לימודי הוראת מחשבת ישראל במכללת גורדון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על גורדון - הוראת תרבות ישראל.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת תרבות ישראל ומורשתו במכללה האקדמית גורדון


להוריש את מסורת העם היהודי


תרבות היא מכלול המורכב מאמונות, ידע, עקרונות מוסריים, חוקים, אמנויות ומנהגים שבני אדם רוכשים כחלק מחברה. כל אלה מהווים חלק בלתי נפרד מזהותו של אדם הרואה עצמו משתייך לעם מסוים וכן גם חלק עיקרי בקולקטיב לאומי של מדינה. בלעדיהם, לאומה לא יהיו מאפיינים ייחודיים שיבדילו אותה מיתר האומות וייצרו אחווה בין בני עמה. ליהדות מורשת עתיקת יומין הגדושה במנהגים ובערכים מסורתיים ודמוקרטיים כמו שמירת החוק, כבוד לזכויות האדם וחגי ישראל.


בבתי הספר ברחבי הארץ לומדים נושאים כמו היסטוריה יהודית, מקרא וחובות האזרח במדינת ישראל. אך עד לפני שנים מעטות, לא היה מקצוע שיידע לשלב בין נושאים אלה לשיעור אחד, שמטרתו לחנך את דור העתיד לאזרחים שאוהבים את ארצם, סובלניים כלפי הזולת ופועלים בהתאם למסורת היהודית – ישראלית. הצורך במקצוע שידון בזהות התרבותית של התלמידים הוביל לשילוב תרבות ישראל ומורשתו כמקצוע חובה לכל תלמידי החינוך הממלכתי ברחבי הארץ.


המכללה האקדמית גורדון לחינוך מציעה לימודי חינוך לתואר ראשון (B.Ed) בהוראת תרבות ישראל. היא מאפשרת לכל המעוניינים להשתלב במערכת החינוך במקצוע שמטרתו להעניק לתלמידים בבתי הספר התמצאות בתרבות הישראלית ובמורשת היהודית.

 


תכנית הלימודים


במהלך לימודי הוראת מחשבת ישראל במכללה, הסטודנטים לומדים את כל ההיבטים שבמקצוע החינוך באופן כללי ובהוראת מורשת ישראל בפרט. הם גם מקבלים רקע עיוני בפסיכולוגיה, רב תרבותיות וסוציולוגיה. בהמשך, הם דנים בפרקטיקות פדגוגיות שונות ובאופן יישומן במערכת החינוך. לבסוף, הם מתמחים בהוראת תרבות ישראל ומתעמקים בנושאים כמו הוראת תורה שבעל פה, ניתוח ביקורתי של טקסטים, פילוסופיה יהודית ועוד.


מתכונת הלימוד


הלימודים אורכים ארבע שנים ונערכים במסלול דו חוגי. הם משלבים שיעורים עיוניים לצד שיעורים פרקטיים והתנסות בהוראה. בנוסף, מתקיים סטאז' בשנה הרביעית ללימודים.


נושאי הלימוד

 

 • מבוא לתורה שבעל פה
 • אגדות חז"ל
 • סוגיות מוסריות במקרא
 • מסכת אבות
 • ספרות המקרא במזרח הקדום
 • ספרי המקרא
 • פילוסופיה יהודית של ימי הביניים
 • תולדות עם ישראל
 • מיתוסים ואתוסים במורשת ישראל
 • מבוא למדינת ישראל    
 • פרשנות מודרנית ומסורתית לסיפורי אברהם    
 • ועוד


סגל הוראה


ראש החוג שימש כמרצה בכיר להיסטוריה צבאית ויישובית של עם ישראל במוסדות אקדמיים שונים וכן כתב ספרים בנושאים אלה שפורסמו בארץ ובעולם.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית גורדון לחינוך מציעה מסלולים למעוניינים להמשיך לתארים מתקדמים כמו תואר שני בחינוך (M.Ed) לבעלי תואר ראשון וכן תואר שני בהוראה (M.Teach) למחנכים אקדמיים במקצועות שונים.

 


תנאי קבלה


המועמדים נדרשים להיות בעלי תעודת בגרות וציון בפסיכומטרי. כדי להתקבל ללימודים עליהם להחזיק בציון התאמה של לפחות 525 ולעבור ראיון קבלה. מועמדים בני 30 ומעלה חסרי תעודת בגרות יכולים להתקבל לאחר השתתפות במכינה מטעם האקדמית גורדון, המחליפה את תעודת הבגרות.


תעודה


בתום הלימודים ולאחר השלמת החובות לתואר, כולל שנת ההתמחות, זכאים הסטודנטים לתואר בחינוך (B.Ed) ולתעודת הוראה. כמו כן, הם זכאים לרישיון הוראה מטעם משרד החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת גורדון | מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

עוד מסלולי לימוד - מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp