לימודי חינוך לקויי שמיעה במכללת גורדון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על גורדון - חינוך לקויי שמיעה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת לקויי שמיעה במכללת גורדון לחינוך


מעבר למילים


שמיעה היא בין החושים החשובים של האדם וכך פגיעות בשמיעה משפיעות בצורה ניכרת על היכולת לתקשר ולבנות שפה. בישראל היום ישנם אלפי תלמידים כבדי שמיעה או חרשים, שזקוקים להתאמת הלימודים מהגיל הרך ועד לתיכון. מלבד האתגרים שעומדים בפני תלמידים לקויי שמיעה בכיתה, הם גם מתמודדים לא אחת עם קשיים בפן החברתי. טיפול תומך ומתאים מצד צוות בית הספר יכול לסייע לתלמידים אלה לשפר את כישורי השפה ובמקביל להעלות את הביטחון העצמי.


מכללת גורדון מציעה מסלול לימודי הוראת לקויי שמיעה, שמתקיים כתכנית במסגרת לימודי חינוך מיוחד במכללה. תכנית זו מעמיקה במאפיינים של אוכלוסיית לקויי השמיעה והיא מקנה כלים טיפוליים ופדגוגיים למורים לעבודה עם צעירים חרשים וכבדי שמיעה. הבוגרים יכולים להשתלב במסגרות חינוך מיוחד מגיל 6 ועד 21, במסגרות החינוך הרגיל בהן פועלות כיתות לקויי שמיעה וכן כמדריכים פרטניים לתלמידים עם לקות שמיעה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית זו ללימודי חינוך מתחילים ומכירים את המאפיינים של לקויות שמיעה ואת הגורמים להתהוותן. בהמשך, הם בוחנים גישות חינוכיות וטיפוליות שמתאימות לעבודה עם ילדים ובני נוער עם לקות שמיעה במוסדות חינוך וכן מקבלים הכשרה בשפת הסימנים. כמו כן, הם דנים בסוגיות רגשיות, חברתיות וקהילתיות עמן מתמודדים צעירים עם לקות שמיעה וסוקרים דרכים בהן ניתן לקדם אותם מבחינה לימודית ואישית.


מתכונת הלימוד


הלימודים נמשכים כארבע שנים. הסטודנטים במסלול זה משלבים בין קורסי חובה ובחירה עיוניים לבין סדנאות מעשיות מגוונות בהן הם מתרגלים כלים טיפוליים וחינוכיים לעבודה עם ילדים עם לקויות שמיעה. במהלך הלימודים הם גם לוקחים חלק בהתנסות מעשית בבתי ספר או בכיתות ללקויי שמיעה ובשנה הרביעית מבצעים סטאז' במערכת החינוך.


נושאי הלימוד

 

 • צוות חינוכי ללקויי שמיעה
 • שיקום שמיעה בילדים
 • אודיולוגיה והערכת שמיעה
 • תפישת דיבור והפקתו
 • הורים שומעים ולקויי שמיעה
 • טיפול בהבעה וביצירה
 • בלשנות שפת הסימנים
 • התפתחות רגשית בקהילת החרשים
 • חברות בסיכון לחרשות    
 • פיזיולוגיה ואנטומיית מערכת השמיעה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת גורדון מאפשרת לסטודנטים לחינוך מיוחד לבחור בין המסלול החד חוגי בהתמחות לקויי שמיעה לבין תכנית דו חוגית בה משלבים את הלימודים עם התמחות באחד המקצועות בבתי הספר. אלה כוללות הוראת מקרא, הוראת ספרות, הוראת תרבות ישראל, הוראת מתמטיקה והוראת מדעים לבתי ספר יסודיים. כמו כן, ניתן ללמוד במכללה בתכניות לימודי חינוך לגיל הרך, לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך ולימודי הוראת אנגלית. המכללה ממוקמת בחיפה.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לחינוך יש צורך בציון התאמה (ממוצע פסיכומטרי ובגרויות) של לפחות 525. יש צורך בבגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד בציון 70 או ברמת 4 יחידות בציון 90 ומעלה. למסלול לקויות שמיעה מתקבלים סטודנטים מצטיינים בעלי הישגים גבוהים במיוחד, שבכפוף למעבר של ראיון אישי לבדיקת התאמתם.


תעודה


לסטודנטים המסיימים בהצלחה את הלימודים ניתן תואר ראשון בחינוך B.Ed., תעודת הוראה לחינוך המיוחד ומסמך שמעיד על ההכשרה לאוכלוסיות לקויות שמיעה, שמוענקים מטעם מכללת גורדון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת גורדון | מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

עוד מסלולי לימוד - מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp