך, הם סוקרים את החקיקה האקטואלית הנוגעת לעבודה וזכויות עובדים ובוחנים כיצד ניתן ליישמן במקרים שונים לפי הרקע והצורכים של העובד.

 

מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא 150 שעות לימוד. המשתתפים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וגם בתרגילים מעשיים שבהם הם מתנסים בפועל בתהליכי עבודה וכלים מקצועיים מתחום השכר. כמו כן, הם מקבלים הכנה לקראת מבחני לשכת רואי החשבון, שבהם יש צורך להיבחן אחרי תום הקורס כדי לקבל את תעודת החשבים.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במסגרת הקורס ניתן למנות את התחומים הבאים:

 

 • ניכויי שכר
 • דיני עבודה
 • הלנת שכר
 • דיווח ובקרה
 • ביטוח אבטלה
 • זכויות עובדים
 • קרנות השתלמות
 • נהלי פדיון ופריסה
 • פנסיה וקופות גמל
 • הכנסות הפטורות ממס
 • תחשיב והערכות מקצועיות
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


בתחום החשבונאי, מתקיימים קורסים רבים נוספים במכללות עתיד. בין היתר ניתן ללמוד קורסים בהנהלת חשבונות, בהם קורסים מסוג 1, סוג 2 וכן קורס משולב בדרגות בסיסי ומתקדם (1 + 2). מתקיים גם קורס חשבות שכר שבו ניתן ללמוד לקבלת ההסמכה בדרגה הקודמת לרמת "בכיר".


במוסד הלימוד נערכות הכשרות מקצועיות בעוד מגוון של תחומים נוספים. ניתן ללמוד קורסים במינהל ומזכירות, קורסים בתחום הרכב והחשמל, הכשרות טכנאים, קורסי מכונות ועוד. רבים מבין הקורסים ברשת המכללות כוללים הכנה לקראת בחינות חיצוניות שעורכים גורמים כגון משרד העבודה, מבחנים שהעוברים אותם זכאי לקבל תעודות גמר ממשלתיות. כמו כן, בקורסים משולבים תכנים פרקטיים הנוגעים לאתגרים שעמם נפגשים אנשי המקצוע בעבודתם, כך המשתתפים יכולים לצבור כלים מעשיים כבר בזמן הלימודים.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


כדי להתקבל להכשרה זו על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. המסלול מתאים במיוחד לעובדים בעלי ניסיון בתחום הפיננסי, כגון מנהלי חשבונות וחשבים, שברשותם ידע בסיסי במתמטיקה ונטייה ריאלית, המעוניינים להרחיב את תחומי הסמכתם ולקדם את הקריירה. כמו כן, הוא מתאים לאקדמאים שמעוניינים לעבור הסבה מקצועית לתחום חשבונאי מבוקש. יכולים ללמוד בקורס גם חיילים משוחררים המעוניינים להשתלב בתחום החשבות ולעשות בו את צעדיהם הראשונים.

 

תעודה


לבוגרי הקורס מוענקת תעודת "חשבי שכר בכירים" על ידי לשכת רואי החשבון ורשת המכללות "עתיד". כדי לקבל את הדיפלומה עליהם לעבור בחינות חיצוניות שעורכת הלשכה ולעמוד בכל חובות הקורס.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה