לימודי הוראת תורה שבעל פה במכללת אפרתה לדתיות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אפרתה - הוראת תושב"ע לדתיות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת תושב"ע לנשים דתיות במכללה האקדמית לחינוך אפרתה

 

לכוון לדעת גדולים

 

התורה שבעל פה היא אחת מאבני הדרך של ההלכה היהודית ושל המסורת והתרבות של העם היהודי. המשנה והתלמוד הם חוליה המקשרת בין התורה שבכתב, מימי אברהם אבינו לבין ספרות הגאונים בימי הביניים ועד ימינו אנו. הלומדים היום את התורה שבעל פה מצטרפים למסורת ארוכה של מסירה מדור לדור של משלים, של הלכות ושל שורשי האמונה היהודית.

 

לימודי התורה שבעל פה נותנים לסטודנטיות את הכלים לחבר את הדורות הבאים אל כתבי הקודש היהודיים ואת הדרכים להשריש את הערכים העולים מן הכתובים ללבם ולשגרת יומם. כמו כן, הן לומדות לקשר בין פועלם של חז"ל לבין החיים המודרניים, כך שהתלמידים יכולים להזדהות איתם וללמוד מהם עקרונות של מוסר כמו יחס לזרים וחשיבותה של ארץ ישראל.

 

 

תכנית לימודים

 

לימודי הוראת תושב"ע במכללת אפרתה לדתיות מקנים לסטודנטיות את הכלים לחבר בין התורה שבכתב לבין התורה שבעל פה ובין הנאמר במשנה ובגמרא לבין החיים המודרניים. הסטודנטיות לומדות על החלוקה הפנימית הקיימת בתורה שבעל פה ובין ההלכה שבמקורות לבין האגדה. הן מתעמקות במדרש ובדרכי הסקת המסקנות ויישומן הלכה למעשה.

 

תכנית הלימודים מתרכזת בהיסטוריה של תקופת חז"ל ובאישים המרכזיים שפעלו בה. כמו כן, הסטודנטיות לומדות על עולמם הרעיוני של החכמים ועל האמצעים הספרותיים והרטוריים שבהם השתמשו. הן לומדות לנתח באופן ביקורתי את המקורות ואת ההשלכות שלהם על המציאות היומיומית אז ועכשיו.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי הוראת תורה שבעל פה נמשכים כארבע שנים. מתכונת הלימוד מחולקת לארבע חטיבות: קורסי יסוד בהוראה ובחינוך, קורסים דידקטיים, קורסי יסוד בתורה שבעל פה והכשרה מעשית בהוראת תורה שבעל פה.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • בין מקרא לחז"ל
 • לשון חז"ל
 • פסיכולוגיה חינוכית
 • הכרת הילד
 • סוגיות כיבוד אב ואם
 • כשרות בהלכה
 • סוציולוגיה של החינוך
 • הערכה ומדידה
 • חייהם ותורתם של התנאים
 • מחשבים בחינוך    
 • פסיכולוגיה של גיל הנעורים    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת אפרתה היא מוסד להשכלה גבוהה המתמחה בחינוך ומכשיר מורות ומחנכות ברוח ערכי הציונות הדתית. תכניות הלימוד נבנו בדגש על שמירת המצוות ותרומה למדינה ולקהילה, התכניות מותאמות לסטודנטיות שלמדו במסגרות החינוך הממלכתי-דתי. המכללה מפתחת את יכולות ההוראה של הסטודנטיות ואת הרגישות לצורכי הילדים ולחינוכם. בין מסלולי הלימוד שבמכללה אפשר ללמוד לימודי הוראת היסטוריה, לימודי הוראת לשון עברית, לימודי הוראת ספרות ולימודי חינוך מיוחד.

 

תנאי קבלה

 

המועמדות ללימודי הוראת תורה שבעל פה צריכות להיות בוגרות שירות צבאי או שירות לאומי בין הגילים 19 ל - 30. הן נדרשות להיות בעלות ממוצע משוקלל של הפסיכומטרי ושל תעודת הבגרות בציון 525 לכל פחות. הקבלה ללימודים מותנית גם בריאיון אישי.

 

תעודה

 

הסטודנטיות שסיימו את כל מטלות התואר, לרבות ההכשרה המעשית, מקבלות תואר B.Ed ותעודת הוראת תושב"ע מטעם מכללת אפרתה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אפרתה - מכללה אקדמית לחינוך בירושלים

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפרתה

כלים שיעזרו לך לבחור