קורס בודק שכר מוסמך במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
קורס בודק שכר מוסמך במכללת עתיד

קורס בודקי שכר מוסמכים במכללת עתיד

 

ברשת המכללות עתיד מתקיים קורס בודק שכר מוסמך, שבו יכולים עובדים בתחומי הכלכלה והחשבונאות להרחיב את הידע המקצועי ולהכיר מקרוב את תחום השכר ובדיקתו. כיום כדי להשתלב מקצועית בתפקיד זה יש צורך בתעודת גמר ומקצוע. כדי לקבלן יש להשלים קורס ולעבור מבחנים חיצוניים שנערכים על ידי משרד העבודה, שהוא הגוף האחראי על הסמכת אנשי המקצוע.


בוגרי קורס בודק שכר במכללת עתיד יכולים להשתמש בידע העיוני והפרקטי הנרכש בתכנית כדי לפתוח דלת לקידום מקצועי בתחום החשבונאי. הבודקים מהווים חוליה חשובה בעולם העסקי ובמסגרת תפקידם מסייעים למנהלים לפקח על מערך השכר כדי לעמוד בתחומי אחריותם כחוק. הבוגרים יכולים להשתלב כבודקים בארגונים וחברות רבים שבהם קיים היום ביקוש רב לבעלי התפקיד.

 

מתקיים בשלוחת - חיפה

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס חשבונאות זה לומדים בהרחבה על תחום שכר העבודה. הם מתחילים מהיכרות עם תפקידי הבודקים ותחומי האחריות שלהם וכן סוקרים את החקיקה הרלוונטית למקצוע ואת עדכוניה האחרונים. בין היתר נלמדים חוקי עבודה ודיני עבודה וכן חוקים להגברת אכיפתם.


בהמשך לומדים על תהליכי החקירה והתשאול שאותם מבצעים הבודקים לצורך פיקוח על פעילות שכר תקינה בארגונים ובעסקים. הם מכירים גם את שיטות הפקת הדוחות לבדיקה תוך סקירה של מערכות ממוחשבות ותוכנות שבהן משתמשים אנשי המקצוע לייעול עבודתם השוטפת.

 

מתכונת הלימוד


היקף ההכשרה 150 שעות לימוד אקדמיות. בתכנית נכללים שיעורים עיוניים וכן תרגולים פרקטיים שונים שבהם מתנסים בתהליכי ביקורת ופיקוח של שכר ומנתחים מקרי בוחן מתחום העיסוק.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים בהם עוסקים המשתתפים במהלך ההכשרה נכללים התחומים הבאים:

 

 

  • דיני עבודה
  • מערכות שכר
  • חקירה ותשאול
  • דוחות בדיקת שכר
  • תפקידי בודקי השכר
  • בדיקה, בקרה וביקורת
  • חוק הגברת אכיפה על דיני עבודה
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


בתחום החשבונאי, מתקיימים ברשת במכללות קורסים נוספים כגון קורסים בהנהלת חשבונות בדרגות שונות, קורס חשבי שכר, קורס חשבי שכר בכירים ועוד. ברשת ניתן ללמוד גם בהכשרות מקצועיות בענפים אחרים, כגון הכשרות טכנאים, קורסי רכב, קורסים בתחומי החשמל והמכונות, קורסים במינהל ומזכירות ועוד. ברבים מן הקורסים יכולים המשתתפים לקבל הכנה לקראת מבחנים ממשלתיים שעורכים גופים כגון משרד העבודה, לצורך קבלת תעודות גמר ומקצוע הנחוצות לקידום בשוק העבודה.


כמו כן, במוסד הלימוד מתקיימים גם לימודי הנדסאים המוכרים על ידי מה"ט. לימודים אלה נערכים במגמות שונות בתחומים שיש להם ביקוש בתעשייה הטכנולוגית ובשוק העסקי, כגון תוכנה, סייבר, מכשור, מכונות ועוד.


תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל מועמדים בעלי ניסיון מקצועי ולימודי בתחום החשבונאי.


מתקבלים מועמדים שברשותם תעודת חשב שכר ותעודת גמר קורס חשבי שכר מטעם האגף להכשרה או מטעם לשכת רואי החשבון ולאחר דיון של וועדת קבלה אודות היקף עבודתם של אנשי המקצוע. לחלופין יכולים להתקבל רואי חשבון לאחר שוועדת קבלה מאשרת כי עסקו בתחום החשבות בהיקף נדרש.


כמו כן, יכולים להתקבל עורכי דין שוועדה מאשרת כי עסקו בתחום דיני העבודה במשרה בהיקף הנדרש. גם מבקרים פנימיים לפי חוק הביקורת הפנימית ולאחר שכנוע של וועדת קבלה כי עסקו בתחומי דיני העבודה ושכר העבודה בהיקף הנדרש. נוסף על כך, יכולים להתקבל יועצי מס לאחר שכנוע וועדת קבלה כי עסקו בתחום שכר העבודה ודיני העבודה בהיקף הנחוץ וכן כלכלנים או מי ששימשו מפקחי עבודה לאחר אישור וועדת הקבלה על עיסוק בתחום העבודה בהיקף הנדרש.


כל המעומדים לקורס נדרשים לעבור ראיון שבו יש צורך להציג אישורים על השכלה רלוונטית קודמת והכשרות מקצועיות וכן להעיד על הניסיון והוותק המקצועי.

 

תעודה


למשתתפים העומדים בכל דרישות הקורס ניתנות כמה תעודות. הם זכאים לתעודת גמר "בודק שכר מוסמך" הניתנת על ידי משרד העבודה והרווחה ורשת המכללות "עתיד", וכן תעודת מקצוע "בודק שכר מוסמך".

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה