קורס רכב היברידי רמה 3 במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס רכב היברידי רמה 3 במכללת עתיד

קורס רכב היברידי חשמלי רמה 3 במכללת עתיד


ברשת המכללות עתיד מתקיים קורס רכב היברידי רמה 3. מסלול זה מיועד לעובדים במוסכים בעלי הסמכה במקצועות רכב שונים, שברצונם לרכוש ידע מתקדם בתחזוקה וטיפול בכלי רכב היברידיים וחשמליים בהתאם לדרישות החוק.


לפי החוק, רק בעלי הסמכה ייעודית ומוכרת יכולים לבצע תחזוקה על כלי רכב היברידיים במוסכים המורשים לכך. משרד התחבורה מתווה שלוש דרגות, כאשר הדרגה הגבוהה ביותר היא רמה 3. אנשי מקצוע ברמה זו יכולים לבצע ניתוקים של מתח גבוה ברכב לפני ביצוע העבודות. משרד התחבורה מגדיר עובדים אלה כמומחים במתח גבוה ומוסמכים לרכבים חשמליים והיברידיים.


משתתפים בקורס זה יכולים להרחיב את הסמכתם ולרכוש ידע אודות תהליכי הביצוע התקינים והבטוחים של טיפולים במערכות אלקטרוניות בכלי רכב היברידיים, בהתאם לחוק ולדרישות משרד התחבורה. הביקוש לטיפול בכלי רכב אלה נמצא בעלייה עקב מספרם ההולך וגובר של הרכבים הללו בשוק, וההערכות הן כי הביקוש רק ילך ויגבר בעתיד הקרוב.

 

היכן לומדים?


מתקיים בשלוחות תל אביב, חיפה

 

מה לומדים?


משתתפים בקורס זה לומדים על תהליכים מתקדמים לטיפול ותחזוקה במערכות החשמל והמתח הגבוה בכלי רכב היברידיים וחשמליים.


הם לומדים על אופן ביצוע בדיקות חשמל למערכות האלקטרוניות של כלי הרכב ונחשפים למכשור המקועי שבו משתמשים העובדים. כמו כן, נלמדים תהליכי העבודה עם ממירי מתח וסוללות מתח גבוה HV ונסקרים הדרכים שבהן משתלבים מומנטים וכוחות בין מנועים ברכבים אלה. המשתתפים גם מתנסים בעצמם בתהליכי הטיפול במערכות האלקטרוניות ומתרגלים אותם הלכה למעשה.

 

 

כמה זמן לומדים?


היקף הקורס 60 שעות אקדמיות. הוא כולל לימודים עיוניים וכן תרגול מעשי בעבודה על רכבים היברידיים, טיפול בסוללות וממירי מתח ושימוש במכשור וציוד מקצועי.

 

נושאי הלימוד


הנה כמה מן הנושאים הנלמדים במסגרת קורס זה:

 

  • סוללות HV
  • ממירי מתח
  • מכשור Megger
  • חיבור סורק תקלות
  • שילוב כוחות בין מנועי הרכב
  • בדיקות חשמל במערכות אלקטרוניות
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


ברשת המכללות עתיד ניתן למצוא גם קורסים ברמות הסמכה 1 ו - 2 בתחום הרכב ההיברידי. כמו כן, ישנם קורסים נוספים בתחום הרכב במקצועות כגון דיאגנוסטיקה, מיגון ומולטימדיה, אוטוטרוניקה, שמאות, ועוד. נערכות גם השתלמויות שונות, בהן השתלמות ECAR למנהלי מוסכים.


הקורסים השונים במכללה מתאימים למעוניינים להשתלב במקצוע מבוקש, הן לעובדים שברצונם לעבור הסבה מקצועית והן למי שברצונם להתקדם במקצוע קיים ולהרחיב את הידע שברשותם. בקורסים משולבים תרגילים מעשיים והתנסויות כדי להכין את המשתתפים לקראת ההשתלבות בשוק העבודה.

 

מהם תנאי הקבלה?


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס זה נדרשים להיות בעלי כתב הסמכה במקצועות הרכב השונים ובהם אוטוטק, חשמל רכב, מכונאות, מיזוג אוויר לרכב, צבעות, מסגרות או פחחות. יש צורך בהסמכה מטעם יצרן הרכב.

 

איזו תעודה מקבלים?


בסיום הקורס מוענקת למשתתפים העומדים בהצלחה בכל הדרישות תעודת גמר "רכב היברידי חשמלי רמה 3" על ידי מכללת עתיד. תעודה זו מוכרת על ידי משרד התחבורה, ומוגדרת כרמת מומחה מתח גבוה HVE (High Voltage Expert).

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


כאמור, זוהי הכשרה המאפשרת לעובדים בתחום הרכב להמשיך ולהרחיב את תחומי הסמכות המקצועית במוסכים המטפלים ברכבים היברידיים. רמה 3 מוגדרת על ידי משרד התחבורה כרמה הגבוהה ביותר להסמכת עובדים על רכב חשמלי והיברידי, וכן היא מוגדרת רמת מומחה במתח גבוה. בהתאם להנחיות המשרד, עובדים אלה רשאים לבצע ניתוקים של המתח הגבוה ברכבים טרם תחילת העבודות.


בוגרים המעוניינים בכך יכולים להרחיב את השכלתם וללמוד בקורסים נוספים בתחום הרכב. במכללת עתיד מתקיימות הכשרות בענף זה, שבחלקן ניתנות הסמכות מטעם גורמים ממשלתיים.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה