תואר שני במשפטים בתכנית מחקרית במסלול האקדמי המכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במשפטים בתכנית מחקרית במסלול האקדמי המכללה למינהל

תואר שני במשפטים מחקרי עם תזה במסלול האקדמי המכללה למינהל


כלים משפטיים ומחקריים


שוק עריכת הדין בישראל מתאפיין בתחרותיות רבה ביותר. אחת הדרכים שברשותם של עורכי דין שמעוניינים להתבלט ולהשיג יתרון על פני מתחריהם היא העשרה של ארגז הכלים המקצועי ושכלול של הידע המשפטי בו הם מחזיקים. הבנה בעולמות תוכן רבים ובקיאות בסוגי המשפט השונים יכולה לסייע לעורכי הדין לקדם עצמם מבחינה מקצועית במגזר הפרטי והציבורי כאחד וגם לאפשר להם להעמיק בענף משפטי שמעניין אותם במיוחד.


המסלול האקדמי המכללה למינהל מציע תכנית לתואר שני מחקרי במשפטים, הכולל כתיבת תזה. תכנית זו מיועדת למשפטנים המעוניינים להרחיב את ידיעתם בתחומי משפט מסוימים, להעמיק בסוגיות עכשוויות ולבחן את התפתחותו של תחום המשפט בישראל ובעולם. תואר שני מחקרי במשפטים יכול לסייע לבוגרים לשדרג את הקריירה וכן הוא מאפשר להם להמשיך לתואר שלישי במשפטים ולפנות לקריירה מחקרית באקדמיה. תכנית התואר השני המחקרית במכללה למינהל מיועדת לסטודנטים מצטיינים והיא שמה לה למטרה להכשיר דור איכותי של חוקרים משפטיים.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה מפתחים את מיומנויות מחקר המשפטי שלהם ורוכשים כלים להבנה אמפירית ותיאורטית של תופעות מגוונות בעולם המשפט. כמו כן, הם מעמיקים בתחומי המשפט השונים כגון משפט אזרחי, משפט מסחרי, משפט פלילי ומשפט ציבורי ולצד זה לומדים על תחום הגישור ועל טכניקות יישוב סכסוכים. דרך העיסוק בשלל ענפי המשפט הם יכולים לנתח תופעות ותהליכים אקטואליים וגם לדון בסוגיות אתיות בהם נתקלים משפטנים ועורכי דין במסגרת עבודתם.


מתכונת הלימוד


מסלול זה מרוכז על פני שנה קלנדארית אחת, שכוללת שלושה סמסטרים (כולל לימוד בחודשי הקיץ). לאחר תום שנה זו מקדישים שנה נוספת לכתיבת התזה. מתכונת הלימוד מותאמת לצורכיהם של אנשים עובדים. השיעורים מתקיימים באחד הערבים במהלך השבוע ובימי שישי בבוקר. קורסי הבחירה יכולים להתקיים בימים נוספים במהלך השבוע וניתן לפרוש אותם לפי הזמינות.


במהלך התכנית הסטודנטים לוקחים חלק בסדנת תזה בליווי של אחד מחברי הסגל. מטרתה של סדנה זו היא להעשיר את כלי המחקר של הסטודנטים ולתמוך בהם בעת גיבוש הצעת התזה, בעת אישורה ולאורך תהליך המחקר והכתיבה.


נושאי הלימוד

 

  • משפט וזכויות אדם
  • אתיקה, חברה ומשפט
  • משפט בין לאומי פרטי
  • חלוקת ממן ודיני ירושה
  • ממשל תאגידי גלובלי ומקומי    
  • דיני תקשורת
  • דיני ניירות ערך
  • אחריות תאגידית
  • מידע, משפט וכוח    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המסלול האקדמי המכללה למינהל מציע עוד תכניות בתחום המשפטים, תואר שני במשפטים ללא משפטנים שמיועדת לבוגרי ענפים שאינם משפטים שמעוניינים להעשיר את הכלים המשפטיים שבידיהם; ותכנית תואר שני במשפטים בחו"ל, המאפשרת לסטודנטים מצטיינים במיוחד ללמוד במוסדות עמם מנהלת המכללה שיתופי פעולה. כמו כן, פועלות במוסד זה תכניות נוספות לתואר השני, בהן תואר שני במנהל עסקים, תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני ותואר שני בכלכלה יישומית.


תנאי קבלה


כדי להתקבל למסלול זה יש צורך להיות בוגרי לימודי משפטים ממוסד מוכר. התכנית המחקרית פתוחה לסטודנטים מצטיינים בלבד.


תעודה


לסטודנטים המסיימים בהצלחה את התכנית מוענק תואר שני מוסמך במשפטים LLM מטעם המסלול האקדמי שערי מדע ומשפט.

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל