הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך במכללת גורדון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על גורדון - הסבה לחינוך לגיל הרך.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראה לגיל הרך במכללת גורדון לחינוך


לחנך בראשית הדרך


היום בו ילדים נכנסים לראשונה בשערי הגן הוא רגע משמעותי בחייהם, הם מגיעים לסביבה לא מוכרת ללא נוכחות הוריהם ובה הם גם מכירים ילדים נוספים בני גילם. מי שמתווכים את החוויה הזו משמשים להם מדריכים לאורך שנות הלימוד הראשונות הם הגננים והגננות. התפקיד מצריך רגישות, אחריות רבה ויצירתיות כדי לספק לילדים הרכים את החינוך המותאם להם באופן מיטבי.


במכללת גורדון מתקיימת תכנית הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך. מסלול זה להסבת אקדמאים מציע למשתתפיו לקבל את ההכשרה הדרושה לעבור לעולם החינוך וללמד במסגרות לילדים מגיל לידה עד שש שנים. בוגרי תכנית זו יכולים להשתלב בגנים ממלכתיים ופרטיים וכן במסגרות כגון פעוטונים ומעונות יום.


תכנית הלימודים


התכנית שואפת להעניק כלים מעולם החינוך ובפרט החינוך לגיל הרך, כדי להכשיר את המשתתפים להשתלבות בגני ילדים. במהלך התכנית שמים דגש על טיפוח ערכים חברתיים ומוסריים בעבודתם של מחנכים בגנים. האקדמאים לומדים על שלבי התפתחותם של ילדים בגיל הרך ולומדים כיצד לעודד את ההתפתחות במישורים חברתיים, לימודיים, קוגניטיביים ורגשיים.


מתכונת הלימוד


היקף התכנית להסבת אקדמאים להוראה נע בין שנה לשנתיים והוא נקבע בהתאם לרקע הקודם של האקדמאים. ניתן ללמוד גם במסלול דו שנתי, שבו משלבים את תקופת הסטאז' כבר במהלך ההכשרה.


הסטודנטים במסלול משתתפים בקורסים עיוניים, שחלקם נלמדים באופן מקוון וכן בסיורים לימודיים ובסדנאות. נוסף על כך, הם לוקחים חלק בהתנסות מעשית בהוראה החל מהשנה הראשונה בה הם מתרגלים את עקרונות ההוראה דרך עבודה עם ילדים בגנים. לאחר תום התכנית יש צורך להשלים שנה נוספת של סטאז' מעשי בגני ילדים.


נושאי הלימוד

 

 • יחסי מחנכים והורים
 • ילדים בסיכון
 • ניהול אירועי סכסוך בגן
 • ספרות ילדים
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • אמנות ההקשבה
 • מנהיגות וניהול אצל גננות
 • אוריינות בגיל הרך
 • בעיות משמעות והתנהגות
 • תיעוד והערכה בגן   
 • תקשוב צרכי למידה לגיל הרך    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללת גורדון אפשר לבחור מבין תכניות שונות להסבת אקדמאים להוראה. אלה כוללות מסלול הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד ותכניות הסבת אקדמאים לחינוך היסודי ולחינוך העל יסודי, בשלל התמחויות. בין היתר ניתן ללמוד במסלול הסבת אקדמאי להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים להוראת תקשורת והסבת אקדמאים להוראת מדעים. ישנו גם מסלול להרחבת הסמכה בהוראה, לאנשי חינוך שמעוניינים בתעודת הוראה בתחום נוסף.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודי צריכים להיות בעלי תואר ראשון מתחומי לימוד שונים, בממוצע ציונים 80 ומעלה. בוגרי לימודים רב תחומיים צריכים להציג זכאות לתואר ראשון וממוצע של 85 ומעלה. כל המועמדים עוברים גם ראיון קבלה לבחינת ההתאמה שלהם לתכנית.


תעודה


לבוגרי ההכשרה ניתנת תעודת הוראה לחינוך לגיל הרך (גילים 0 - 6 שנים) על ידי מכללת גורדון. כדי לקבל את הרישיון להוראה, יש להשלים את תקופת הסטאז' ולעמוד בחובות נוספים שמציב משרד החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת גורדון | מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

עוד מסלולי לימוד - מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp