מכינה למדעים מדויקים, למדעי הטבע וההנדסה במכללת ספיר

מכינה למדעים מדויקים, למדעי הטבע וההנדסה במכללת ספיר

מכינה ייעודית למדעים מדויקים ולמדעי הטבע וההנדסה במכללה האקדמית ספיר

 

המסלול אינו פעיל, למסלולים נוספים של המכללה האקדמית ספיר לחצו כאן


עוד צעד לקראת לימודי מדעים


מקצועות המדעים הם בין התחומים המבוקשים באקדמיה וגם בתעשייה. לימודים בענפים כגון הנדסה, מדעים מדויקים ומדעי הטבע מכשירים את הבוגרים להשתלב בשלל תפקידי פיתוח ותכנון בארגונים תעשייתיים, במפעלים ובמסגרות נוספות, בשאיפה לקדם את התעשייה הישראלית ולהצעיד אותה קדימה. מי שאינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודים אלה יכולים לקחת חלק במכינות ייעודיות מתאימות וכך להשלים את הפערים.


במרכז הקדם אקדמי של המכללה האקדמית ספיר אפשר ללמוד במכינה ייעודית למדעים מדויקים, למדעי הטבע ולמדעי ההנדסה. המכינה למדעים מדוייקים מתאימה למי שמעוניינים לשפר את סיכויי הקבלה ללימודים בתכניות עצמאיות במכללות אקדמיות בישראל. היא מקנה לתלמידיה ידע חשוב במדעים וגם כלים אקדמיים חשובים להמשך הדרך באקדמיה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במכינה זו מקבלים כלים מתחומי המדעים המדויקים ומשלימים את הפערים הנדרשים בבגרויות בתחומים הריאליים, שנחוצים לקבלה ללימודים במסלולים מגוונים במדעים ובמדעי ההנדסה. נוסף על כך, הם לומדים על גישות לכתיבה אקדמית ורוכשים כלים מחקריים מעולם המדעים שיכולים לסייע להם בהמשך הדרך בלימודיהם.

 


במסגרת המכינה נלמדים הקורסים הבאים:

 

  • שיטות מחקר
  • כתיבה אקדמית
  • אנגלית ברמת 5 יחידות לימוד
  • מתמטיקה ברמת 5 יחידות לבגרות
  • פיזיקה ברמת 5 יחידות לימוד או כימיה ברמה של 5 יחידות    


מתכונת הלימוד


המכינה הייעודית נפרשת על פני כתשעה חודשים. היא משלבת בתוכה מספר קורסים וגם תרגולים נוספים לסטודנטים שזקוקים לכך. סטודנטים שזכאים לכך יכולים ועומדים בתנאים כלכליים יכולים לקבל מלגות קיום שניתנות על ידי משרד החינוך והקרן לסיוע לחיילים משוחררים.


על מוסד הלימוד


במרכז הקדם אקדמי של מכללת ספיר מתקיימות תכניות מכינה נוספות שבאות לסייע למועמדים להשלים את ההשכלה התיכונית שלהם וכך להתקבל ללימודים האקדמיים. בין תכניות המכינה אפשר למנות מכינה לבגרות, מכינה לבגרות בערב, מכינה ייעודית למדעי החברה והרוח, מכינה למדעים מדוייקים וכן מכינת 30+. במכללת ספיר מתקיימות שלל תכניות לימודים לתואר ראשון, בתחומים כניהול, לוגיסטיקה, משפטים, אמנויות המסך, כלכלה ותקשורת.

 

תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה למכינה, יכולים להתקבל מועמדים בין הגילים 19 - 26 שנים. עליהם להיות בעלי זכאות לבגרות שחסרים עד 14 יחידות. נוסף על כך, הם נדרשים להציג ציון של לפחות 75 בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד או לחלופין לעמוד בבחינת מיון במתמטיקה בציון של 75 ומעלה, וכן להיות בכלי ציון של 500 ומעלה במבחן מימ"ד או בפסיכומטרי.


תעודה


לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל החובות במכינה מוענקת עם סיומה תעודת מכינה, דיפלומה זו שניתנת על ידי מכללת ספיר מהווה תחליף של תעודת הבגרות לצרכי קבלה ללימודים האקדמיים במסלולים שונים ללימודי מדעים מדויקים, לימודי הנדסה ולימודי מדעי הטבע. המכינה מאפשרת לבוגרים להמשיך בלימודים בתכניות עצמאיות של מכללות אקדמיות בישראל שמאוגדות על ידי ור"מ (ועד ראשי המכללות).

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp