הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ברשת מכללות עתיד

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ברשת מכללות עתיד

הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ברשת מכללות עתיד

 

הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים הם אנשי מקצוע בעלי ידע מקיף, שיכולים לפעול במגוון תפקידים בתחומים אלו. כך למשל, הם יכולים לקחת על עצמם לתכנן, לעצב, לבנות ולפקח על תהליכי בנייה בשטח.

 

לצורך ביצוע תפקידים אלו, נדרשת הסמכה רשמית מוכרת מטעם מה"ט, שאותה ניתן לרכוש במסלולי לימוד ייעודיים במגוון מוסדות לימוד.

 

במסלולי הלימוד השונים, הסטודנטים רוכשים את הידע הרב תחומי הנחוץ, מקבלים שליטה במיומנויות טכנולוגיות וכן מפתחים את הבנתם האסתטית והעיצובית.

 

בין מוסדות הלימוד המוכרים על ידי מה"ט להנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, ניתן למנות את רשת מכללות עתיד

 

מתקיים בשלוחות מעלות, חיפה, באר שבע, תל אביב

 

תכנית הלימודים

 

התכנים הנלמדים במהלך הכשרה זו, שנקבעים על ידי מה"ט, מקיפים עולמות ידע רבים, כולל הנדסה, אמנות, בניין, עיצוב, מחשבים, ועוד.

 

הסטודנטים רוכשים יסודות מדעיים נחוצים עבור תכנון בניינים – הם לומדים את תורת הבנייה, תכנון הנדסי של מערכות המבנה, וכן מקבלים היכרות עם חומרי בניין מסוגים שונים. כמו כן, הם מקבלים היכרות עם תחום הבנייה הירוקה והקלימטולוגיה - בנייה מותאמת לאקלים.

 

מעבר לכך, חלק חשוב מתכנית הלימודים מוקדש לסקירת תולדות האמנות והאדריכלות, ורכישת שליטה בשימוש בשתי תוכנות מחשב לשרטוט אדריכלי, כדי לאפשר לסטודנטים להמחיש חזותית את תוכניות הבניינים והעיצובים שלהם.

 

בנוסף, הסטודנטים לומדים על הנדסת משאבי אנוש ועל ניהול הגורם האנושי, וכך מפתחים יכולות הובלה ומנהיגות שיכולות לסייע להם בעתיד בניהול פרויקטים ובקידום הקריירה שלהם לתפקידים ניהוליים.

 

 

מתכונת הלימודים

 

כאמור, תכנית הלימודים נקבעת על ידי מה"ט, ולכן משך הלימודים גם הוא קבעו – חמישה סמסטרים במסלול בוקר הנמשך כשנתיים וחצי, ובין 7-9 סמסטרים במסלול ערב הנמשך כשלוש שנים.

 

מומלץ לוודא מול מוסד הלימודים באילו מתכונות מוצע המסלול.

 

תוך כדי הלימודים, על הסטודנטים לעמוד בהצלחה - 4 בחינות מה"ט חיצוניות. בנוסף לכך, הם נדרשים להגיש פרויקט גמר מסכם ולהציג אותו, בנושא תכנון פרויקט אדריכלי מא' ועד ת'.

 

חיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי זכאים להטבה של עד ל – 80% משכר הלימוד, עבור השנתיים הראשונות ללימודים. ההטבה ניתנת מטעם הקרן להכוונת חיילים משוחררים, ויש לבדוק את תנאיה מול הקרן.

 

נושאי הלימוד

 

 

 • הנדסת אנוש
 • קלימטולוגיה
 • תורת הבנייה
 • תכנון אדריכלי
 • מערכות המבנה
 • הנדסה תיאורית
 • תולדות האמנות
 • המחשה חזותית
 • עיצוב ואדריכלות פנים
 • יישומים ממוחשבים לשרטוט אדריכלי
 • ועוד


על מוסד הלימודים

 

במסגרת רשת מכללות עתיד פועלים מספר מוסדות להשכלה טכנולוגית ומדעית, הנמצאים בפרישה ארצית. בין מסלולי הלימוד המוצעים בעתיד, ניתן למנות מסלולי הכשרת הנדסאים, מסלולים ללימודי תעודה, וכן מכינה טכנולוגית.

 

המסלולים להכשרת ההנדסאים במכללה כוללים לימודי הנדסאי בניין, תיב"ם, תעשייה וניהול בהתמחות מערכות ייצור, ועוד.


הדגש הטכנולוגי שאותו שמים במכללה מתבטא, בין השאר, גם בפעילות הקמפוס הוירטואלי, בו הסטודנטים יכולים להיעזר בניהול למידתם באופן מקוון; הם יכולים לעשות שימוש בסביבות טכנולוגיות מתקדמות, להיעזר בחומרי למידה, שיעורים מתוקשבים, וכן הלאה.

 

 

תנאי הקבלה

 

כדי להשתתף במסלול, על המועמדים להציג תעודת בגרות מלאה או חלקית שבה ציון עובר ב – 3 יחידות לימוד במתמטיקה ובאנגלית לפחות, וכן ב – 2 יחידות לימוד בספרות.

 

אפשרות נוספת היא להתקבל על סמך סיום מכינה טכנולוגית בהצלחה.

 

מעבר לכך, בני 35 או יותר, זכאים להירשם על סמך תעודת סיום 12 שנות לימוד.

 

תעודה


מי שמסיימים את לימודיהם ועומדים בהצלחה בחובותיהם – מעבר 4 בחינות מה"ט והגשת פרויקט הגמר, זכאים לדיפלומת הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מטעם מה"ט בשיתוף עם רשת מכללות עתיד.

 

כמו כן, הדיפלומה מאפשרת לבוגרים להירשם במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים לפנקס הטכנאים וההנדסאים. זכות הרישוי שניתנת מטעם המשרד מאפשרת לבוגרים לחתום על תכנון "מבנה פשוט" – מבנה שגובהו לכל היותר 4 קומות.


אפשרויות תעסוקה

 

הבוגרים יכולים להשתלב בעבודה במגוון תחומים, כשכירים או כעצמאיים. בין היתר, הם יכולים לעבוד בוועדות תכנון ובניה, במוסדות ציבוריים ממשלתיים או ברשויות המקומיות, וכן לפעול במשרדי תכנון ובחברות לעיצוב פנים או עיצוב רהיטים.

 

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה
Whatsapp Whatsapp