הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך במכללת אפרתה לנשים דתיות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על אפרתה - הסבה לחינוך לגיל הרך דתי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך לנשים דתיות במכללת אפרתה לחינוך


להאמין בשליחות החינוכית


מהצעד הראשון והמילה הראשונה ועד למעבר לכיתה א', מערכת החינוך לגיל הרך מספקת מעטפת לילדים צעירים בראשית חייהם. הגננות הן המנחות את הילדים בתחילת הדרך שלהם במערכת החינוך וכך הן מעניקות להן ידע, כלים אישיים וערכים להמשך החיים.


במכללת אפרתה לחינוך אפשר ללמוד בתכנית הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך, במסגרת תכניות הסבת האקדמאים במוסד זה. מדובר בתכנית הסבת אקדמאים לדתיים שמותאמת במיוחד לנשים דתיות ומאפשרת להן לקבל את ההכשרה הדרושה כדי לעבור לתחום החינוך, באווירה דתית. המסלול גם שם דגש על צורכים של תלמידים בגיל הרך במערכת החינוך הדתית וחושפת לסוגיות מתוך עולמם.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטיות במסלול עוסקות בסוגיות חינוכיות ופדגוגיות שנוגעות למערכת ההוראה באופן כללי ובאופן ממוקד בתחום החינוך לגיל הרך. כך הן לומדות כיצד לסייע בקידום של ילדים ופעוטות בגנים ובוחנות שלל כלים יצירתיים, מתמטיים ולשוניים שחשובים לגילים אלה, לצד מיומנויות בהוראת יהדות לגיל הרך.


מתכונת הלימוד


היקפם של הסבת האקדמאים להוראה נקבע אישית לכל אחת מן המשתתפות לפי הישגים בלימודים אקדמיים קודמים ולפי תחום לימודיהן. לרוב התכנית נפרשת על פני שנה עד שנתיים. מסלול זה מותאם במיוחד כדי לאפשר שילוב נוח יחסית של לימודים ועבודה וכך השיעורים מרוכזים ביום שבועי אחד, משעות הבוקר ועד הערב.


נוסף על הלימודים העיוניים הסטודנטים משתתפות גם בהתנסות מעשית בגני ילדים של החינוך הדתי, התנסות זו מתקיימת לרוב ביום לימודים נוסף במשך השבוע. במהלך התכנית משולבים גם קורסים שנלמדים באופן מקוון דרך אתר המכללה.


נושאי הלימוד


התחומים שנלמדים במסגרת תכנית ההסבה כוללים גם:

 

  • מושגים מתמטיים בגן
  • ילדים וסיפורי התורה
  • אוריינות לגני ילדים
  • ספרות ילדים לגיל הרך
  • דידקטיקה בגיל הרך    
  • חוויה יצירתית בגיל הרך
  • ועוד
  • משחקים ככלי התפתחותי    
 


על מוסד הלימוד


מכללת אפרתה שנוסדה בשנת 1924 ממוקמת בירושלים ומציעה מסלולי לימודים שונים לנשים דתיות מן הזרם הציוני דתי. אלה כוללים לימודי חינוך ותכניות לתואר שני בחינוך שמותאמות לסטודנטיות דתיות ולצדם מסלולים נוספים להסבת אקדמאים, כגון הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד והסבת אקדמאים להוראה בחינוך על יסודי. כמו כן, ישנן תכניות להרחבת הסמכה למורים, שמתאימה לבעלות תואר B.Ed. שמעוניינות ללמד תחום נוסף במסגרת עבודתן בבתי הספר.


תנאי קבלה


למסלול זה יכולות להתקבל מועמדות בעלות תואר ראשון ומעלה, שמבקשות לקבל הסמכה לעסוק בהוראה. עליהם להציג ממוצע של לפחות 75 בתואר הראשון כדי להתקבל. לעיתים המכללה עורכת גם מבדקים וראיונות נוספים כדי לבחון את ההתאמה לתכנית.


תעודה


תעודת הוראה בהתמחות הגיל הרך מוענקת לסטודנטיות אשר עומדות בכל הדרישות במסלול. לאחר השלמת תקופת הסטאז' ועמידה בכל ההנחיות של משרד החינוך הן יכולות לקבל את הרישיון להוראה ולהתחיל ללמד בגנים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אפרתה - מכללה אקדמית לחינוך בירושלים

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפרתה

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp