תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של מתבגרים וצעירים במסלול האקדמי המכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של מתבגרים וצעירים במסלול האקדמי המכללה למינהל

תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של מתבגרים וצעירים .M.A במסלול האקדמי המכללה למינהל

 

צעירים ומתבגרים מתמודדים כיום עם אתגרים לא פשוטים בעקבות שינויים תרבותיים, תמורות טכנולוגיות ורפורמות כלכליות המעצבות מחדש את פני החברה. המעבר מילדות לבגרות אינו פשוט לאוכלוסיות אלה, והן מתמודדות לא אחת עם התלבטויות וקשיים בעמידתם מול דילמות משמעותיות.


במסלול האקדמי המכללה למינהל מתקיימת תכנית לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית של מתבגרים וצעירים, תכנית זו מתמקדת בהרחבת הידע של הסטודנטים אודות אותן מצוקות וקשיים המאפיינים את קבוצת הגיל הזו ובמהלכה ניתן להכיר השלכות טיוליות וקליניות רלבנטיות עבורם. לאוכלוסיות הצעירים והמתבגרים לא קיים כיום מענה ממוקד ברמת ההכשרה האקדמית ולכן שואפים בתכנית לספק לסטודנטים הכשרה מעמיקה במרחב הפסיכולוגי והטיפולי תוך היכרות עם שלל גישות וכלים טיפוליים.

 

תכנית הלימודים


במסגרת התואר השני בפסיכולוגיה הסטודנטים מפתחים הבנה מעמיקה ומיומנויות קליניות הממוקדות בצעירים ובמתבגרים בין הגילים 18 – 25. הסטודנטים עוסקים בענפים כגון פסיכו דיאגנוסטיקה, פסיכופתולוגיה, פסיכו פרמקולוגיה וראיונות קליניים וכן מתוודעים לשלל גישות טיפוליות וכלים קיימים היכולים להתאים לאותן אוכלוסיות צעירות.


בתכנית זו נכללים קורסים נתמכים מחקרית אשר מבוססים על גישת הפסיכולוגיה ההתפתחותית, לעומת גישת הפסיכופתולוגיה הפסיכיאטרית. במסגרת הקורסים השונים הסטודנטים מתמקדים לא רק בשיטות טיפול אלא גם בדרכים למניעה. נוסף על כך, הם מתייחסים לצורכים של החברה הישראלית, להיבטים במצב הביטחוני המקומי תוך שימת דגש על הבנה של תחום הטראומה ודרכים לטיפול במצבי פוסט טראומה באופן כללי ובפרט אצל אנשים צעירים ומתבגרים.

 

 

מתכונת הלימוד


אורך התואר השני הוא כשנתיים. השיעורים מתקיימים בשני ימים שבועיים ועוד יומיים להתנסות המעשית.


בתכנית זו נכלל קולוקוויום, סמינר מגמה מחקרי, שבו הסטודנטים מעמיקים בתכנים נלמדים ומתייחסים לשיטות מחקר, הערכה ומדידה שמקובלים בתחום הפסיכולוגיה, וכן מתכוננים לעבודת הגמר.


נוסף על כך, משולב בתכנית פרקטיקום קליני, הוא מועבר במרפאות בריאות הנפש ובמחלקות בתי חולים כגון בית החולים אברבנאל, בית החולים קפלן, מרפאת חוץ באר יעקב וכן מרפאות כללי לבריאות הנפש הנמצאות בסמוך למוסד הלימוד.

 

נושאי הלימוד


במהלך התואר השני הסטודנטים עוסקים במגוון של סוגיות טיפוליות הנוגעות לצעירים, בין היתר נלמדים הנושאים הבאים:

 

 

  • ראיון קליני
  • פסיכופרמקולוגיה
  • מבוא לטיפול משפחתי
  • מבט קליני על בגרות צעירה
  • הערכה פסיכולוגית אישיותית
  • טיפול מונחה ראיות בטראומה
  • היבטים חברתיים ותרבותיים במניעה ובטיפול
  • משמעות טיפולית של עקרונות הפסיכולוגיה החיובית
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במסלול האקדמי המכללה למינהל שבראשון לציון ניתן למצוא תכניות נוספות לתואר שני, בהן תואר שני בפסיכולוגיה של הספורט, תואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני בלימודי משפחה, תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני ועוד. בתכניות אלה מתמקדים בכלים היכולים לסייע לסטודנטים לקדם את הקריירה, תוך התאמה להתפתחויות עדכניות בשוק העבודה בתחומים השונים. במוסד הלימוד שואפים גם לטפח את ערכי המצוינות והיזמות וכך מפעילים מגוון יוזמות, חממות ושיתופי פעולה שבהם הסטודנטים יכולים להתנסות הלכה למעשה בפיתוח יוזמות ופרויקטים.


סגל הוראה


סגל התכנית כולל מומחים בתחומי הפסיכולוגיה והטיפול באוכלוסיות צעירות. בין היתר נכללים בסגל פרופסור ששימש בעבר ראש המגמה לפסיכולוגיה קלינית של אוניברסיטת בר אילן; דוקטור ומומחית בתחום ה – CBT אשר שימשה ראש מרכז לטיפול בהפרעות חרדה; פסיכולוג קליני בעל תואר דוקטור וקב"ן במילואים; ומרצים נוספים. המרצים מסייעים אישית לסטודנטים ומשתפים אותם מתוך ניסיונם הרב הן באקדמיה והן בשטח.

 

תנאי קבלה


מסלול זה מיועד לבוגרי לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון. במסגרת תנאי הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה, על המועמדים להציג ציון מתאם 100 ומעלה, וציון ממוצע בתואר הראשון של לפחות 88. כמו כן, הם נדרשים למלא שאלון תיאור עצמי ולהציג שתי המלצות, האחת מחקרית אקדמית והשנייה מן השדה על ההתנסות הקלינית.

 

תעודה


סטודנטים המשלימים בהצלחה את כל הדרישות בתכנית זכאים לתואר שני MA בפסיכולוגיה קלינית למתבגרים וצעירים מטעם המסלול האקדמי המכללה למינהל.

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל
Whatsapp Whatsapp