הסבת אקדמאים להוראה לנשים דתיות במכללת אפרתה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אפרתה - הסבה להוראה לדתיים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראה לדתיים במכללת אפרתה לחינוך


המורים של מחר


כמי שמכינים את הדור הצעיר לקראת העתיד, מורים ומורות מהווים חוליית מפתח בחברה שלנו. במערכת החינוך ישנה דרישה מתמדת למורים איכותיים שיכולים להעביר ידע וערכים לתלמידים הצעירים וכך נוצר ביקוש גם לאקדמאים שיכולים להביא מהניסיון שצברו אל הכיתה.


במכללת אפרתה לחינוך אפשר ללמוד בתכניות הסבת אקדמאים להוראה לדתיים. מסלולים אלה להסבת אקדמאים מותאמים במיוחד לנשים ומתקיימים ברוח הציונות הדתית. באמצעותם יכולות אקדמאיות משלל תחומים לקבל את ההכשרה הדרושה להן כדי להשתלב בתור מורות בבתי ספר.

 


תכנית הלימודים ומסלולים


הסטודנטיות בתכנית הסבת האקדמאים להוראה מתוודעות לכלים מגוונים מעולם החינוך וההוראה. הן מכירות שיטות הוראה שונות ולומדות לפתח זהות מקצועית כמורות ונשות חינוך. כמו כן, הם מקבלות כלים לתרגום הידע והניסיון הקודם שלהן כאקדמאיות למיומנויות שיכולות לסייע להעשיר את השיעורים שהן מעבירות בכיתות ולהפוך אותם למעניינים ומשמעותיים יותר.


הן יכולות לבחור מבין מספר מסלולי לימוד להסבה. בחלקם ניתן לבחור בחוג ובו להתמחות בהוראת מקצוע מסוים. אלה הם המסלולים שמוצעים במכללה:

 

 

  • חינוך מיוחד - במסלול זה מוכשרים הסטודנטים להוראה בבתי ספר לחינוך מיוחד, ולכיתות משולבות בבתי ספר רגילים.

 

  • חינוך לגיל הרך - במסלול זה מכשירים גננות להוראה בגני ילדים, התכנית מקיפה היבטים בטיפוח אוריינות, יצירתיות והיבטים התפתחותיים לצד היכרות עם לימוד סיפורי התורה לפעוטות וילדים.

 

  • הוראה בעל יסודי - תכנית הסבת האקדמאים לחינוך העל יסודי מכשירה את הסטודנטיות להוראה בכיתות ז - י במגוון של התמחויות, כגון הוראת לשון, הוראת תנ"ך, הוראת ספרות, הוראת אזרחות, הוראת מתמטיקה וחינוך קהילתי חברתי (בלתי פורמלי).


מתכונת הלימוד


היקפן של תכניות ההכשרה לאקדמאים נקבע באופן אישי לכל אחת מן הסטודנטיות בהתאם להישגים בתארים האקדמיים הקודמים. ברוב המקרים המסלול נפרש על פני פרק זמן שבין שנה אחת לשנתיים.


התכנית נבנתה כך שתאפשר שילוב נוח של לימודים עם קריירה, מפגשים נערכים ביום אחד מרוכז בשבוע, מהבוקר ועד הערב. בשנה הראשונה, חלק מן הקורסים נערכים באופן מקוון והם נלמדים מהבית דרך אתר המכללה. השנה השנייה כוללת גם התנסות מעשית בהוראה שבמסגרתה הסטודנטיות משתלבות בבתי ספר ומתרגלות את כישורי ההוראה שלהן בליווי של הסגל.


תנאי קבלה


מועמדות שמעוניינות להתקבל לתכנית ההסבה נדרשות להיות בעלות תואר ראשון לפחות, בממוצע ציונים של 75 ומעלה. עבור אקדמאיות שברצונן ללמד תחום ששונה מן המקצוע אותו למדו, יש צורך במעבר של קורסי השלמות, לפי החלטות מוסד הלימוד. לעיתים מתקיימים גם ראיונות אישיים.


על מוסד הלימוד


מכללת אפרתה ממוקמת בעיר ירושלים והיא נוסדה בשנת 1924, היא מציעה תכניות לימודים מגוונות לנשים מהמגזר הדתי. נוסף על מסלולי הכשרה האקדמאים להוראה מתקיימות תכניות הרחבת הסמכה למורים ומסלולים להשלמה ל - B.Ed.. אפשר ללמוד גם במסלולים לפיתוח מקצועי ולימודי תעודה למורים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אפרתה - מכללה אקדמית לחינוך בירושלים

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפרתה

כלים שיעזרו לך לבחור