הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק במכללת עתיד

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק וניהול במכללת עתיד


ברשת המכללות עתיד מתקיימים לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק וניהול. זוהי מגמת משנה הנכללת במסגרת לימודי הנדסאי תעשייה וניהול המתקיימים במכללה.


בתכנית זו ללימודי הנדסאי הסטודנטים רוכשים כלים מעשיים וטכניים הנחוצים בתעשייה. כיום ארגונים ומפעלים רבים פועלים לייעול מערכי השיווק והמכירות שלהם, כדי להעלות את הרווחים. הנדסאים המומחים בתחום השיווק יכולים לסייע לאותן חברות לקדם את התפקוד השוטף דרך הטמעה של פתרונות וטכנולוגיות יצירתיים ומתקדמים.

 

פעיל בשלוחת תל אביב


תכנית הלימודים


סטודנטים ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול במגמת שיווק רוכשים את הידע העיוני והמעשי הנחוץ להשתלבות במערכי שיווק טכנולוגי במשק. הם משלבים בין היכרות עם תהליכים תעשייתיים וכלים ניהוליים לבין העמיקה במקצועות שיווקיים. דרך שילוב זה הם לומדים כיצד לתכנן, לנתח ולהפעיל מערכות מכירה ושיווק יעילות המותאמות לצורכי הלקוחות, היצרנים ונותני השירותים כאחד.


במהלך הלימודים במגמה הם רוכשים ידע בבנייה של אסטרטגיות שיווקיות, תוך היכרות עם שיטות המותאמות לתחומי השירותים. כמו כן, הם מתוודעים לענפים משיקים כגון חשבונאות, מערכות מידע, איכות, מימון וניהול משאבי אנוש, החיוניים להנדסאים בענף זה לביצוע תפקידם.


כאמור, זוהי מגמה הנכללת בלימודי הנדסאי תעשייה וניהול. במסגרת הלימודים הסטודנטים מפתחים הבנה הנדסית, פיננסית וניהולית של תהליכים בתעשייה ובמשק. הם לומדים לתכנן ולנתח תהליכים, לבחון את ההיבטים הכלכליים הנגזרים מהם, להקפיד על סוגיות איכות ובטיחות בייצור וכן להטמיע בהצלחה טכנולוגיות חדשות לייעול מערך הארגון.


מתכונת הלימוד

 

היקפה של התכנית הוא 2,176 שעות לימוד. היא כוללת שיעורים עיוניים לצד שיעורים מעשיים שבהם מכירים מקרוב כלים שיווקיים רלוונטיים. בין היתר מתקיימים סיורים לימודיים וסדנאות. נוסף על כך, הסטודנטים עורכים פרויקט גמר מקצועי שבו הם מיישמים באופן פרקטי את הכלים הנרכשים בתחומי הניהול והשיווק. במסגרתו הם מתכננים ומיישמים מערכות ופתרונות עסקיים בהתאם לכלים הטכניים והניהוליים הנלמדים במסגרת התכנית. את הפרויקט עורכים בהנחייה של הסגל ולאחר סיום הלימודים מציגים אותו בפני וועדה.


באפשרות סטודנטים שהם חיילים משוחררים לקבל הנחה בתשלום שכר הלימוד. גובה ההנחה ותנאי קבלתה נקבעים לפי נהלי הקרן להכוונת חיילים משוחררים של משרד הביטחון.

 

נושאי הלימוד


הסטודנטים לומדים מגוון של נושאים במהלך ההתמחות, הנה כמה מהם:

 

 

  • כוח אדם
  • תורת הארגון
  • ניהול מכירות
  • אבטחת איכות
  • ניתוח מערכות
  • שיווק שירותים
  • תקציב ותמחיר
  • אסטרטגיה שיווקית
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללת עתיד פועלות מגמות נוספות ללימודי הנדסאי, בין היתר ניתן למצוא מגמות בתחומים מכשור רפואי, מכשור ובקרה תעשייתית, בניין, מכונות רכב, סייבר, צמ"ה ומנהור ועוד. הלימודים מותאמים לדרישות מה"ט ונלמדים בהם תהליכים וכלים פרקטיים הרלוונטיים לתעשייה. הם כוללים תכנים עיוניים לצד פרויקטים ומעבדות מתוך שאיפה לאפשר לסטודנטים לפתח את סל הכלים הדרוש להנדסאים בתעשייה.


ברשת המכללות ניתן למצוא גם לימודי תעודה בתחומים שונים. קורסים אלה יכולים להתאים לעובדים המעוניינים להרחיב את סל המיומנויות המקצועי וכן למי שברצונם לעבור הסבה. תחומי הלימוד בקורסים כוללים מכונות, חשמל, רכב, מחשבים, עיצוב ועוד.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה מותאמים לדרישות מה"ט ללימודי הנדסאים. על המועמדים להיות בעלי בגרות מלאה או חלקית ובה ציון עובר במקצועות הבאים: בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות בהבעה עברית ברמת 2 יחידות לימוד. כמו כן יכולים להתקבל בוגרי מכינה טכנולוגית שעומדים בהצלחה בכל הבחינות במקצועות הנכללים בה. מועמדים שגילם מעל 35 שנים יכולים להתקבל ללימודים על סמך תעודה המאשרת סיום 12 שנות לימוד.

 

תעודה


בסיום הלימודים בוגרים העומדים בכל הדרישות זכאים לקבל דיפלומת הנדסאי המוענקת על ידי רשת המכללות עתיד והמכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים (מה"ט).


כדי לקבל את הדיפלומה עליהם לעמוד בכל חובות הלימודים וכן להשלים את פרויקט הגמר ולעבור בחינות. מתקיימים מבחנים פנימיים במכללה וכן מבחנים חיצוניים ממלכתיים במקצועות הראשיים בתכנית. תחומי המבחנים כוללים הסתברות וסטטיסטיקה וכן כלכלה תעשייתית. בחינות אלה הן אחידות לכלל המוסדות והן נערכים על ידי מה"ט.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה