הסבת אקדמאים להוראת מקרא במכללת גורדון

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על גורדון - הסבה להוראת מקרא.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


הסבת אקדמאים להוראת מקרא במכללת גורדון לחינוך


להתחבר לספר הספרים


בשנים האחרונות נרשמת מגמת ירידה במספר הבוחרים לגשת ללמד מקרא בבתי ספר. כתוצאה מכך גם החיבור של התלמידים הצעירים לספר הספרים הולך ומתרופף והם חשים זיקה פחותה לעולם העשיר שטומן בחובו המקרא. במשרד החינוך הבינו תהליכים אלה והם שואפים לעודד אקדמאים לרכוש את הידע ללימוד התנ"ך ובמקביל לחקור את הסוגיות הרבות שעולות מן הכתובים ואת הרלבנטיות שלהם לימינו אנו.


במכללת גורדון לחינוך מתקיימת תכנית הסבת אקדמאים להוראת מקרא, מסלול זה להסבת אקדמאים מתקיים בעידוד של משרד החינוך כחלק מן המגמה להעלאת מספר המורים למקרא בבתי הספר. מסלול זה בא להכשיר אקדמאים ממגוון של תחומי ידע להתמחות בהוראת תנ"ך, כאשר הוא מעניק להם כלים גם לחשיפת התלמידים לסוגיות בבניית זהות יהודית, בתרבות יהודית ובשאלות מוסריות, חברתיות ותרבותיות שעולות מן הכתובים.


תכנית הלימודים


תכנית הסבת האקדמאים להוראה מתקיימת כמסלול אותו יכולים האקדמאים לבחור במסגרת התכנית להסבת אקדמאים לבית הספר העל יסודי (ללימוד בכיתות ז - י) או במסגרת המסלול להסבת אקדמאים לבית הספר היסודי (להוראת כיתות א - ו). במסגרתה, האקדמאים רוכשים סל נרחב של כלים שמותאמים לתכניות הלימוד להוראת מקרא עבור שכבות הגיל השונות.


לאורך לימודיהם, הם מכירים את הסוגות הספרותיות השונות שקיימות במקרא ובוחנים סוגיות חברתיות, ערכיות ותרבותיות שעולות מן הטקסטים. כמו כן, הם מעמיקים בפרשנות המקרא מפרשנות חז"ל ועד לפרשנים בני זמננו. הם גם מעיינים בספרות ובשירה שנכתבו לאורך הדורות בזיקה אל הטקסט המקראי. נוסף על כך, הם דנים בתחום הזהות היהודית ולומדים כיצד ניתן לקיים שיח ודיון בכיתה שבכוחו ליצור זיקה בין המקרא לבין בניית הזהות היהודית בזרמים שונים בחברה הישראלית של היום.


מתכונת הלימוד


זוהי תכנית דו שנתית, אשר כוללת שיעורים עיוניים ומעשיים מגוונים, לצדם מתקיימת גם התנסות מעשית בהוראה, שמפגישה את האקדמאים עם תהליכים בבתי ספר ומאפשרת להם להתנסות בפועל בלימוד מקרא בכיתות בליווי מדריכים פדגוגיים. תכנית הסבת האקדמאים להוראה במסלול זה מאפשרת התחלת שנת הסטאז' בהוראה כבר במהלך השנה השנייה לתכנית. סטודנטים שעומדים בכל התנאים יכולים לקבל מלגות לימוד מטעם משרד החינוך.


נושאי הלימוד

 

 • פרשנות רש"י למקרא
 • ספר תהילים
 • מעבר מחורבן לתקומה
 • ספרות החכמה
 • מקרא בחינוך ובתרבות
 • הספרות המזמורית
 • מגדר בסיפורי ראשית האומה
 • יחס המקרא אל החי
 • אהבה ומניפולציה במגילת רות
 • מקומות קודש במקרא   
 • עיצוב היסטוריה בספר דברי הימים   
 • ועוד


סגל הוראה


ראש החוג היא מרצה למקרא ומומחית בספרות אוגרית ובפואטיקה של הסיפור והשירה המקראיים. כמו כן, היא משמשת מדריכה פדגוגית לתחום תרבות ישראל ומקרא.


לצדה מלמדים בחוג מגוון של מרצים, בהם: פרופסור למקרא שחוקר את ספרות הנבואה והחוכמה ואת ספרות מצריים הקדומה; מרצה וחוקר מקרא ששימש בעבר מדריך מחוזי תחום המקרא לבתי ספר על יסודיים מטעם משרד החינוך; דוקטור שתחומי המחקר שלה כוללים את תולדות האמונה והפולחן ולשון ועריכה במקרא; חוקרת שמומחיותה בהיסטוריוגרפיה מקראית ובפרט תקופת בית ראשון; וחוקרים נוספים.


על מוסד הלימוד


מכללת גורדון, הממוקמת בחיפה, מפעילה תכניות נוספות להכשרת אקדמאים להוראה, אלה כוללות מסלולים כגון הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים להוראת המדעים, הסבת אקדמאים להוראת ספרות, הסבת אקדמאים להוראת תרבות ישראל, הסבת אקדמאים להוראה בחינוך המיוחד ועוד מסלולים נוספים. המכללה מציעה גם תכניות הרחבת הסמכה למורים, אשר ברצונם ללמד תחום דעת נוסף בבתי הספר. נוסף על כך, במכללה אפשר ללמוד במסלולים ללימודי חינוך ובתכניות לתואר שני בחינוך במגוון של התמחויות.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודים בתכנית זו להסבת אקדמאים נדרשים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע ציונים של לפחות80, בוגרי לימודים רב תחומיים ללא דיסציפלינה צריכים להציג ממוצע של 85 ומעלה כדי להתקבל. מועמדים שאים ברשותם רקע קודם בתחום המקרא נדרשים במקרים מסוימים לקחת חלק בשיעורי השלמה, לפי שיקולי מוסד הלימוד.


תעודה


סטודנטים אשר עומדים בכל דרישות התכנית בהצלחה זכאים לקבל תעודת הוראה מטעם מכללת גורדון לחינוך, לשכבת גיל בית הספר היסודי או לבית הספר העל יסודי. לאחר השלמת שנת הסטאז' בחינוך ועמידה בכל החובות שמציב משרד החינוך מקבלים גם את רישיון ההוראה ויכולים להשתלב בבתי ספר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת גורדון | מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

עוד מסלולי לימוד - מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

פורום ייעוץ לימודים

מתקשה לבחור מה ללמוד לתואר ראשון
אילה
1 תגובות
לימודי העשרה לגיל השלישי
יפה אלפנדרי
1 תגובות
מומלץ ללמוד באוניברסיטה פתוחה יחסיים בינלאומיים?
ללמוד דיפ
1 תגובות
בחירת תחום עיסוק שקשור במעבדה ופיתוח
איתי
1 תגובות
בוגרת תואר שני שמעוניינת להיות מרצה
אבו סאלח רואן
ללא תגובה
ייעוץ ללימודים ובחירת מקצוע לעתיד
ניצן ינאי
ללא תגובה
מאיזה גיל אפשר לעשות תואר?
סהר עראג'י
ללא תגובה
האם בלימודי אופטומטריה יש דגש על חשבון
לוברבום
1 תגובות
ייעוץ לימודים בקשר לתפקיד שלי בעבודה
הדר שנחר
1 תגובות
קבלה ללימודי גאוגרפיה להנדסאי בניין
אברהים
1 תגובות
התלבטות על תחום הלימוד
יואב
1 תגובות
איך יודעים מה ללמוד?
אשר
1 תגובות
לאיזה משרות אפשר להתקבל עם תואר רב תחומי?
קרן
1 תגובות
מתלבט האם לחזור ללמוד מערכות מידע
יניב
1 תגובות
המשך לימודי לינגוויסטיקה לדוקטורט
לי זה טואטי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,744 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל983 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב962 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן