הסבת אקדמאים להוראת תרבות ישראל ומורשתו במכללת גורדון לחינוך

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על גורדון - הסבה להוראת תרבות ישראל.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראת תרבות ישראל במכללה האקדמית לחינוך על שם גורדון


המורשת היהודית אז והיום


דיונים אודות המורשת היהודית, הזהות היהודית והתרבות היהודית התחוללו במשך דורות רבים, כאשר כל דור מגדיר מחדש את מהות הזהות היהודית, עקרונותיה והכלים שמשפיעים עליה, על סמך שרשרת הדיון לפניהם ולפי אירועים ושינויים עכשוויים. סופרים, משוררים, הוגי דעות ועיתונאים כתבו לאורך השנים על השקפתם על היהדות ופרשנים הביטו על הטקסטים המקראיים ושאפו להסיק מתוכם על הערכים המעצבים והמכוננים של העם היהודי. גם במערכת החינוך מתחבטים בסוגיות אלה, כאשר שואפים לחשוף את הדור הצעיר לקנון היצירה וההגות היהודית ולעורר בהם סקרנות לגבי שורשיהם ורצון לדון ולעסוק בדילמות ובתהליכים שמתחוללים היום בארץ ובעולם.


במכללת גורדון לחינוך פועלת תכנית הסבת אקדמאים להוראת תרבות ישראל ומורשתו, מסלול זה מציע לאקדמאים משלל ענפי ידע לרכוש ידע וכלים מעולם החינוך וכן להיחשף לעושר האדיר של תרבות ישראל ולהוראתה בכיתות הלימוד. תכנית זו מכינה את בוגריה להשתלבות בבתי ספר כמורים ומעניקה להם כלים להתמודדות עם שינויים ותמורות שמתחוללים לא רק במערכת החינוך, אלא גם בחברה היהודית של היום.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית להסבת אקדמאים במסלול התמחות זה, המשתתפים מקבלים מגוון כלים להוראת תרבות ישראל ומורשתו בבתי ספר יסודיים (כיתות א' - ו') או לבתי ספר על יסודיים (כיתות ז' - י'). הם לומדים על תהליכי הוראה וכלים מתקדמים בחינוך דרכם ניתן לתת מענה לצורכים המשתנים של מערכת החינוך בעידן שמתאפיין בתמורות בזהות הקולקטיב הלאומי ובזהות הפרט. לאורך תכנית זו, המשתתפים מעמיקים בספרות המקראית, בתורה שבעל פה וכן במגוון של טקסטים ומקורות הגות מן הספרות הישראלית לדורותיה. הם מקבלים כלים לחקר טקסטים אלה, לניתוח ביקורתי שלהם ולהעברת הערכים והנושאים העולים מתוכם בכיתות הלימוד. כמו כן, הם דנים בדרכים בהן אפשר לחשוף בני נוער וילדים לסוגיות מתרבות ישראל במטרה לפתח דיון בכיתה אודות הזהות היהודית בעידן של היום.


מתכונת הלימוד


הסטודנטים במסלול הסבת האקדמאים להוראה, יכולים לבחור בין תכנית חד שנתית, שמיועדת לאקדמאים שמגיעים מתחום לימודי תרבות ישראל, לבין מסלול דו שנתי שמתאים לבוגרי לימודים ממגוון תחומים. כמו כן, ישנה תכנית דו שנתית שבה מתחילים את תקופת הסטאז' בחינוך כבר בשנה השנייה למסלול.


התכנית להסבת אקדמאים כוללת שיעורים עיוניים, קורסי בחירה וסדנאות הוראה. חלק בלתי נפרד מתכנית זו הוא התנסות בהוראה, שמתקיימת בבתי ספר יסודיים או על יסודיים, ובמהלכה יכולים לתרגל בפועל את דרכי ההוראה. ההתנסות מתקיימת ביום או ביומיים במהלך השבוע ובכל סמסטר מתקיים שבוע מרוכז שמוקדש כולו להוראה.


נושאי הלימוד

 

 • משנתו של הרב קוק
 • מועדי ישראל
 • זרמים בתנועה הציונית
 • מגלות לגאולה
 • רעיונות משיחיים אצל הרמב"ם
 • לידת האסלאם
 • תרבות המזרח הקדום והמקרא
 • תורה שבעל פה
 • פילוסופיה יהודית בימי הביניים
 • משנתו של הרצל
 • משפחות יהודיות בתקופת חז"ל
 • אתוסים ומיתוסים   
 • עולמם החינוכי והמוסרי של חז"ל   
 • ועוד


סגל הוראה


ראש החוג לתרבות ישראל של המכללה הוא חוקר בעל תואר דוקטור, מחקריו מתמקדים בין היתר בתולדות מדינת ישראל, בלוחמה זעירה ובתולדות כוח המגן. לאורך השנים פרסם ספרים ומאמרים בנושאים אלה.


על מוסד הלימוד


מכללת גורדון, אשר ממוקמת בעיר חיפה, מתמקדת בענפי החינוך וההוראה ופועלת זה למעלה מ - 60 שנה. המכללה מציעה תכניות נוספות להסבת אקדמאים להוראה, בהן הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד, הסבת אקדמאים להוראת לשון עברית, הסבת אקדמאים להוראת תקשורת, הסבת אקדמאים להוראת המדעים והסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך. עוד ניתן ללמוד במסלולים להרחבת הסמכה למורים, בקורסים מקצועיים ובהשתלמויות לאנשי הוראה וכן במסלולים לתואר שני בחינוך דרכם יכולים מורים לקדם את הקריירה.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית זו נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון שממוצע של לפחות 80, ממגוון של תחומי לימוד. לבוגרי לימודים רב תחומיים ללא דיסציפלינה, יש צורך להציג ממוצע ציונים של לפחות 85 וזכאות לתואר ראשון. מתאימים מוזמנים גם לראיון קבלה אישי.


תעודה


תעודת הוראת תרבות ישראל מוענקת לבוגרי תכנית זו אשר עומדים בכל חובותיהם בהצלחה, מטעם מכללת גורדון לחינוך. את רישיון ההוראה הבוגרים מקבלים לאחר השלמה של שנת סטאז' בהוראה ומעבר כל הדרישות שמציב משרד החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת גורדון | מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

עוד מסלולי לימוד - מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp