תואר ראשון בתקשורת וניהול בהתמחות תוכן במסלול האקדמי המכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בתקשורת וניהול בהתמחות תוכן במסלול האקדמי המכללה למינהל

תואר ראשון בתקשורת וניהול עם התמחות בתוכן ויצירה במסלול האקדמי המכללה למינהל

 

עולם התוכן

 

במרוצת השנים אמצעי התקשורת השתנו לבלי הכר, הטכנולוגיה טשטשה את הגבולות בין המסכים וכיום אפשר לצרוך תקשורת לא רק באמצעים המסורתיים כמו רדיו וטלוויזיה, אלא גם באמצעות הטלפון הסלולרי בכל מקום ובכל עת. מכל השינויים שחלו, האלמנט הקבוע היחיד הוא התוכן, אך גם הוא נדרש להתאים את עצמו למדיה החדשה ולצרכים של האנשים בעידן הדיגיטלי.

 

תואר ראשון בתקשורת וניהול בהתמחות תוכן ויצירה מתמקד ביצירה ובהנגשה של התוכן לציבור הרחב. כדי ליצור תוכן חדשני, מעניין ומושך צריך לדעת לספר סיפור, לבנות אותו על כל יסודותיו ולהתאים אותו הן למדיה הרצויה והן לקהל היעד.

 

 

תכנית הלימודים

 

תואר ראשון בתקשורת וניהול בהתמחות תוכן ויצירה במסלול האקדמי של המכללה למינהל מאפשרים לסטודנטים להתמקצע על פלטפורמות המדיה השונות ולרכוש את המיומנויות הנדרשות ליצירה של תוכן מסוגים שונים, כמו ראיונות, תחקירים, תסריטים וכתבות. הסטודנטים לתואר הראשון בתקשורת וניהול במסלול זה לומדים על ההיסטוריה של התקשורת ועל ההיבטים השונים שבהם המדיה משפיעה על תהליכים חברתיים ומדיניים. כמו כן הם לומדים על סוגיות ניהוליות בעולם התקשורת ועל הכלים לשיווק, מימון והפקה של תכנים.

 

תכנית הלימודים בהתמחות תוכן ויצירה שמה דגש על פיתוח הנרטיב והעלילה של תכנים מסוגות שונות. לשם כך הסטודנטים מתנסים בכתיבה, בעריכת תוכן ובפיתוח פורמטים. נוסף על כך, הם מקבלים את ההכשרה ליזום ולנהל פורמטים בערוצי התקשורת השונים – לרשתות החברתיות, לעיתונים, לטלוויזיה ולרדיו.

 

מתכונת הלימוד

 

משך התואר הראשון בתקשורת הוא כשלוש שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי תשתית בתקשורת, קורסי התמחות בתוכן ויצירה, קורס ניהול וסדנות.

 

נושאי לימוד

 

 • תוכן למדיה החדשה
 • סוגות של תוכן ויצירה
 • עקרונות התוכן למדיה
 • תקשורת וחברה בישראל
 • הסיפורים שאנחנו מספרים
 • סוגיות בתקשורת שכנועית    
 • ניהול תוכן
 • זכויות יוצרים
 • יסודות העיתונות
 • אתיקה בתקשורת
 • אקטיביזם תקשורתי    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה למינהל היא מרכז להשכלה גבוהה המציע מגוון תכניות לימוד לתואר ראשון, לתואר שני ולמכינות ללימודים אקדמיים. המכללה מקנה לסטודנטים מיומנויות מעשיות לעבודה יישומית לאחר תום הלימודים באמצעות מרכז לניהול קריירה שהיא מפעילה. בבית הספר לתקשורת שבמכללה אפשר ללמוד במבחר התמחויות שונות, ובהן תואר ראשון בתקשורת וניהול בהתמחות עיצוב, תואר ראשון בתקשורת וניהול בהתמחות הפקה, תואר ראשון בתקשורת וניהול בהתמחות תקשורת דיגיטלית ותואר ראשון בתקשורת וניהול בהתמחות שיווק ופרסום.

 

תנאי קבלה

 

לתנאי קבלה ללימודים במסלול האקדמי משתנים ונקבעים מדי שנה בהתאם לביקוש ותנאים נוספים. כדי להגיש מועמדות יש להציג בגרות מלאה בממוצע 85 ומעלה. יש צורך בעמידה בתנאים נוספים ובהם ראיון אישי וועדת קבלה. מכינת הכנה "שחקים" מוצעת למועמדים שלא עומדים ברף הבגרויות המבוקש. כדי לקבל את המידע העדכני לגבי תנאי הקבלה, יש לפנות ליועצי הלימודים של המכללה למינהל.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות מקבלים תואר B.A בתקשורת וניהול מטעם המכללה למינהל.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר משתלבים בתפקידים שונים בתעשייה והם עובדים ככתבים, כתסריטאים, כתחקירנים, כעורכי תוכן, כיוצרי סרטים וסדרות ברחבי המדיה.

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל
Whatsapp Whatsapp