קורס גרפיקה ממוחשבת במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס גרפיקה ממוחשבת במכללת עתיד

קורס גרפיקה ממוחשבת ברשת מכללות עתיד


בעידן האינטרנט והרשתות החברתיות, הולכת ועולה החשיבות של הנראות והתוכן החזותי. מסיבה זו, תפקיד המעצב הגרפי בפרסום ושיווק מוצרים ושירותים שונים, הופך להיות משמעותי יותר ויותר, וחברות רבות מחפשות אנשי מקצוע מוכשרים בתחום.


על כן, מדובר באפיק קריירה מבטיח עבור מי שיש להם זיקה ליישומים טכנולוגים ולמחשבים, וכן חוש אסתטי מפותח. כדי לרכוש את הידע הנחוץ למעצבים גרפיים, כולל השליטה בתוכנות המחשב השונות שנמצאות בשימוש בתחום, ניתן להשתתף בקורסים ובהכשרות מקצועיים.


בין היתר, מתקיים קורס גרפיקה ממוחשבת ברשת מכללות עתיד, בשלוחות הבאות - ירכא


תכנית הלימודים


מטרת הקורס להכין את הסטודנטים לקראת עולם העבודה בתחומים מגוונים בהם עוסקים מעצבים: בפרסום, בהוצאה לאור ובעיצוב לדיגיטל. בתכנית הלימודים נכללים תכנים המאפשרים לסטודנטים לרכוש הבנה מעמיקה באסטרטגיות לשיווק מוצר באמצעים חזותיים.


הסטודנטים מקבלים שליטה בשימוש במגוון תוכנות גרפיות הנמצאות בשימוש נרחב בתעשייה: אילוסטרייטור, פוטושופ, ואינדיזיין. הם סוקרים את יתרונותיה של כל תוכנה, ואת השימושים האפשריים לכל אחת מהן. כך למשל, הם לומדים כיצד להשתמש בפוטושופ לצרכי עיבוד תמונה דיגיטלי, לעבוד בתוכנת אילוסטרייטור עם סביבה וקטורית ולסגור הוצאות לדפוס, וכן כיצד לבצע עימוד והפקה של עיתונים, מגזינים, חוברות וקטלוגים באמצעות תוכנת אינדיזיין.


כמו כן, חלק חשוב מהלימודים סובב סביב רכישת הבנה באינטגרציה שבין שלוש תוכנות אלו – כיצד לעבוד על ההיבטים השונים של פרויקט אחד באמצעות כולן, איך להעביר פורמטים באופן ששומר על הרזולוציה והפרופורציה של העיצוב.


מתכונת הלימודים


הקורס נפרש על פני 230 שעות לימוד אקדמיות.


הסטודנטים יכולים להיעזר בקמפוס הוירטואלי, באמצעותו ניתן ללמוד גם בצורה מקוונת, בין השיעורים. כמו כן, הכיתות והמעבדות במכללה מכילות ציוד טכנולוגי שמאפשר לסטודנטים להתנסות מעשית ביישום חומר הנלמד כבר במהלך הלימודים, וגם לתרגל שימוש בתוכנות המחשב השונות.


נושאי הלימוד

 

 

  • צילום
  • תורת הצבעים
  • יסודות העימוד
  • תוכנות גרפיות
  • איור וציור אנלוגי
  • מבוא לטיפוגרפיה
  • היסטוריית הדפוס
  • יסודות העיצוב הגרפי
  • תכונות קו, צורה וצבע
  • ועוד


על מוסד הלימודים


רשת מכללות עתיד כוללת כ – 15 מכללות להכשרות מקצועיות וטכנולוגיות ולימודי תעודה, שנמצאות ברחבי הארץ. באמצעות השתתפות בהכשרות בעתיד, ניתן להרחיב את ארגז הכלים המקצועי, וכן לעשות את הצעד הראשון לקראת קריירה חדשה.


בעתיד שמים דגש על הקניית כלים לבוגרים לצורך השתלבות בשוק העבודה. תכניות הלימוד, שרבות מהן נערכות בשיתוף עם גורמים רשמיים, מעודכנות על פי הצרכים המשתנים של המשק וההתפתחויות הטכנולוגיות התדירות.


בין התחומים הטכנולוגיים שאותם מלמדים במכללה, נמנים קורסי מחשב, קורס אוטוקאד לשרטוט ממוחשב, כמו גם מסלולי הנדסאים, כגון הנדסאי עיצוב למדיה ותקשורת חזותית.

 

תנאי קבלה


כדי להשתתף בקורס, יש להציג תעודת סיום 12 שנות לימוד, ולהחזיק במיומנויות מחשב ברמה בסיסית. כמו כן, יש לעמוד בהצלחה מול ועדת קבלה.


תעודה


בסיום הקורס, מי שמסיימים אותו בהצלחה ועומדים בדרישותיו, זכאים לתעודת גמר מטעם מכללת עתיד וכן מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.


אפשרויות תעסוקה


בפני מעצבים גרפיים עומדות הזדמנויות להשתלבות בתעשייה במגוון מקומות עבודה. כיום, כל חברה – מגדולה ועד קטנה – זקוקה לאנשי מקצוע בתחום זה, לטובת פרסום ברשתות החברתיות ובאינטרנט. ניתן להשתלב הן במחלקות פרסום בחברות בינוניות וגדולות, והן במשרדי עיצוב גרפי ייעודיים, משרדי פרסום ושיווק, ועוד. מעבר לכך, בארגונים רבים עדיין יש צורך למי שיכולים להוציא פרויקטים לדפוס, כולל חוברות, מגזינים וקטלוגים. בוגרי ההכשרה יכולים להשתלב גם בבתי דפוס והוצאות לאור.


אפשרות נוספת שעומדת בפני הבוגרים היא לעסוק בתחום כפרילנסרים, באופן עצמאי. כך הם יכולים לבחור לקוחות עמם הם מעוניינים לעבוד, ולעשות זאת בצורה שמתאימה ללוח הזמנים שלהם. עבור מי שרוצים לעבוד כעצמאים, קיימת חשיבות להבין כיצד למתג ולתמחר את עצמם, וכן לבצע קידום עצמי כדי לדאוג למאגר לקוחות רחב ככל האפשר.

 

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה