קורס בודק שכר מוסמך לרואי חשבון במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס בודק שכר מוסמך לרואי חשבון במכללת עתיד

קורס בודק שכר מוסמך לרואי חשבון במכללת עתיד


במכללת עתיד ניתן ללמוד בקורס בודק שכר מוסמך לרואי חשבון. מסלול זה מיועד לרואי חשבון מנוסים ובמסגרתו יכולים אנשי המקצוע להרחיב את הידע והכלים שברשותם בתחום הפיקוח על שכר עובדים בארגונים.


לאחרונה עולה הביקוש למומחים בתחום בדיקות השכר. דרישה זו לאנשי המקצוע מתחדדת בעקבות שינויים ברגולציה וכניסה לתוקף של חוקים המגבירים את האכיפה על דיני עבודה. כתוצאה מחקיקה זו מנהלים הופכים חשופים יותר לתביעות מנהליות ואזרחיות בכל הנוגע להפרת דיני עבודה ופגיעות בתנאי השכר של עובדיהם, כגון קיפוח זכויות, תשלום לא הוגן של שכר או פיטורין שלא כדין. בין תפקידיהם של בודקי השכר לערוך בדיקות תקופתיות בארגונים ותאגידים ולדווח למנהלים בהתאם, תוך פיקוח על הסדרת האחריות של המעבידים כלפי העובדים הישירים שלהם.

 

היכן לומדים?


מתקיים בשלוחות ירכא, חיפה

 

מה לומדים?


במהלך קורס בודק שכר לרואי חשבון המשתתפים לומדים בהרחבה על תפקיד בודק השכר ועל תחומי אחריותו. הם מעמיקים בחקיקה הנוגעת לפיקוח ואכיפת דיני עבודה. כמו כן, הם מכירים טכניקות מקצועיות להכנת דוחות שכר, לתשאול ולחקירה בארגון ולביצוע בדיקות ופיקוח על מערכי השכר והעבודה באופן תקין ואיכותי. נוסף על כך, הם מכירים את מערכות השכר ונחשפים לתוכנות ויישומים שבהם יכולים להשתמש אנשי המקצוע לייעול עבודתם ולארגון הדוחות.

 

 

כמה זמן לומדים?


היקף הקורס הוא 48 שעות לימוד אקדמיות.

 

נושאי הלימוד


משתתפים בקורס זה לומדים מגוון נושאים מרכזיים בתחום השכר, כגון:

 

  • דיני עבודה
  • מערכות שכר
  • חקירה ותשאול
  • פיקוח וביקורת
  • דוחות לבדיקת שכר
  • תפקידי בודקי השכר
  • החוק להגברת אכיפה על דיני עבודה
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במוסד הלימוד מתקיים גם קורס בודק שכר מוסמך, שמיועד לבעלי רקע מקצועי וניסיון לימודי בתחום החשבונאי, כגון חשבי שכר, יועצי מס, עורכי דין ועוד. במסלול זה משולבים תרגילים פרקטיים לניתוח מקרי בוחן מתחום העיסוק כדי לסייע לפיתוח הכישורים המקצועיים של המשתתפים.


ברשת המכללות עתיד ניתן ללמוד בקורסים נוספים בתחום החשבונאי, כגון חשבי שכר בכירים, הנהלת חשבונות, הכשרת חשבונאי בכיר מדופלם ועוד. נערכות הכשרות גם בתחומי הביטוח, המינהל והמזכירות.


המעוניינים ללמוד תחומי ידע נוספים במכללות עתיד יכולים למצוא גם קורסים במקצועות טכניים כגון חשמל, מכונות, בניין, רכש ועוד, וכן מסלולים לתעודה בתחום המחשבים שבהם ניתן להכיר תוכנות שימושיות. בחלק מן הקורסים במכללה מתקיימת הכנה לקראת מבחנים ממשלתיים שעורכים גורמים כגון משרד העבודה והרווחה, לצורך קבלת תעודות מקצוע הנדרשות להשתלבות בתפקידים השונים. כמו כן מוצעים לימודי הנדסאים מטעם מה"ט במגמות מגוונות ובהן חשמל, מכונות, תעשייה וניהול, תוכנה, עיצוב מדיה, הנדסה אזרחית ועוד.

 

מהם תנאי הקבלה?


לקורס זה יכולים להתקבל רואי חשבון לאחר החלטת וועדה כי עסקו בראיית חשבון או בתחום החשבות בהיקף עבודה נדרש.
לחלופין, מתקבלים רואי חשבון לאחר שכנוע וועדה כי במסגרת עיסוקם של המועמדים הם עסקו בבדיקות בהתאם לחוק ולסעיפים הנדרשים בו, לפרק זמן של לפחות 12 חודשים.

 

איזו תעודה מקבלים?


בסיום התכנית מוענקת לבוגרים העומדים בכל הדרישות תעודת גמר "בודק שכר מוסמך" על ידי רשת מכללות עתיד ומשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


כאמור, מדובר בקורס ייעודי לרואי חשבון מנוסים ובו הם יכולים להרחיב את הסמכתם ולרכוש את הידע הנחוץ לעסוק גם בבדיקות שכר בהתאם לדרישות החוק. תפקידי בודקי שכר נדרשים היום במגוון של מסגרות כגון במשרדי רואי חשבון ועורכי דין, ארגונים בתחום הפיננסי, בגופים ציבוריים, וכן בחטיבות השכר של ארגונים וחברות במגוון ענפים נוספים במשק.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה
Whatsapp Whatsapp