קורס דיאגנוסטיקה למנוע בנזין במכללת עתיד

מכללת עתיד - לימודי תעודה

קורס דיאגנוסטיקה במנועי בנזין במכללת עתיד

 

חשמלאים ואנשי מקצוע בתחום הרכב נתקלים פעמים רבות בתקלות שנובעות מבעיות במנוע. בתור מערכת מורכבת, עיסוק במנוע הרכב מצריך מומחיות ובקיאות ברכיביו השונים וכן החזקה בכלים מקצועיים.

 

מסיבה זו, רבים בוחרים להשתתף בהכשרות מקצועיות המתמקדות בטיפול במנוע, ומאפשרות להעמיק את ידיעותיהם בתחום.

מי שרוצים לקבל הכשרה המתמקדת בהיבטים השונים שבטיפול במנועי בנזין, יכולים להשתתף בקורס דיאגנוסטיקה בהתמחות במנועי בנזין שמתקיים ברשת מכללות עתיד, הנמצאות בפרישה ארצית.

 

תכנית הלימודים

 

מטרת הקורס להקנות למשתתפיו היכרות מעמיקה ומלאה עם ההיבטים השונים של אבחון תקלות ופתרונן במנועי בנזין. ראשית כל, המשתתפים סוקרים את מבנה המנוע ורכיביו השונים, תוך התמקדות במערכות הפועלות על בנזין.

 

לאחר מכן, הם רוכשים הבנה בשימוש במכשירי בדיקה מסוגים שונים, וכיצד להשתמש בהם בצורה נכונה. בין היתר, הם לומדים כיצד לאבחן תקלות באמצעות מד תת לחץ, סקופ אלקטרוני, וסורק תקלות.

 

נוסף על כך, המשתתפים מעמיקים בדרכי פתרון לתקלות השונות האפשריות, ולומדים כיצד לעשות זאת באופן בטיחותי.

 

מתכונת הלימודים

 

הלימודים כוללים כ – 10 מפגשים, הנפרשים על פני 40 שעות לימוד אקדמיות. על מנת להקל על הסטודנטים לשלב את הקורס ביחד עם עבודה או עם חיי משפחה, המפגשים נערכים בשעות הערב.

 

הלימודים נערכים תוך הדגשת הצד המעשי, על מנת להעניק למשתתפים יכולות יישומיות לאבחון ופתרון בעיות, ומיומנויות מקצועיות מהתחום. בין היתר, משולבים במפגשים תרגול והתנסות מעשית, כך שהמשתתפים מקבלים הבנה לגבי אופי העבודה בשטח.

 

נושאי הלימוד

 

במהלך הלימודים, נסקרים היבטים שונים של אבחון ועבודה עם מנועי בנזין, כולל כלי בדיקה שונים. בין הנושאים הנלמדים:

 

  • שימוש במד תת לחץ
  • שימוש בסורק תקלות
  • שימוש בסקופ אלקטרוני
  • בדיקה ואבחון תקלות במנוע בנזין
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

רשת מכללות עתיד היא רשת מוסדות לימוד להכשרות מקצועיות וקורסי תעודה בנושאי טכנולוגיה ותעשייה, שפועלת מאז שנת 1990.

 

בין התחומים שאותם מלמדים במכללה, ניתן למנות קורסי רכב, קורסי חשמל, הכשרות בענפי הבניין, החשבונאות, ובמקצועות מבוקשים נוספים בשוק העבודה.

 

במכללה מדגישים את החשיבות של הכנת המשתתפים לקראת השתלבות בשוק העבודה, כאשר הקשרים הרבים אותם מקיימים עם גורמים מובילים במשק, מאפשרים להם להתאים את תכניות הלימוד למצב הנוכחי במשק.

 

בין היתר, שיתופי הפעולה עם אותם גורמים בתעשייה מאפשרים למכללה להתאים את תכני ההכשרות לדרישות המתעדכנות של מעסיקים ולהתפתחויות טכנולוגיות עדכניות. כמו כן, הדבר מאפשר למכללה ללוות ולסייע לבוגרים בעת חיפושי העבודה לאחר סיום הלימודים, ואף לעזור להם בהשמה.

 

בין הקורסים המתקיימים במכללה בתחום הרכב, נמנים קורסי חשמלאות רכב, קורסי התקנת מערכות ברכב, קורסי מולטיפלקס (תקשורת מחשבים ברכב), קורסי בוחני רכב למכשור, ועוד.

 

תנאי קבלה


הקורס מתאים לאנשי מקצוע שכבר עוסקים בתחום, ועל כן מי שרוצים להשתתף בקורס צריכים להראות תעודה מקצועית של עיסוק כמכונאי רכב או חשמלאי רכב.


הקורס מהווה המשך של קורסי ההסמכה בדיאגנוסטיקה במנועי דיזל וכן קורס מולטיפלקס (תקשורת מחשבים ברכב). מומלץ להשתתף בקורסים או להחזיק בידע מוקדם בנושאים אלו.


תעודה


בוגרי הקורס שעומדים בכל חובותיו, זכאים לתעודת סיום קורס מוסמך בדיאגנוסטיקה במנועי בנזין. התעודה מוענקת מטעם רשת מכללות עתיד.


אפשרויות תעסוקה


הקורס מיועד לאנשי מקצוע שכבר עוסקים בתחום הרכב, ועובדים במוסכים ובארגונים שונים בתחום. על כן, מטרתו להקנות למשתתפיו מיומנויות מקצועיות נוספות שיכולות לעזור להם לפתח את עצמם מבחינה מקצועית. כך, בוגרי הקורס יכולים להשתמש בידע הנרכש במהלכו על מנת לקדם את עצמם בקריירה, ולהגדיל את קהל הלקוחות שלהם.


מסיימי הקורס יכולים להשתתף בהכשרות נוספות על מנת להעשיר את ידיעותיהם בתחום הרכב: בין היתר, הם יכולים לקחת חלק בהכשרות בתחומי האוטוטרוניקה, להתמחות ברכבים היברידיים, וכן הלאה.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp