לימודי חינוך לבית הספר היסודי במכללת אפרתה לדתיות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אפרתה - לימודי חינוך יסודי דתי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך לבתי ספר יסודיים לנשים דתיות במכללת אפרתה


מנהיגות בחינוך העתיד


לבית הספר יש חשיבות רבה בחייהם של ילדים, לא רק מבחינה לימודית דרך הקניית ידע אלא גם כמוסד ערכי שמסייע להם לעצב השקפות עולם. בית הספר היסודי הוא בין התחנות הראשונות שעוברים ילדים וילדות בדרך לחיים הבוגרים. מכאן שאחד התפקידים המשמעותיים של המורים במוסדות החינוך הוא הכנה שלהם לקראת האתגרים שצופן העולם.


במכללת אפרתה מציעים תכנית לימודי חינוך יסודי שמיועד לנשים בלבד ומכשיר אותן ללמד בבתי ספר יסודיים של החינוך הממלכתי דתי. מסלול זה ללימודים לציבור הדתי שם דגש על הכשרתן של מחנכות מעצימות ומעניק להן מיומנויות לפיתוח התלמידים שלהן מבחינה לימודית, חברתית, רגשית ורוחנית.


תכנית הלימודים


הסטודנטיות בתכנית זו רוכשות מגוון כלים להוראה של תלמידים בכיתות א' עד ו'. הן בוחנות היבטים פסיכולוגיים וחברתיים בעולמם של ילדים ורוכשות כלים לניהול כיתה ולפיתוח של חשיבה ולמידה משמעותית בקרב התלמידים שלהן. נוסף על כך הן סוקרות גישות להוראת ילדים עם הפרעות קשב או צרכים מיוחדים ולומדות כיצד לסייע להם באופן קבוצתי או פרטני בבית הספר. כל זאת לצד הקנייה של כלים פדגוגיים חשובים כמו קריאה, כתיבה וחשיבה מתמטית שבאים לסייע לתלמידים בהמשך דרכם.


מתכונת הלימוד


לימודי החינוך נמשכים ארבע שנים. לימודי ההוראה ליסודי הם אחד המסלולים שמוצעים לסטודנטיות. עליהן ללמוד הוראת תנ"ך כמקצוע ראשי וכן לבחור מקצוע נוסף לקבלת תעודת הוראה, מהמקצועות הוראת ספרות, הוראת לשון עברית, הוראת תושב"ע או הוראת אמנות.


לאורך שנות הלימוד הסטודנטיות לוקחות חלק בעבודה מעשית בבתי ספר יסודיים. בשנה האחרונה מתקיים סטאז' במערכת החינוך במסגרתו הן יכולות להכיר מקרוב את תחומי האחריות של המורות ולהתנסות בהעברה של שיעורים ובבנייה של מערכי לימוד.


נושאי הלימוד

 

 • פילוסופיה של החינוך
 • ניהול כיתה
 • סגנון והבעה בהוראה
 • חינוך חברתי
 • עקרונות קריאה רהוטה
 • הורים וקהילה
 • הוראה בכיתות הטרוגניות
 • הבנת הנקרא ותורת השיח
 • מדידה והערכה
 • פיתוח חשיבה ולמידה משמעותית
 • בניית תכניות לימוד    
 • השפה העברית ומורשת תרבותית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


אפרתה היא מכללה דתית לחינוך שנוסדה לפני למעלה מ - 90 שנה וממוקמת בירושלים. המכללה שמה דגש על ערכי החינוך הציוני והדתי והיא מכשירה נשות הוראה לשלל שכבות גיל. בין מסלולי הלימוד במוסד זה אפשר למנות לימודי חינוך לגיל הרך לדתיים, לימודי חינוך מיוחד ולימודי חינוך לבתי ספר על יסודיים. כמו כן מוצעות תכניות לתואר שני בחינוך ומסלולי פיתוח מקצועי והשתלמויות למורות ולמחנכות.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לחינוך, המועמדות צריכות להיות בין הגילים 19 - 30 ובוגרות שירות צבאי או לאומי, שברשותן בגרות מלאה. ציון ההתאמה המבוקש הוא 525 לפחות. ניתן להתקבל גם ללא צורך בפסיכומטרי, כאשר ממוצע בגרויות הוא 90 ומעלה. על המועמדות לעבור גם ראיון קבלה אישי.


תעודה


לסטודנטיות שמסיימות את הלימודים בהצלחה ניתן תואר ראשון B.Ed. בחינוך ושתי תעודות הוראה לבית הספר היסודי, האחת להוראת תנ"ך והשנייה לפי בחירתן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אפרתה - מכללה אקדמית לחינוך בירושלים

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפרתה

כלים שיעזרו לך לבחור