הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה במכללת גורדון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על גורדון - הסבה להוראת מתמטיקה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה במכללת גורדון לחינוך


הכוח להצטיין במתמטיקה


מתמטיקה היא בין המקצועות החיוניים והמרכזיים במערכת החינוך, אך גם בין הענפים המאתגרים בבית הספר. תלמידים רבים נרתעים מן המתמטיקה, אך בעזרתם של המורים יכולים ללמוד לגלות בה צד מרתק ועשיר מעבר לתרגילים שעל הלוח.


במכללת גורדון לחינוך פועלת תכנית הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, שמאפשרת לאקדמאים מתחום המתמטיקה והמדע ומשלל ענפים נוספים לקבל את הכלים הנחוצים ללמד מתמטיקה בבתי הספר. לאחרונה פועלים במשרד החינוך לעודד תלמידים לבחור בלימודי המתמטיקה וכך יכולים האקדמאים בוגרי התכנית להשתלב במהפכת המתמטיקה במערכת ההוראה ולסייע לתלמידים שלהם לאהוב את התחום ולגלות בו עניין.


תכנית הלימודים


הסטודנטים להסבת אקדמאים יכולים לבחור בהתמחות במתמטיקה במסגרת מסלול הסבת אקדמאים להוראה בבית הספר היסודי או במסלול להסבת אקדמאים לחינוך לבית הספר העל יסודי (כיתות ז - ט). בתכנית להכשרה לחינוך היסודי הם לומדים כיצד לסייע ללומדים צעירים לגבש ידע מתמטי, לפי השלבים האינטואיטיביים והמבנה הלוגי של התחום. בתכנית לעל יסודי, הם מעמיקים את הידע המתמטי שלהם ובוחנים סוגיות דדוקטיביות ולוגיות של המתמטיקה.


נוסף על כך, הסטודנטים רוכשים כלים שבעזרתם ניתן לסייע לתלמידים בגילים שונים לפתח את החשיבה המתמטית שלהם ולגלות עניין וסקרנות לענף המתמטי. הם מתוודעים לתכניות לימודים שנהוגות כיום בבתי ספר ושמים דגש על דרכים חדשניות ומאתגרות להוראת המקצוע ולפיתוח של שיטות ייחודיות שיכולות לפתח חקירה ושאילה של שאלות בכיתה. כמו כן, הם גם דנים בקשרים שבין מושגים במתמטיקה לבין מצבים בחיי היום יום של ילדים ובני נוער.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית נע בין שנה אחת לשנתיים, כאשר הסטודנטים רשאים להתאים אותה לרקע בקודם שלהם. כך סטודנטים שמגיעים מתחום המתמטיקה ובוגרי לימודי מתמטיקה יכולים ללמוד בתכנית חד שנתית. ישנה גם תכנית דו שנתית ומסלול דו שנתי ייחודי שבו מתחילים חלק מתקופת הסטאז' כבר בשנה השנייה. בכל המסלולים הסטודנטים לוקחים חלק בהתנסות מעשית שמתקיימת בבתי ספר ובה מכירים מקרוב את תהליכי ההוראה בכיתה ואת ההווי בבית הספר.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים בתכנית ההסבה כוללים גם:

 

 • תולדות המתמטיקה
 • תורת הקבוצות
 • גיאומטריה אוקלידית
 • מבנים מתמטיים
 • מודלים לפתרון בעיות
 • גרפים ופונקציות
 • משחקי חשיבה מתמטיים
 • מספרים ופעולות
 • תפיסות מוטעות במתמטיקה
 • ממספרים למשתנים    
 • גישה אינטואיטיבית לגיאומטריה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת גורדון ממוקמת בחיפה ומתמחה בתחום החינוך וההוראה. לצד תכניות לתואר ראשון ושני, במכללה פועלות מגוון של תכניות להכשרת אקדמאים להוראה. אלה כוללות הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך, הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד, הסבת אקדמאים להוראת תקשורת, הסבת אקדמאים להוראת לשון, הסבת אקדמאים להוראת מדעים והסבת אקדמאים להוראת אנגלית. כמו כן, מורים יכולים לקחת חלק בתכניות להרחבת הסמכה בהוראה, שמאפשרות ללמד תחום נוסף בבתי הספר.


תנאי קבלה


למסלול הסבת האקדמאים מתקבלים מועמדים שברשותם תואר ראשון בממוצע ציונים של לפחות 80. בוגרים של תואר רב תחומי נדרשים לממוצע של לפחות 85. מועמדים מתאימים מוזמנים גם לראיון קבלה במכללה. יש לציין כי מועמדים שאינם מגיעים מתחום המתמטיקה נדרשים לשיעורי השלמה, שנקבעים אישית לפי הרקע הקודם.


תעודה


בוגרים של התכנית אשר עומדים בהצלחה בכל התנאים מקבלים תעודת הוראת מתמטיקה (לבית הספר היסודי או העל יסודי לפי ההתמחות) מטעם מכללת גורדון לחינוך. את רישיון ההוראה מקבלים לאחר השלמת שנת הסטאז' ועמידה בכל החובות שמכתיב משרד החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת גורדון | מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

עוד מסלולי לימוד - מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp