תואר שני בחינוך במכללת אפרתה לציבור הדתי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אפרתה - תואר שני בחינוך.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בחינוך במכללה האקדמית לחינוך אפרתה לציבור הדתי

 

לאהוב להיות מחנכים


מהם הכלים שבונים מורה איכותי? מיהם המורים שתלמידיהם מביטים אליהם בהערצה ומחשיבים אותם "מורים לחיים"? ישנם מרכיבים רבים ב"מתכון" למורים איכותיים ובלתי נשכחים, חלקם נבנים בהדרגה תוך צבירת שנות ניסיון במערכת ואילו אחרים יכולים להילמד ולהירכש במסגרות אקדמיות, כגון תואר שני בחינוך.


במכללת אפרתה מתקיימות תכניות שונות לתואר שני בחינוך, אשר מציעות לאנשי הוראה לשדרג את סל הכלים שבידיהם ולרכוש מיומנויות חדשניות ומתקדמות בעולם החינוכי. מסלולי הלימוד במכללה הם תכניות לימודים לדתיים, כאשר התואר השני בחינוך לדתיים מתקיים בהלימה לערכי המסורת וההלכה היהודית ובא להעניק מענה לאתגרים ולדילמות של מחנכים במערכת החינוך הממלכתית דתית ובמערכת הכללית כאחד.


מסלולי הלימוד

 

 

  • תואר שני באגדה והוראתה: התואר השני באגדה ובהוראתה מתמקד בדרכים חדשניות וחווייתיות להוראת אגדת חז"ל בכיתות הלימוד. המסלול בא להכשיר את מורי העתיד להוראת האגדה ולהתמודדות עם דילמות ואתגרים במערכת שאינם מוצאים תמיד מענה בקרב מורים ואנשי חינוך. הסטודנטים מכירים את ההיבטים ההיסטוריים, הרעיוניים והתרבותיים של האגדה ולומדים על דרכים לפרשנות ולניתוח אותן ניתן ליישם במערכת החינוך. בבסיסה של התכנית עומדת התפישה שע מקצוע האגדה להילמד באופן עצמאי אך גם להילמד במסגרת מקצועות אחרים בבית הספר, כגון תלמוד, מקרא, לשון, היסטוריה, ספרות וגיאוגרפיה. כך מוענקים לסטודנטים כלים לשילוב עקרונות מספרות האגדה בשלל שיעורים ופעילויות בבית הספר, במטרה להעשיר את עולמם של התלמידים.

 

 

  • תואר שני בזיכרון, מורשת ישראל וחינוך: התכנית לתואר שני בהוראת זיכרון ומורשת ישראל בוחנת את תהליכי עיצוב הזיכרון היהודי והלאומי ואת האופן בו אנו מתייחסים לעבר ולחשיבות בדתית והערכית שלו. היא מתאימה במיוחד למורים להוראת מקצועות היהדות, להוראה היסטוריה או להוראת ספרות. הסטודנטים חוקרים תהליכים בזיכרון ובתחום ההיסטוריה, לומדים על מושגים מרכזיים במורשת ישראל ועל מהותם של אלמנטים כגון ימי זיכרון, טקסים וספרי זיכרון. הם גם בוחנים יצירות וטקסטים שעוסקים במהות הזיכרון, כגון י צירות ספרות, מוזיקה ואמנות פלסטית. באמצעות העקרונות הרבים שנידונים בתכנית זו, יכולים המורים להכיר מגוון של תהליכים ותחומים ששזורים בעיסוקם כאנשי הוראה ולהעמיק בהם כדי להעביר אותם באופן מלא ועשיר יותר בכיתות.


מתכונת הלימוד


היקפן של תכניות התואר השני במכללה הוא כשנתיים, שיעורים מתקיימים ביום שבועי אחד. התכניות נלמדות במסלול לא מחקרי (ללא תזה) בו כותבים עבודת גמר. תכניות הלימוד מתקיימות בהפרדה בין נשים לגברים, שלומדים בימים נפרדים.
במהלך התואר השני הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים פרונטליים, בסדנאות מעשיות שונות, בסמינריונים בתחומי החינוך ובתחום ההתמחות וכן בקורסים שנלמדים במתכונת מקוונת. סטודנטים שלהם נתוני קבלה גבוהים יכולים להיעזר במלגות לימוד שמציעה המכללה.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לתואר שני בחינוך במכללת אפרתה משתנים מעט בין המסלולים אך באופן כללי נדרש מן המועמדים להציג תואר ראשון בחינוך בממוצע ציונים של לפחות 80 ותעודה הוראה. כמו כן נדרש ניסיון מעשי בהוראה של לפחות שלוש שנים. כל המועמדים עוברים ראיון קבלה, בחלק מן המקרים הם נדרשים גם לעבור בהצלחה מטלה או מבחן בהם יש לקרוא ולהפגין שליטה בחומרים רלבנטיים.


במסלולים השונים - תושב"ע או מורשת וזיכרון - על המועמדים להגיע עם רקע אקדמי קודם בתחום הרלבנטי, מי שאינם מחזיקים בידע מתאים נדרשים לבצע לימודי השלמה, אותם ניתן לערוך גם במהלך התואר השני עצמו. גם מי שאינם בוגרי לימודי הוראה יכולים להתקבל במקרים חריגים מסוימים אולם הם נדרשים לבצע השלמות מתאימות לפי שיקולי מוסד הלימוד.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית לחינוך אפרתה הוקמה בשנת 1924 כאשר מטרתה להכשיר מורים ומורות ברוח ערכי הציונות הדתית, שמירת המצוות והתרומה למדינה ולקהילה. באמצעות תכניות הלימוד השונות שפועלות במכללה שואפים לטפח עקרונות של מיומנויות, מצוינות ועושר בהוראה והם פועלים להעניק לסטודנטים את כל הידע שנדרש כדי להעביר ידע וערכים אל התלמידים שלהם ברגישות, באהבה ובהתאם לצורכיהם. נוסף על תכניות התואר הראשון והתואר השני בחינוך שפועלות במכללה זו, ניתן ללמוד גם למסלולים להסבת אקדמאים להוראה לדתיים ובמסלולים רבים ומגוונים ללימודי תעודה ולפיתוח מקצועי לאנשי הוראה. המכללה ממוקמת בירושלים.


תעודה


לסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את כל הדרישות במהלך התכנית זכאים לקבל בסיומה תואר שני M.Ed. בחינוך שניתן מטעם המכללה האקדמית לחינוך אפרתה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אפרתה - מכללה אקדמית לחינוך בירושלים

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפרתה

כלים שיעזרו לך לבחור