הסבת אקדמאים לחינוך מיוחד במכללת גורדון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על גורדון - הסבה לחינוך מיוחד.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים לחינוך מיוחד במכללת גורדון לחינוך


ידע ואמפתיה בשירות הילד


מערכת החינוך המיוחד באה להעניק מענה לילדים ולצעירים בספקטרום רחב של אוכלוסיות, מילדים שממודדים עם מוגבלות קוגניטיבית או סנסו מוטורית מורכבת ועד לתלמידים עם לקויות למידה, הפרעות קשב וריכוז או קשיים רגשיים. מכאן שהמורים נדרישם לגלות אחריות רבה, סבלנות וסובלנות בעבודתם עם הילדים ובקידומם האישי והלימודי.


בתכנית להסבת אקדמאים לחינוך מיוחד במכללת גורדון, יכולים בעלי תארים לקבל את ההכשרה הדרושה להשתלבות במערכת החינוך המיוחד, כמורים לגילים 6 - 21 שנים. תכנת זו מקנה קשת רחבה של כלים בחינוך ובהוראה של ילדים עם צרכים מיוחדים שיכולים לסייע לבוגרים בהשתלבותם במערכת ההוראה ובהובלת קידומה וצמיחתה.


תכנית הלימודים


תכנית הסבת האקדמאים באה להכשיר מחנכים ומורים לעבודה עם ילדים עם צרכים מיוחדים משלל אוכלוסיות. הסטודנטים דנים בתהליכי עבודה עם ילדים ונערים שמתמודדים עם לקויות למידה, שיתוק מוחין, מוגבלות שכלית, הפרעות התנהגות שונות ולקויות שמיעה. כמו כן, הם דנים בתהליכי הוראה שמותאמים לעבודה בכיתה לצד תהליכים שמיועדים לעבודה פרטנית עם תלמידים או לעבודה בקבוצות קטנות, במטרה להעניק סיוע ממוקדם לתלמידים עם לקויות למידה כגון דיסגרפיה, דיסלקציה ודיסקלקוליה.


מתכונת הלימוד


תכניות הסבת האקדמאים להוראה נבנות בהתאם לרקע הקודם של המשתתפים ולפי צורכיהם בשילוב עבודה, לרוב היקפה של התכנית הוא כשנתיים. ישנה גם אפשרות ללמוד במסלול דו שנתי, אשר במסגרתו מתחילים את תקופת הסטאז' כבר בשנה השנייה, במקום בתום ההכשרה.


הסטודנטים במסלול זה משתתפים בקורסים עיוניים בתחום החינוך והחינוך המיוחד וגם לוקחים חלק בהתנסות מעשית בהוראה. ההתנסות מאפשרת להם להכיר מקרוב תהליכים בבתי ספר ולתרגל מיומנויות עבודה עם ילדים וצוותי הוראה.


נושאי הלימוד

 

 • קולנוע ככלי טיפולי וחינוכי
 • מבחנים פסיכולוגיים
 • צרכים של אוכלוסיות שונות
 • יחסי הורים ומחנכים
 • הוראת חשבון בחינוך מיוחד
 • ליווי שפה אצל ילדים
 • מוגבלות שכלית התפתחותית
 • התפתחות שפה ודיבור
 • ליקויים במערכת הסנסו מוטורית
 • שימוש בתיאטרון בובות    
 • אסטרטגיות למידה לילדים עם ADHD   
 • ועוד


סגל הוראה


בראש התכנית עומדת חוקרת חינוך בעלת תואר דוקטור. מחקריה מתמקדים בתהליכי שחיקה של מנהלים ובתחום המשמעת במערכת החינוך. כמו כן, היא מרצה במוסדות אקדמיים שונים בתחום ההתמודדות עם בעיות התנהגות אצל תלמידים.


על מוסד הלימוד


במכללת גורדון פועלות שלל תכניות להסבת אקדמאים להוראה, נוסף על מסלולי הרחבת הסמכה למורים שמאפשרים להם ללמד תחום דעת נוסף בבית הספר. בין התכניות אפשר לכלול הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך, הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הסבת אקדמאים להוראת לשון, הסבת אקדמאים להוראת תקשורת, הסבת אקדמאי להוראת המדעים והסבת אקדמאים להוראת ספרות.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית להסבת אקדמאים להוראה נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון ממוסד מוכר, בממוצע ציונים 80 לפחות. בוגרי לימודים רב תחומיים נדרשים להציג ממוצע של 85 ומעלה וזכאות לתואר ראשון. לעיתים מתקיימים גם ראיונות קבלה אישיים או בפני וועדה.


תעודה


תעודת הוראה לחינוך המיוחד מוענקת על ידי מכללת גורדון לחינוך לבוגרים אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות המסלול. כדי לקבל את רישיון ההוראה, יש צורך להשלים את שנת הסטאז' בהוראה ולעמוד בדרישות נוספות של משרד החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת גורדון | מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

עוד מסלולי לימוד - מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp