לימודי הוראת היסטוריה במכללת אפרתה לדתיות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אפרתה - הוראת היסטוריה דתי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת היסטוריה לדתיות במכללת אפרתה

 

חינוך בראי ההיסטוריה

 

היסטוריה היא מילה הקטנה מדי בכדי לשקף את כל הרבדים שהיא מכילה בתוכה. היא יכולה לעסוק באירועים גדולים שחלו לפני מאות שנים והיא יכולה לעסוק בסיפורים פרטיים שקרו לפני 50 שנה, היא קשורה למאורעות מקומיים והיא קשורה למאורעות גלובאליים. ההיסטוריה היא חלק מכל אדם ואדם, היא מושרשת באבותיו, במולדתו ובחינוכו.

 

מכיוון שההיסטוריה בנויה מכל כך הרבה נדבכים, המורות והמחנכות הבוחרות להתמחות בתחום זה צריכות להיות בקיאות בנושאים רבים ומגוונים. הן צריכות לאהוב את התחום כדי לדעת להנחיל אותו לדור הבא בכבוד הראוי לו, ולהוריש את אהבתה לתחום לתלמידים שאותם היא מלמדת.

 

 

תכנית לימודים

 

לימודי הוראת היסטוריה במכללת אפרתה לנשים דתיות משלבים לימודים אקדמיים עם הכשרה מקצועית המיועדים לחינוך הממלכתי-דתי. הסטודנטיות לומדות להכיר את הרצף ההיסטורי של עם ישראל מתקופת המקרא ועד ימינו אנו. בד בבד הלימודים מקנים לסטודנטיות ידיעה רחבה ומעמיקה על ההיסטוריה העולמית הכללית.

 

הסטודנטיות מקבלות את הכלים הדידקטיים להוראת ההיסטוריה ולהנחלתה לתלמידים. כמו כן, הן לומדות שיעורים בחינוך שבהם הן נחשפות לגישות הוראה שונות, לדרכים לבניית מערכי שיעור והן לומדות כיצד לעמוד מול כיתה ולעבוד עם ילדים.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי הוראת היסטוריה נמשכים כארבע שנים והם מתחלקים לארבע חטיבות עיקריות – קורסי יסוד בחינוך ובהוראה, קורסים דידקטיים, קורסי יסוד בהיסטוריה והכשרה מעשית בהוראת היסטוריה.

 

נוסף על חטיבות אלה ישנם קורסי העשרה המחזקים את האמונה הדתית וקנים זוויות ראיה לאמונה בהיבטים של תהליכים היסטוריים, כמו ההיסטוריה של יהודי ליטא, הנחלת זיכרון ושואה וסיפורי חיים. כמו כן, ישנם ימי סיור העוסקים בנושאים היסטוריים שונים כמו ימי הביניים והצלבנים בישראל, ירושלים בעת החדשה והוראת היסטוריה בעזרת אמנות ומוסיקה.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • פסיכולוגיה חינוכית
 • הלכות שבת
 • גלות בבל ושיבת ציון
 • יהדות ספרד
 • דידקטיקה בהיסטוריה
 • חינוך חברתי
 • שנאת ישראל ואנטישמיות
 • אמנות בשואה
 • זמן וטבע באמנות ובספרות
 • בין מקרא לחז"ל    
 • תרבות המערב בעין יהודית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת אפרתה היא מוסד אקדמי לחינוך המכשירה מורות ומחנכות ברוח הציונות הדתית. מסלולי הלימוד מותאמים לסטודנטיות אשר באו מהרקע הממלכתי-דתי והם נבנו בדגש על תרומה לקהילה ולמדינה ועל שמירת המצוות. המכללה מטפחת את מיומנויות ההוראה של הסטודנטיות ואת המודעות הרגשית ההכרחית לחינוך ילדים. בין תכניות הלימוד של המכללה אפשר ללמוד לימודי חינוך מיוחד לדתיים, לימודי הוראת לשון עברית, לימודי הוראת ספרות ולימודי הוראת אזרחות.


תנאי קבלה

 

המעוניינות בלימודי הוראת היסטוריה צריכות להיות בין הגילים 19 ל - 30. המועמדות הן בוגרות שירות צבאי או שירות לאומי עם ממוצע ציונים משוקלל בין תעודת הבגרות לבין ציוני הפסיכומטרי של 525 לכל הפחות. הקבלה ללימודים מותנית בריאיון אישי.

 

תעודה

 

הסטודנטיות אשר עומדות בכל דרישות הלימודים ומסיימות את ההכשרה המעשית מקבלות תואר B.Ed ותעודת הוראת היסטוריה מטעם מכללת אפרתה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אפרתה - מכללה אקדמית לחינוך בירושלים

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפרתה

כלים שיעזרו לך לבחור