לימודי חינוך על יסודי לדתיות במכללת אפרתה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אפרתה - חינוך על יסודי דתי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך לבית הספר העל יסודי לנשים דתיות במכללת אפרתה לחינוך


רוח חיובית בחינוך


גיל ההתבגרות הוא שלב חשוב ומכונן בחיים, אנשים צעירים עושים במהלכו את המעבר בין ילדות לבגרות ומגבשים לעצמם תפישת עולם. מלבד הידע שאותו הם רוכשים בבית הספר, שיכין אותם להמשך הדרך באקדמיה ובשוק העבודה, הם גם בונים עצמם כאזרחים לעתיד וכאנשים חושבים. את התיווך הזה הם עושים בעזרתם של אנשי ההוראה, המורים והמחנכים, שיחד איתם עוברים מסע משמעותי במיוחד.


מי שרואות בחינוך הדור הצעיר שליחות ומעוניינות להשתלב במסגרות לחינוך מתבגרים ברוח הציונות הדתית יכולות ללמוד במסלול ללימודי חינוך על יסודי במכללת אפרתה. זהו מסלול ללימודי חינוך שמתאים במיוחד לנשים מהמגזר הדתי. התכנית מקנה כלים מקצועיים לבניית הזהות כמורות וכמחנכות ומאפשרת לבוגרות להשתלב במערכת ההוראה ולקדם תהליכי שינוי ושיפור.

 


תכנית הלימודים


בלימודים במסלול לחינוך על יסודי מעניקים לסטודנטיות הכשרה ללימוד בכיתות בחטיבות ביניים ובתיכונים בהתאם לתכנית הלימודים של החינוך בממלכתי דתי. הן מקבלים כלים חינוכיים ופדגוגיים בעזרתן הן יכולות להתמודד עם אתגרים עכשוויים בחינוך של בני נוער. כמו כן, הן שמות דגש על פיתוח של יכולות בין אישיות שדרכן ניתן לתת מענה לצורכים השונים של התלמידים המתבגרים בבתי הספר בדגש על צעירים בחברה הדתית של היום.


מתכונת הלימוד


הסטודנטיות בתכנית זו, שאורכה ארבע שנים, צריכות לבחור שני תחומי דעת לקבלת תעודות הוראה. הן יכולות לבחור בלימודי הוראת מתמטיקה, לימודי הוראת תושב"ע, לימודי הוראת תנ"ך, לימודי הוראת לשון עברית, לימודי הוראת היסטוריה, לימודי הוראת אזרחות או מסלול לחינוך קהילתי.


במהלך לימודיהן הסטודנטיות לוקחות חלק בהכשרה מעשית בהוראה שמותאמת לתחומי ההתמחות שלהן. כמו כן, נערכים ימי עיון, סיורים לימודיים ופעילויות חינוכיות מעשיות בבתי ספר. בשנת הלימודים הרביעית הן משתתפות בסטאז' בהוראה שמתקיים בחטיבות ביניים של החינוך הממלכתי דתי.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים בתכנית זו:

 

  • מחשבים בחינוך
  • לשון עברית
  • ספרות לבני נוער
  • קשיי למידה
  • אסטרטגיות למידה
  • הערכה ומדידה
  • שיטות בהוראת המקרא
  • בני נוער בסיכון    
  • פסיכולוגיה של גיל הנעורים    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה, הממוקמת בירושלים, מציעה שלל תכניות ללימודי חינוך לדתיים, שפתוחות לנשים מזרם הציונות הדתית. ניתן ללמוד במסלול חינוך יסודי, במסלול חינוך לגיל הרך ובמסלול חינוך מיוחד לדתיים. נוסף על כך, מתקיימות במכללה תכניות לתואר שני בחינוך, מסלולי הסבת אקדמאים דתיים להוראה ותכניות ללימודי תעודה למורים שמעוניינים לקדם את הקריירה בעולם ההוראה.


תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודים במסלול העל יסודי, על המועמדות להציג תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים של לפחות 90, המכללה אינה מחייבת בציון פסיכומטרי. מועמדות שמעוניינות להתקבל למסלול ללימודי הוראת מתמטיקה נדרשות גם להיות בעלות בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד בציון של לפחות 80.

 


תעודה


בוגרות הלימודים זכאיות לתואר ראשון בחינוך B.Ed. ושתי תעודות הוראה לבית הספר העל יסודי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אפרתה - מכללה אקדמית לחינוך בירושלים

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפרתה

כלים שיעזרו לך לבחור