קורס סייעות שיניים במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

המכללה האקדמית ספיר

קורס סייעות לרופא שיניים במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ


קריירה עם חיוך רחב


חלק אינטגרלי מפעילות כל מרפאת שיניים, בין אם בקופות החולים ובין אם בקליניקות פרטיות, שייך לסייעי וסייעות השיניים. הם פועלים לצדם של רופאי השיניים ומסייעים להם בתחומים רבים במהלך העבודה. בין היתר, הם מכינים את הכלים והחומרים הדנטליים לפני תחילת הטיפול וכן מציעים עזרה בזמן הטיפול עצמו. לנוכחות שלהם בקליניקה ולתפקוד שלהם יש חלק חשוב בחוויה שעוברים המטופלים במרפאת השיניים וכן הם תורמים רבות להצלחת הטיפול.


סייעות שיניים היא תחום שיש לו היום ביקוש בשוק העבודה. שעות העבודה הגמישות בדרך שלל של המקצוע מושכים לא מעט אנשים אל התחום, אשר מעוניינים במקצוע שיאפשר להם לשלב את ניהול חיי המשפחה עם העבודה ובמקביל יפתח עבורם דלתות לפיתוח קריירה בהמשך.


במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ והמשך מתקיים קורס להכשרת סייעות רופאי שיניים. תכנית זו ממקדת במגוון של פעולות והיבטים שרלבנטיים לעבודה השוטפת במרפאות שיניים תוך שימת דגש על התפקיד החשוב של הסייעות בתפעול המרפאה. תכנית זו מותאמת במיוחד למשתתפים אשר מעוניינים לשלב בין הלימודים לבין עבודה, היא מאפשרת להם ללמוד תוך מעקב של הצוות אחרי ההתקדמות האישית שלהם וכוללת שיעורי תגבור והעשרה דרכם ניתן להתמקצע ולרכוש סל כלים מגוון וחשוב לסייעות השיניים.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס זה לומדים על עקרונות יסוד בתחום רפואת השיניים שרלבנטיים לסייעות השיניים בעבודתן. במהלך התכנית הם מתוודעים לסוגי בעיות בשיניים ובחניכיים, בוחנים שיטות לטיפול ולאלחוש וכן סוקרים את הציוד הדנטלי ואת חומרי העבודה אשר בהם משתמשים במרפאת השיניים. כמו כן, הם מכירים עקרונות בסיסיים בענפים שונים של רפואת השיניים, כגון רפואת חניכיים, רפואת שיניים לילדים וכירורגיה של הפה.


בהמשך, הם לומדים כיצד להפעיל יישומי מחשב ייעודיים שמשמשים בעבודה השוטפת במרפאות ומתמקדים בתוכנת "דוקטור 2000" ובשימושיה השונים. נוסף על כך, הם דנים בהיבט האתי והחוקי של מקצוע סייעות השיניים ולומדים להתמודד עם אתגרים ודילמות שעולות בפני אנשי המקצוע בבואם להעניק שירות איכותי ואמין למטופלים שלהם.


מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 120 שעות לימוד ועוד כ - 100 שעות שמוקדשות לסטאז' מעשי, אותו מבצעים המשתתפים בקופות חולים ובמרפאות פרטיות מעבר לשעות הלימודים במוסד. התכנית מחולקת ל - 30 מפגשים, הם מתקיימים באחד מימי השבוע בשעות הערב ובימי שישי בבקרים. תכנית זו מותאמת לאנשים עובדים והיא משלבת במהלכה תרגולים מעשיים במטרה לאפשר למשתתפים להעמיק ולהעשיר את הידע שברשותם, כמו כן, סגל ההוראה של הקורס עוקב אחרי ההתקדמות של כל אחד מן המשתתפים במטרה לסייע להם בפיתוח הכישורים המקצועיים.


נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים אשר נלמדים במהלך הקורס אפשר למנות:

 

 • בקרת זיהומים
 • חומרים דנטליים
 • חולים סיסטמיים
 • סוגיות בכירורגיה
 • ניהול מרפאת שיניים
 • אנטומיה של ראש וצוואר
 • פריודונטיה - רפואת חניכיים
 • חוק ואתיקה ברפואת שיניים
 • יישומי מחשב ותוכנת דוקטור 2000    
 • פדודונטיה
 • אנדודונטיה
 • שיקום הפה
 • רפואת הפה
 • צילומי רנטגן
 • מכשור דנטלי
 • שיטות אלחוש
 • טיפול בעששת    
 • ועוד


סגל הוראה


הרכזת הפדגוגית של התכנית היא סייעת מוסמכת במשך כעשור ושיננית מוסמכת בעלת רישיון RDH הבין לאומי לרישום שינניות מוסמכות. היא בעלת חברה להתקשרות תעסוקתית בתחום הדנטלי ועוסקת בתחום ההשמה וההכשרה. לאורך השנים הכשירה סייעות שיניים רבות לתחום רפואת השיניים בשלל מוסדות אקדמיים וליוותה אותן עד להשתלבותן בשוק התעסוקה.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית ספיר פועל המרכז ללימודי חוץ והמשך, שבו נלמדים קורסים רבים בשלל תחומים שמטרתם לסייע לעובדים להתפתח מבחינה מקצועית ולבנות קריירה בענפים מבוקשים. מדי שנה לומדים במרכז ללימודי חוץ אלפי תלמידים ובוגריו משתלבים במקומות תעסוקה מובילים ומבוקשים במשק.


בתחום התרפיה והשיקום מתקיימים במרכז קורסים נוספים כגון קורס עיסוי רפואי, קורס הידרותרפיה, קורס הידרותרפיה שמיועד לעוסקים במקצועות פרא רפואיים וקורס כלבנות טיפולית ואילוף כלבים. כמו כן, מתקיימים קורסים בתחומים כגון ניהול, חינוך, עיצוב, חקלאות, תעשייה, חשבונאות וחשמל וכן קורסי הכנה לקראת מבחנים שונים.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים שהם בוגרי 11 שנות לימוד לפחות. כמו כן, במסגרת תנאי הקבלה עליהם לעבור ראיון אישי שבו נבדקת מידת ההתאמה שלהם למסלול.


תעודה


למשתתפים שעומדים בהצלחה בכל חובות הקורס, ניתנת תעודת גמר על ידי המכללה האקדמית ספיר. דיפלומה זו קבילה בכל מרפאות השיניים להשתלבות בתפקידי סייעות.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

לימודי תרפיה בתנועה וריקוד
אלישבע לוי
ללא תגובה
מתי קורס הרפלקסולוגיה הקרוב ביותר
מריאנה
ללא תגובה
תנאי קבלה ללימודי כלכלה וחשבונאות
אלונה
ללא תגובה
משך ותנאים לקבלה לקורס רפלקסולוגיה
קרן
ללא תגובה
קורס לגברים בלבד בעיסוי
נהוראי
ללא תגובה
הסבה לעבודה סוציאלית בספיר
שיימא
ללא תגובה
לימודי בדיקות תוכנה לנוער בסיכון
שירה רחמים
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp