תואר ראשון בתקשורת בהתמחות עיצוב במסלול האקדמי המכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בתקשורת בהתמחות עיצוב במסלול האקדמי המכללה למינהל

תואר ראשון בתקשורת וניהול עם התמחות בעיצוב BA במסלול האקדמי המכללה למינהל

 

עיצוב פני התקשורת

 

לתחום התקשורת פנים רבות, חלקם סמויים וחלקם גלויים, אך בין המאפיינים הבולטים של התחום עוד מתחילת התפתחות הענף הוא הפן החזותי שלו. למראה ולצורה, לצבעים ולדמויות יש יכולת העברת מסרים חזקה ואינטנסיבית. כדי למשוך את עיני הקורא, כדי להסב את תשומת ליבו של הצרכן וכדי לעורר את המודעות החברתית והסביבתית של האזרח התקשורת נעזרת באמצעים ויזואליים אשר יכולים להכריע את הצלחת התוצר ואת יעילותו.

 

פרסומאים, עיתונאים, דוברים ואנשי יחסי ציבור, כולם יודעים את חשיבות המראה החזותי, לכן כדי להיות אנשי תקשורת נבונים אשר יודעים לנצל את כל האפשרויות המוצעות להם יש לבחור את הדימוי החזותי הנכון ולהבין את כוח ההשפעה שיש לאלמנטים הגרפיים.

 

תכנית הלימודים

 

תואר ראשון בתקשורת וניהול בהתמחות עיצוב במסלול האקדמי של המכללה למינהל מעניק לסטודנטים את הכלים ואת המיומנויות לעבודת בתעשיית התקשורת, לרבות הפן הניהולי והתפעולי שלו. הסטודנטים לתואר הראשון בתקשורת בהתמחות זו לומדים להוביל תהליכים של חשיבה יצירתית ושל פיתוח מוצרים תקשורתיים כמו פורמטים, אפליקציות, מודעות פרסום ואתרי אינטרנט, כל זאת בהתמקדות בהיבט העיצובי והחוויתי שלהם.

 

נוסף על קורסי הבסיס של דיסציפלינת התקשורת המלמדים את הסטודנטים על ההיבטים השונים של התחום, כמו תקשורת בראי החברה והתרבות ודרך בניית נרטיב, תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים את צורת החשיבה של המעצבים והם לומדים את הטרמינולוגיה של שפת העיצוב ליצירת שפה משותפת בין עולם התקשורת לבין עולם העיצוב. הסטודנטים לומדים על תכונות העיצוב השונות, כמו פוטושופ, אינדיזיין ואילוסטרייטר והם לומדים לאפיין ולעצב חווית משתמש UI/UX.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי תשתית בתקשורת, קורסי התמחות בעיצוב, קורסי יסוד בניהול וסדנות.

 

נושאי לימוד

 

 • מבוא לאינפוגרפיקה
 • תקשורת בהיסטוריה
 • עיצוב חווית משתמש
 • עקרונות התוכן למדיה
 • סוגיות במדיה חברתית
 • יסודות החשיבה ההומניסטית    
 • דיני תקשורת
 • יסודות השיווק
 • יסודות העיתונות
 • התנהגות צרכנים
 • עיצוב ללא מעצבים    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה למינהל היא מוסד אקדמי אשר מאפשר לימודים גבוהים לתואר ראשון, לתואר שני ולמכינות קדם אקדמיות. תכניות הלימוד שבמכללה מעניקות לסטודנטים את המיומנויות המעשיות הנדרשות לעבודה מחוץ למסגרת האקדמית וזאת בעזרת המרכז לניהול קריירה שהמכללה מפעילה. בבית הספר לתקשורת של המכללה יש היצע מגוון של מסלולי התמחות, ובהם תואר ראשון בתקשורת וניהול בהתמחות תקשורת דיגיטלית, תואר ראשון בתקשורת וניהול בהתמחות שיווק ופרסום, תואר בתקשורת וניהול בהתמחות הפקה ותואר ראשוןב תקשורת וניהול בהתמחות תוכן ויצירה.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודים במוסד זה נקבעים כל שנה, בהתאם לביקוש והמסלולים השונים. הגשת מועמדות היא לבעלי בגרות מלאה בממוצע 85 לפחות. יש צורך בתנאים נוספים בהם גם ועדת קבלה וראיונות אישיים. מוסד הלימודים מציע את מכינת "שחקים" להכנה לתואר הראשון למי שממוצע הבגרויות שלהם נמוך מ - 85. אנו ממליצים לפנות הישר למוסד הלימודים לקבלת המידע המדוייק בנוגע לתנאי הקבלה ללימודים.

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את דרישות הלימודים מקבלים תואר B.A בתקשורת וניהול מטעם המכללה למינהל.

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל