הסבת אקדמאים להוראה בחינוך העל יסודי במכללת אפרתה לדתיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אפרתה - הסבה לעל יסודי דתי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים לחינוך בבית הספר העל יסודי לדתיים במכללת אפרתה לחינוך


עולים רמה בחינוך


מערכת החינוך משקיעה משאבים רבים כדי לפתח את רמת ההוראה. בין היתר, משרד החינוך שואף להכשיר אקדמאים שמגיעים משלל ענפים במשק לעבור שינוי קריירה ולהשתלב כמורים במערכת וכך להעביר מהידע והניסיון הענף שלהם אל התלמידים שלהם. כך האקדמאים יכולים לעבור לתחום שיש בו תחושת סיפוק רב, אתגר ועניין.


מכללת אפרתה לחינוך מציעה לאקדמאים שרואים את דרכם במערכת החינוך ללמוד בתכנית הסבת אקדמאים להוראה לבית הספר העל יסודי. מסלול הסבת האקדמאים מתאים לבעלי תחושת שליחות שמעוניינים ללמד שלל מקצועות בכיתות ז' - י' בבית הספר העל יסודי. זוהי תכנית לימודים שמותאמת לאקדמאים מן המגזר הדתי ובוגריה יכולים להשתלב בשלל מסגרות בחינוך הממלכתי דתי ובחינוך הכללי.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול ההסבה להוראה בעל יסודי יכולים לבחור בין מספר חוגי התמחות: הוראת תנ"ך, הוראת לשון עברית, הוראת אזרחות, הוראת היסטוריה, הוראת ספרות, הוראת מתמטיקה, הוראת תושב"ע או חינוך חברתי קהילתי. במהלך הלימודים מתוודעים לגישות פדגוגיות ודידקטיות ולומדים על תהליכי העברת שיעורי מול כיתה. כמו כן, בונים כישורים בתחום ההתמחות ולומדים להתאים את הידע שברשותם לצורכים של התלמידים.


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית הסבת האקדמאים להוראה לדתיים נקבע אישית לכל אחד מן הסטודנטים לפי ההישגים האקדמיים בתארים הקיימים ובדרך כלל הוא נפרש על פני שנה עד שנתיים. תכנית זו מתוכננת כדי להתאים לשילוב של לימודים ועבודה והשיעורים מתקיימים ביום שבועי אחד מלא, משעות הבוקר ועד הערב. השנה הראשונה כוללת מגוון של קורסים עיוניים, שחלקם מתקיימים באופן מקוון. בשנת הלימודים השנייה לומדים בקורסים עיוניים ובמקביל משתתפים בעבודה מעשית בהוראה באופן שמאפשר לתרגל בפועל את תחום ההתמחות ואת הכישורים הפדגוגיים שנלמדים.


על מוסד הלימוד


אפרתה היא מכללה ללימודי חינוך לציבור הדתי אשר ממוקמת בירושלים. היא מציעה מגוון של תכניות לימודי חינוך ומסלולים לתואר שני בחינוך. כמו כן, במסגרת תכניות הסבת האקדמאים להוראה ניתן ללמוד גם בתכנית הסבת אקדמאים להוראה בחינוך המיוחד ובתכנית הסבת אקדמאים להוראה לגיל הרך. במכללה מפעילים גם תכניות הרחבת הסמכה למורים שמעוניינים להוסיף לעצמם תחום התמחות נוסף. נוסף על כך, המכללה מאפשרת לאנשי הוראה ללמוד בתכניות הכשרה מקצועית דרכן הם יכולים לפתח את הכלים החינוכיים בידיהם ולקדם את הקריירה.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל בעלי תואר ראשון או שני במגוון של תחומים. יש צורך בממוצע של לפחות 75 בתואר הראשון כדי להתקבל.


תעודה


סטודנטים שמשלימים את כל הדרישות בתכנית זו זכאים לקבל תעודת הוראה מטעם מכללת אפרתה לחינוך, לפי ההתמחות והמסלול הנלמד. לאחר קבלת תעודת ההוראה יש צורך להשלים שנה של סטאז' בהוראה ולעמוד בחובות נוספים שמציב משרד החינוך. לאחר השלמת דרישות אלה ניתן לקבל את רישיון ההוראה ולהתחיל ללמד בבתי ספר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אפרתה - מכללה אקדמית לחינוך בירושלים

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפרתה

כלים שיעזרו לך לבחור