קורס תקשורת מחשבים ברכב מולטיפלקס במכללת עתיד

מכללת עתיד - לימודי תעודה

קורס תקשורת מחשבים ברכב מולטיפלקס במכללת עתיד


בין שלל התפתחויות בתחום החשמל ברכב נראה היום שימוש מוגבר במערכות מולטיפלקס, מערכת חדשנית להעברת מידע ונתונים בבקרת הרכב. טכנולוגיה זו מאפשרת העברת נתונים בין רכיבי הבקרה השונים ברכב, העברה המאפשרת את פעילות כלל מערכות המכונית. בעוד בעבר תקשורת זו הייתה מועברת באופן חוטי במערכות חשמל מסורבלות ומורכבות, טכנולוגיות אלה התפתחו וכיום הן מבוססות על חיווט ומחשוב מתקדמים וחכמים יותר. אחת מנקודות השוני בין מערכות ישנות יותר למערכת מולטיפלקס הוא העובדה כי היא מתבססת על העברה בערוץ אחד בלבד. מטרת התפתחויות אלה היא לייעל את העברת המידע ולשפר את פעילות הרכב, כדי למנוע מצבים של הפרעות קליטה, סרבול וליקויים חשמליים.


במכללת עתיד מתקיים קורס תקשורת מחשבים ברכב מולטיפלקס, שבו מתמקדים בתחום חשמל הרכב. המסלול מתאים במיוחד לחשמלאים, טכנאים ובעלי מוסכים המעוניינים להכיר את הטכנולוגיה החדשה הזו וללמוד כיצד לשלבה בעבודתם השוטפת כדי לשכלל ולייעל אותה.


כיום משתמשים במערכות מולטיפלקס במגוון של מוסכים וכן בחברות הגדולות בתחום חשמל הרכב, וניתן לראות כי יותר ויותר ארגונים עוברים לעשות בה שימוש. בעזרת הידע הנרכש בקורס יכולים העובדים בתחום הרכב להתאים את דרכי העבודה שלהם למגמה ההולכת וגוברת בשוק וכך לתת מענה מותאם ואיכותי יותר ללקוחות.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים יכולים להיחשף לטכנולוגיית מולטיפלקס המתחדשת וללמוד על אפשרויות לשילובה בעבודה השוטפת במוסכים וחברות רכב. הם מכירים את חלקי המערכת ולומדים על מושגים חשובים בתחום חשמל הרכב. כמו כן, הם מתוודעים לסוגים שונים של מערכות תקשורת ממוחשבות ולהעברת נתונים המשולבות בכלי רכב, כגון מערכות לניווט לווייני, מערכות Bluetooth, מערכות אינפרא אדום ותקשורת גלי רדיו.


דרך החשיפה למערכות מולטיפלקס ולחלקיהן, הם לומדים על אופן הטיפול הנכון והמתאים במערכות הללו, שכן מדובר במערכות רגישות שיש צורך לתפעל ולתחזק אותן באופן מיוחד השונה ממערכות ישנות יותר. כך הם לומדים כיצד לתקן תקלות ולהעניק טיפול יעיל יותר במוסך.

 

מתכונת הלימוד


הקורס כולל 40 שעות לימוד אקדמיות ונפרש על פני פרק זמן של 4 חודשים. הוא מתקיים במתכונת ערב ומתאים למעוניינים לשלב את ההכשרה עם עבודתם. בקורס משולבות הרצאות עיוניות יחד עם תרגולים שונים שבהם יכולים המשתתפים להכיר מקרוב את מערכות התקשורת ברכב ולהתנסות בתיקון שלהן.

 

נושאי לימוד


בין הנושאים אותם לומדים במהלך הקורס נכללים:

 

 

  • אינפרא אדום
  • תקשורת גלי רדיו
  • מערכות לניווט לווייני
  • מערכות Bluetooth ברכב
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מכללת עתיד פועלת בפרישה ארצית ובה נערכות הכשרות מגוונות ללימודי הנדסאים ולתעודה. במכללה ניתן ללמוד לימודי תעודה במגוון רחב של תחומים כגון חשמל, טכנאות, חשבונאות, מינהל ועוד. בתחום הרכב, מתקיימים קורסים נוספים כגון קורס עיוני למשא כבד הכולל את המרכיב התיאורטי להכשרת נהגי רכב כבד; קורס מערכות אלקטרוניות למתקינים המתמקד באביזרי חשמל ברכבים; קורס דיאגנוסטיקה למנועי בנזין, קורס דיאגנוסטיקה למנועי דיזל, קורס מערכות מיגון ומולטימדיה לרכב הנערך במתכונת השתלמות למתקינים; קורס להכשרת מנהלי הובלות והיסעים ועוד מגוון מסלולים.


ההכשרות במוסד זה מותאמות להתפתחויות ושינויים במשק ולדרישותיהם של מעסיקים. המשתתפים בקורסים נחשפים לעדכונים וחידושים ומתנסים בפועל בתרגילים שונים דרכם הם יכולים לצבור ניסיון פרקטי בתחום הנלמד. כך הם יכולים להגיע מוכנים יותר אל ההשתלבות בשוק העבודה.

 

תנאי קבלה


הקורס מיועד לבעלי ניסיון מעשי בענף הרכב. יכולים ללמוד בו חשמלאי רכב, טכנאי רכב וכן עובדים במוסכים ובמרכזי שירות לרכב, המעוניינים להכיר את טכנולוגיית מולטיפלקס וללמוד כיצד לבצע בה תחזוקה ותיקונים במסגרת העבודה השוטפת.

 

תעודה


למשתתפים העומדים בהצלחה בכל חובות הקורס מוענקת תעודת גמר "מערכות מולטיפלקס" המוענקת על ידי רשת המכללות עתיד.

עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp