הסבת אקדמאים לחינוך מיוחד במכללת אפרתה לנשים דתיות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אפרתה - הסבה לחינוך מיוחד דתי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הכשרת אקדמאים לחינוך מיוחד לנשים דתיות במכללת אפרתה


להאמין בכוחו של כל ילד


עבור ילדים וילדות עם צרכים מיוחדים, בית הספר יכול להוות סביבה מאתגרת ומורכבת. המורים במסגרות החינוך המיוחד נושאים בידם אחריות רבה לקידום של אותם ילדים והם מסייעים להם בהתמודדות עם מגוון של אתגרים בחיי היום יום ובפן הלימודי. העיסוק בחינוך המיוחד והמשלב הוא מורכב במיוחד אך גם כולל בו תחושה גדולה של שליחות וכך אקדמאים רבים מחפשים להשתלב בו לאחר שלא חוו סיפוק בתחום העיסוק הקודם שלהם.


במכללת אפרתה לחינוך מציעים תכנית הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד. זוהי מכללה המיועדת לציבור הדתי, ובה מתקיימות תכניות לימודים לנשים דתיות בלבד. מסלול זה להכשרת אקדמאים להוראה מאפשר לאקדמאיות מוכשרות משלל תחומים לבצע את המעבר לתחום החינוך ולקבל את ההכשרה הדרושה להוראה במסגרת חינוך מיוחד ולכיתות משלבות בחינוך הרגיל.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטיות במסלול הכשרת האקדמאים מתוודעות לתיאוריות דידקטיות ופדגוגיות מתחום החינוך ושמות דגש על החינוך המיוחד. לאורך התכנית הם רוכשות כלים להוראתם של ילדים עם צרכים מיוחדים ולקויות למידה והן מתוודעות לשיטות התערבות כגון הוראה מתקנת שיכולות לסייע לאותם תלמידים לפי צורכיהם האישיים. כמו כן, הן סוקרות את שלבי ההתפתחות של ילדים ולומדים להתאים את אופן ההוראה לסוגים שונים של תלמידים בחינוך המיוחד והמשלב.


מתכונת הלימוד


משך תכנית הכשרת האקדמאים להוראה נע בין שנה לשנתיים. היקפם של השיעורים נקבע אישית לכל אחת מן הסטודנטיות, לפי הרקע הקודם וההישגים האקדמיים. התכנית מעוצבת כדי לאפשר שילוב נוח יחסית של לימודים ועבודה, שיעורים מתקיימים פעם בשבוע משעות הבוקר ועד הערב. חלק מהקורסים בשנה הראשונה מתקיימים בצורה מקוונת.


המסלול משלב שיעורים עיוניים, סדנאות מעשיות וקורסי מחקר סמינריוניים בתחום החינוך ובחינוך המיוחד. בשנה השנייה לתכנית מתקיימת התנסות מעשית בחינוך המיוחד, שנערכת בבתי ספר. התנסות זו מאפשרת לסטודנטיות לתרגל באופן פרקטי את כישורי ההוראה הנלמדים ולהכיר מקרוב את מוסדות ההוראה השונים.

 


נושאי הלימוד


מבין הנושאים שנלמדים במהלך התכנית נכללים גם:

 

  • הספקטרום האוטיסטי
  • ליקויי למידה
  • אינטגרציה סנסו מוטורית
  • פסיכופתולוגיה
  • דידקטיקה בחינוך המיוחד
  • חינוך ופדגוגיה
  • ליקויים בהתפתחות השפה
  • מוגבלות שכלית התפתחותית    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת אפרתה היא מכללה דתית לחינוך, הממוקמת בירושלים. במסגרת תכניות הכשרת האקדמאים להוראה במוסד זה, אפשר ללמוד גם במסלולי הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך, הסבת אקדמאי לחינוך יסודי והסבת אקדמאים לחינוך על יסודי. יש אפשרות לקבל הכשרה להוראת שלל מקצועות, בהם הוראת תנ"ך, הוראת תושב"ע, הוראת אמנות, הוראת ספרות, הוראת לשון, הוראת היסטוריה או הוראת אזרחות. נוסף על כך, במכללה מתקיימות תכניות הרחבת הסמכה למורים, מסלולים שונים ללימודי תעודה בחינוך וכן תכניות לתואר שני בחינוך.


תנאי קבלה


לתכנית הסבת האקדמאים יכולים להתקבל בעלי תואר ראשון BA בעלי ממוצע של לפחות 75, בשלל תחומים. כמו כן, גם בעלי תואר שני MA יכולים להתקבל למסלול. המכללה אינה מקבלת בוגרי לימודי הנדסאים לתכנית זו.


תעודה


משתתפות המסיימות בהצלחה את התכנית ועומדות בכל חובותיהן מקבלות תעודת הוראה לחינוך המיוחד לפי ההתמחות הנבחרת מטעם מכללת אפרתה לחינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אפרתה - מכללה אקדמית לחינוך בירושלים

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפרתה

כלים שיעזרו לך לבחור